Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az autóvezetés tanulásnál mi...

Az autóvezetés tanulásnál mi a szokásos folyamat, dinamika, "tanrend"? Régen a rutinpálya, rutinvizsga sokat segített? Mikor és hogy kezdtetek új dolgot tanulni, illetve ha úgy éreztétek elakadtatok hogy lendültetek tovább?

Figyelt kérdés

Elkezdtem a vezetést egy sokak által jónak tartott oktatóval, aki szakmailag és emberileg is jó. Ajánlották nekem, azért őt választottam.

Vártam a vezetést, sok évig félretettem rá, és eddig minden simán ment (a kresz és az elsősegély is) abban bíztam, hogy 30 óra elég lesz nekem is, de rá kell jönnöm, hogy nem és ezt már az oktató is megmondta az elején, hogy teljesen nulláról kezdve biztosan nem lesz elég, lehet lesz 50-60 is most tartok a 16- ik óránál, már az első óra végén kivitt a forgalomba és azóta is kint vagyunk. Mindenre kell figyelnem úgy hogy még nem megy rutinosan az autó kezelő szerveinek a használata. Ma is elmondta és a többször is említette már, hogy rosszul kezelem a kormányt, rosszul kanyarodok, rosszul kezelem a sebességváltót (nyírom, recseg) ma el is mondta ezt mennyibe is kerül javíttani, cserélni, onnantól leblokkoltam. Többször is felemelte a hangját, hogy ezt- azt már tudnom kellene magamtól, de nekem nincs meg ez a rutinom. Mindig úgy érzem az órák végén, hogy nem fejlődök, nem értem még pontosan a pedálkezelés okát se mit mikor miért kell úgy csinálni. Hozzáteszem az órák nagyon ritkán vannak, egy héten 1, de volt már 3 és 2 hetes kihagyás is. Az oktató folyamatosan mondja mikor mit kell csinálni, de hogy miért, azt nem. Közben telefonál, ügyet intéz. Amikor ti tanultatok mikor éreztétek azt hogy értitek mit miért kell, mikor éreztétek önállóan az autót? Mi volt nálatok a tanulási folyamat pl (hanyadik órán kezdtetek parkolni, mikor mentetek át nagyobb városba, mikor volt éjszakai vezetés?) Lassan úgy érzem én nem tudok megtanulni jól vezetni. Pedig figyelek vezetési oktató videókat is, csak gyakorolni nem tudok nincs rá lehetőségem. Órán kívül nincs aki magyarázzon nekem, illetve mielőtt elkezdtem a tanulást se volt semmi ismeretem. Azt hiszem jó lenne, ha visszajönne a rutinpálya és a rutinvizsga, hogy tényleg jól begyakorolhassuk a kezelés és a forgalomban már azzal ne kelljen foglalkozni...



2023. jún. 29. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Itt az oktatót kell lecserélni pofátlanul.. én az eslő óra után lecseréltem, már akkornláttan h egy idegbeteg, türelmetlen, stb emverke.. a másik oktató akire várnom kellett 3 hetet, nevetgélve vezetgettünk, és elsőre meglett. De pl ő szólt előre h a tanúlok nagy százaléka 40-50 óra között megy vizsgázni, erre készüljek. De így is voltak rossz napjaim, de én egy héten 4 órát vezettem.
2023. jún. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos mi nem nevetgélünk, eleinte még izgatottan, lelkesen mentem, de most már nem is várom annyira. Szóval nálad heti 4 alkalom is volt? Én még max heti 2 alkalmat tudtam menni az elején, aztán csökkent le hez 1 re majd 2-3 hétig nem láttam .. ha nem ketestem el is tünt...
2023. jún. 29. 21:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én oktatóm is sokat javítgatott, neha ő is lecseszett hogy ne ártsak az autónak stb, de mi nagyon sokat beszélgettünk, nevetgéltünk emellett. Sokáig nem ment a pedálkezelés, akkor azt még a 40. órán is egy parkolóban körözve gyakorolgattuk, ha valami nem ment, akkor arra rámentünk és ugyan voltak mélypontjaim amikor úgy éreztem nem fejlődöm, de mentem tovább és amikor végre belejöttem valamire akkor nagyon meg lettem dícsérve, mondta hogy büszke rám és így én is az voltam. 55 órát vezettem végül, hetente 1-2 alkalommal mentem 2x50 percet, elsőre meglett a forgalmi vizsgám, nagyon boldog voltam. Az autót kb a 40. órára kezeltem jól, nem is szabad siettetni. Parkolni minden órán gyakoroltunk, de a abban a mai napig béna vagyok, amúgy töltsd le a Parkolj Viktóriával appot, tök hasznos. Éjszakai vezetésem úgy volt, hogy reggel 6-kor télen még kb sötét van. Menni fog, hajrá, majd visszajön a motiváció, ha meg nagyon nyomaszt az oktató, akkor keress nyugodtan másikat. Kitartás, meglesz ez, még nagyon az elején vagy és nem szégyen ha nem a 30. órádon vizsgázol le, az átlag inkább 50-60.
2023. jún. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy leírtad a tapasztalataidat. Arra gondoltam beszélek az oktatóval, hogy forgalommentes helyen gyakoroljunk egy darabig, hogy a helyes pedál kezelés, kormányhasználat, és sebességváltás rögzüljön. Köszönöm az app javaslatot, megnézem, mert nagyon sok kérdőjel van bennem. (Emiatt butának is érzem magam) Köszönöm szépen a biztatást, gyűjtöm magamban az önbizalmat, motivációt.
2023. jún. 29. 22:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a heti 1 óra kevés, főleg ha ki is maradnak hetek.

Keress egy oktatót, aki legalább heti 2 órát tud tartani.

2023. jún. 30. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is úgy érzem, hogy nagyon kevés így nekem az órák gyakorisága. Már magamban keresem a hibát, hogy miért nem rögzülnek bennem a mozdulatok. Amikor több hetes volt a kiesés úgy éreztem, hogy kezdhettem elölről. És így magammal sem vagyok elégedett, mert az alapok se mennek, pedig már sok órát vettem.
2023. jún. 30. 08:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne sirankozz, cserelj
2023. jún. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyértelműen kevés eleinte a heti 1 óra. Én úgy kezdtem, hogy eleinte heti 3 alkalom. Később heti 2 alkalomra csökkent, a vizsga előtti héten heti 3 alkalom volt ismét, úgy, hogy a vizsga előtti napon is volt vezetés. Az első két óra nekem egy beton placcon "RUTINPÁLYA" zajlott ahol megmutatta mi micsoda az autón utána pedig a pedálokat majd 1 órát vezettem a placcon össze vissza kanyarogtunk, megálltunk, mindezt egyesben, ha jól emlékszem. A második alkalomtól forgalomban vezettem, persze nem a főutcán :)) Iszonyatosan féltem...Úgy szálltam ki a kocsiból, hogy vizes volt a blúzom és a nadrágom is :))..KB a 5-6 órán csináltunk először az Y megfordulást, majd pedig az egyivűt. Kb a 8-10 órán kezdtem el parkolni tanulni.Ezt követően kezdtünk el átjárni abba a városba, ahol végülis vizsgázni kellett. Nekem nagyon nehezen ment az egész, lassan fejlődtem sok hibám volt, nehezen tanultam meg az autó kezelését, a mindenre való odafigyelést, és megszenvedtem némelyik parkolással is. Talán azért mert egyik szülőmnek sincs jogsija, nem is nagyon foglalkoztatott a dolog korábban, és már nem is vagyok fiatal. Nekem azt mondta az oktatóm, hogy olyan mintha járni tanulnék meg. Sok órát vettem, meg is buktam párszor, de nem bántam, mert most érzem mióta a saját autómat vezetem, hogy megérte minden egyes ráfordított fillért. És rájöttem utólag, hogy nagyon szerencsém volt az oktatómmal.
2023. júl. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as!


Hálásan köszönöm a választ és hogy megosztottad veled hogy volt, ilyen válaszban reménykedtem. Így látom nem csak nekem van mindenben nehézségem, tényleg olyan, mintha járni tanulnék.

2023. júl. 19. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!