Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan lehet feljelenteni...

Hogyan lehet feljelenteni azokat az autósokat, akik nem tartanak biztonságos oldaltávolságot a kerékpáros mellett?

Figyelt kérdés
Milyen bizonyíték kell? Kamera felvétel?
2023. nov. 3. 16:51
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
74%

Mit jelent a közel?

Kamera felvétel alapján a távolságot belőni necces

Nem mindegy mekkora gyújtó távolsággal veszed fel, mert torzít.

Amíg baj nincs, addig valószínűleg feleselgesen próbálsz ilyet elérni.

2023. nov. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
17%
Mennyi a biztonságos oldaltávolság?
2023. nov. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
43%

2. Annak csak mehatározott minimuma van, ajánlás szinten. Ha jól tudom lakott helyen minimum 50 centi, azon kívül 150 centi. De ebben tévedhetek.

A kerékpár jellegéből adódóan hullámvonalvan halad. Sokkal jobban ki van szolgáltatva az úthibáknak. Mivel nem védi semmi, az elsuhanó autó zavaróbb, mint kocsiban ülve.

Sokat bringázom ausztriában, de ott osztrák kocsi sávon belül soha nem előzött lakott területen kívül.


Szerintem feljelenteni sehogy nem lehet. Olyan ez, mint a relatív gyorshajtás. Ha a jeges úton ugyanolyan stabilan haladok maxon, mint tökéletes úton, akkor miért, hogyan büntessenek.

Ha nem történik semmi (beleertve azt is, hogy a kerekezőnek nem kellett semmit tenni), akkor a 14,3 cm, 28,6 cm az a határ, ahonnan büntessék?

2023. nov. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
80%
Mivel nincs megszabott távolság, eleve menet közben nem lehetne mérni sem, bizonyítani meg végképp, ezért feljelenteni sem lehet
2023. nov. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
52%
#3 Nincs megszabott távolság, ajtónyitásnyit illene tartani, de egyébként inkább arra van bízva a dolog, hogy tán az autóvezetők többsége ült már életében biciklin, és nem nélkülözi teljesen az empátiát. Sajnos amilyen könnyű jogsit szerezni a leghülyébbnek is, és amennyire nincs térlátása a többségnek, főleg, ha a telefonját is nyomkodja közben, én megértem, hogy a kérdező feljelentgetni akar, de nincs rá lehetősége.
2023. nov. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
0%
Be kell menni a rendőrségre hozzá.
2023. nov. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
58%
#6 Igen, ha akarsz egy jó röhögést hallani, akkor mindenképp járj naponta a rendőrségre.
2023. nov. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
89%

Sok kerékpárút épül, ez jó, de olykor igen elgondolkoztató a kialakítása.

Mire gondolok? Itt a Gyk-n, korábban is nagy vita volt, mindenki persze vérmérséklete szerint reagált.

Pl: belváros, utca két oldalán parkolnak és van 2 szűknek mondható sáv, még személyautót is tekintve.

Biciklisünk mondá: parkoló autótól hagynom kell másfél métert ugye, mert ha nyitják az ajtót!

Aztán van ő, mondjuk kell neki min. 80 centi.

És akkor emlegeti a neki járó 1,5 métert a másik oldalon. Így ez már majdnem 4 méter.

Szóval csak ő tudna abban a tulajdonképpen 2 irányú utcában menni, se szembe, se vele egy irányban más ilyen méretek mellett nem fér el.

Egy park mellett most csináltak kerékpársávot. Hogyan?

Eredetileg 2*2 sávos az út, szép széles sávokkal, középen elválasztással.

És akkor: park, út mentén kialakítottak parkoló (leálló) sávot > festés.

Mellette sárgával jelölve kerékpársávot, nem több, mint 1-1,1m > festés.

És mellette még beljebb az autósávot festették fel.

Ha én megyek autóval a sávom közepén, a biciklis a saját sávja közepén, a távolság köztünk max. 70cm.

És ez nyilván a KRESZ szerint "elfogadott", megfelelő távolság.

2023. nov. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
37%
#7: Tetszik, nem tetszik, feljelentést a rendőrségen lehet tenni.
2023. nov. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
70%

Kamera felvétel alapján természetesen tudsz feljelentést tenni, ha látszik a rendszám is. Persze csak akkor érdemes, ha tényleg nagyon közel centiztek.


"Vidéken" egyébként ez egyre kisebb probléma tapasztalatom szerint. A többség tartja a távot, vagy lelassítanak amíg nem tudnak rendesen előzni.

Budapesten jobban lehet ilyenre számítani, vastagabb bőr kell az ottani bringázáshoz.


Amúgy csak a konfliktust szítod szerintem a jelentgetésekkel. Én általában elintézem egy középső ujjal. Vagy ha beérem a jómadarat, esetleg megkérdezem, hogy a gyerekét is így veszélyeztetné-e amikor bringázik?


Ahogy az első írja, ha nem történt baj az ijedtségen kívül, feleslegesen stresszeled magad.

2023. nov. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!