Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az alábbi képen szereplő...

Az alábbi képen szereplő helyzetben, kinek van elsőbbsége akkor ha a 3-as villogott, hogy elenged? Az Ady Endre egy fő út, és villamos pálya van a közepén.

Figyelt kérdés
[link]

#kresz szabályok
2023. nov. 16. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Az elsőbbség 2 jármű között értelmezhető.


A kanyarodási szabály miatt a kék előbb mehet, mint a piros.

(A számokat nem tudtam kiolvasni.)

2023. nov. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 nemaRendőrség ***** válasza:
78%
Ha a 3as villogott hogy elenged akkor lényegében kivehetjük a képről, és egy balra kanyarodó valamint egy egyenesen menő találkozása van. Ebben az esetben a sorrend 2, 1, 3
2023. nov. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Feltételezve, hogy a villamossal nehezített a védett út, akkor először megy az 1. aztán 2. Az elsőbbségről lemondás utána, mintha ott se lenne az illető
2023. nov. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Anonim 3: Igen, emiatt kérdezem, hogy a villamos nem-e befolyásolja-e azt az alapszabályt, hogy az egyenes haladónak van elsőbbsége, és a kanyarodó vár.

Itt ugye a kanyarodó már a villamos pályáig kicsorgott, és lényegében akadály már a főuton és a villamosnak is, és emiatt gondolnám, hogy neki kéne elsöbbségnek lennie, és a kéknek várnia (közelekedés dinamikailag logikusan gondolva a dolgot), de a szabály nem tudom mit mond erre, hogy logikusan van e, ez a szabályban is vagy a kressz nem különbözteti meg a villamossal nehezitett részt a siman főt/mellék út keresztezödéssel szemben.


Anonim 1: A számokat tényleg csunyácskán irtam, hogy egyértelmü legyen a sárga a hármas a kék a kettes és a piros az egyes.

2023. nov. 16. 10:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem, a villamossín nem befolyásolja az elsőbbségi szabályokat.

- (1) elsőbbséget kell adjon a (2) és (3) részére.

- (2) elsőbbséget kell adjon (3) részére.

- (3)-nak nincs elsőbbségadási kötelezettsége. A kresz nem ismeri az elsőbbségről való lemondást.


Tehát 3-2-1 a sorrend.

Baleset esetén a fentieket veszik figyelembe a felelősség megállapításakor.

2023. nov. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

(3)-nak nincs elsőbbségadási kötelezettsége. A kresz nem ismeri az elsőbbségről való lemondást.


És tényleg nincs, utána néztem most, ez is érdekes tény.

Anonim 5: köszönöm és a többiek hozzászólását is.

2023. nov. 16. 11:35
 7/9 nemaRendőrség ***** válasza:

Szabályszegés nem ad elsőbbséget.

Nem megyünk be egy kereszteződésbe amit nem tudunk elhagyni, mert akadályozza a közlekedés többi résztvevőjét.


De a kresz és a valóság más. Ha csilingelni a villamos akkor a kettes autó is le fog mondani az elsőbbségéről a közjó érdekében

2023. nov. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
F.omnak kell villogni mert ő lemond szpjon le. Ha van egy athaladasi sorrend akkor tartsa meg mindenki.
2023. nov. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#4: "Itt ugye a kanyarodó már a villamos pályáig kicsorgott" Attól még, hogy így egy szabállyal szemben vétett az elsőbbségi szabályok nem változnak. Nincs olyan, hogy egyszer már szabálytanal vagyok, akkor mégegyszer az lehetek.
2023. nov. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!