Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem használ egyre több...

Miért nem használ egyre több autós tompított fényszórót lakott területen kívül menet közben?

Figyelt kérdés

Módosult a kresz vagy mi?

Miért kell ködlámpát használni egyeseknek ha nincs köd? Vagy csak helyzetjelző/menetfényt nyomatni? Nem értem.



dec. 23. 21:47
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Én amikor elindulok az autóval mindig bekapcsolom rutinból a tompítottra és kész. Azzal nem ártok senkinek ha mindig világít nekem meg nem kerül semmibe. Nekem segítség akkor másnak is az lehet. Pláne országúton vagy autópályán...

#10 igen az a legszánalmasabb mikor fényes nappal ködlámpát megtalálják az emberek de este még a helyzetjelzőt se és nem veszi észre hogy full sötétbe szaladgál a varosba :D

dec. 25. 12:01
 12/19 anonim ***** válasza:

#11 jól van akkor használd de azért azt ne akard már megmagyarázni hogy te egy kocsit fényes nappal országúton arról veszel észre hogy világít a lámpája mert akkor az orvosi vizsgálaton ott valami elcsúszott :D


Persze nyilván nem ártasz azzal senkinek ha világítasz nappal csak semmi értelme és ez a lakott területezés Európában egyedül itt van sehol máshol. Nem véletlenül nem alkalmazzák mert baromság.


[link]

dec. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Jó látási viszonyok mellett csak helyzetjelzőt kapcsolok (nincs nappali menetfényem). Minek világítson feleslegesen? Minél többet világít a tompított annál hamarabb kell ízzót cserélni. A helyzetjelző ízzóm LED-esre van cserélve, erős, bevilagitja az egész lampa testet és sokkal kisebb az áramfelvétele.
dec. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Jobban látszik még nappal is az autó, ha fel van kapcsolva a lámpa. Ne vicceljetek, hogy 300 forintos izzókon spórolgattok, ezért nem kapcsoltok lámpát. Biztos hogy megengedhetitek magatoknak, hogy autótok legyen? Aztán a spórolásnak baleset lesz a vége, és járhattok bíróságra amíg visszakapjátok a pénzeteket az autóból. Hát sok sikert hozzá.
dec. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Tökéletesen látszik a helyzetjelzővel is, legalább is az enyém, persze nem mindnkié.
dec. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Sokkal egyszetűbb lenne, ha nemes egyszerűséggel mindíg kötelező lenne a tompított szerintem.

Ebben a ködben ha auto-ra raknam a lampa kapcsolot konkrétan mennék a szürke kocsival egy db vilagítás nelkül. Jó sokan így is tesznek. A nappali menetfényesek meg boldogan hasítanak hatsó lámpa nelkül... Zsebialis amikor a full fehér autonak semmi nincs hatul.

Teljesen jogos az izzón spórolás megszólása, az autó van ertünk, nehogy már azon spóroljunk, hogy akár egy vétlen balesetet kockáztassunk...

dec. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
45%

Tényleg értelmetlen magyarázat az izzón való spórolás!

Éppen annyira, mint amikor előírás szerint föl kell kapcsolni a tompítottat hogy a szikrázó napsütésben egy élénk színű autó észrevehetőbb legyen.🤣

dec. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem mindig szoktam nappal égetni.
ápr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#18 nem is sok értelme van
ápr. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!