Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Meglehetne azt az autóst...

Meglehetne azt az autóst bűntetni, akinek az autóján nincs menetfény és helyzetjelzővel közlekedik rossz látási viszonyok között vagy éjszaka?

Figyelt kérdés
Mennyire jellemző-e miatt a bírságolás Magyarországon?
jan. 18. 11:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Meg lehetne.


Semennyire nem jellemző. Én még nem nagyon hallottam olyat, hogy az utóbbi években bárkit is megbüntettek volna nem megfelelő világítás miatt.



#6: Nem egyenrangú. A menetjelző jó látási viszonyok között helyettesítheti a tompított fényszórót. (lakott területen kívül).

A helyzetjelző nem.

jan. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Meg hát. Én szívem szerint mindenkit megbüntetnék, akinek nem ég folyton a tompított. Ha vitatkozik, bevágnám, hogy tudja-e, mikor van az esti szürkület kezdete, vagy a reggeli szürkület vége. Na ugye.
jan. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
A nagynéném nekem azt mondta, hogy az ő 15 éves Yaris-ában van egy nappali világítás meg egy éjszakai. Lehet, hogy mások is ezt gondolják a kocsijukról.
jan. 18. 15:50
 14/17 anonim ***** válasza:

#13


A többség sajnos két csoportra oszlik:

- aki nem tudja, mi van a kocsijában, és mi mit kapcsol, ezért mindig minden ég, pici havazás esetén már nyomatja a ködzárót a mögötte levő szemébe stb.

- aki titkosügynököt játszik, ezért éjjel-nappal világítás nélkül megy

jan. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
75%

„Mennyire jellemző-e miatt a bírságolás Magyarországon?” /helyesen: jellemző e miatt”/

Mikor heti váltásban két műszakba jártam dolgozni, és délutános műszak után az utolsó busszal utaztam haza, hónapokig láttam, hogy egy rendőrségi járőrautó nagyon lassan bejárja a buszállomás területét úgy, hogy csak a jobboldali tompított fénye világított, bal oldalon csak a helyzetjelző fény volt. Nem tudom, hogy nem vették észre akár maguk is; igaz, aszimmetrikus a két oldal fényvetülete, de ennyire?

Érdekes lett volna, ha pl. ilyen hiba miatt valakit megbírságoltak volna.

jan. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#15 *emiatt


Legalább a javítás ne legyen hibás.

jan. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
29%
Azt kellene megbüntetni aki ezt a menetszemvakítást úgy találta ki, hogy hátul nem világít semmi.
jan. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!