Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha van az út mellett kiépítve...

Ha van az út mellett kiépítve járda, a gyerekek/ gyalogosok miért nem azon járnak?

Figyelt kérdés
Fogják már fel, hogy életekkel játszanak. Itt börtön, letöltendő szabadságvesztés a tét

jan. 31. 18:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Ez sajnos felénk is így van pedig maga az út is rohadt szűk, de egyeseknek ez fétisük.
jan. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
Most lényegében mi itt a kérdés? Dudálj rájuk vagy húzd le az ablakot és mondd meg nekik hogy menjenek fel a járdára.
jan. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
83%
Amikor gyalog közlekedem, akkor a nagyobb utak melletti járdát szoktam használni. Amikor kis utcákon, mint például az is, amelyiken a házam van, akkor jobban szeretek az úton sétálni, mert nem jó érzés, amikor majdnem mindegyik háznál megugat a kutya. :) Nyilván ésszel közlekedem az úttesten is, nézek előre, magam mögé is.. ha jön egy autó, akkor lemegyek az útról, hogy ne miattam kelljen lassítania, lehúzódnia az útról. Kerékpárral és kocsival is odaszoktam figyelni másokra. Úgy viselkedem a közlekedésben, ahogy elvárnám azt, hogy velem szemben is viselkedjenek mások (ami nem mindig jön nekik össze, de ez már másik téma).
jan. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
28%
Aki LAKOTT TERÜLETEN BELÜL nem veszi észre a gyalogosokat, az JOGOSAN KAP büntetést. Függetlenül attól, van-e járda, vagy az út szélén mennek az emberek, egyetlena autósnak sem szabad úgy mennie, hogy elüsse öket.
jan. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%

5-ös, gyatra közvilágítás mellett esőben simán volt olyan, hogy az utolsó pillanatban vettem észre egy sötét ruhás gyalogost az út szélén. Gáz? Lehet, de attól még csak megtörtént velem, a rutinos sofőrrel is.


Gyalogosként pedig kis forgalmú utcákon a keskeny , rossz minőségű , kutyaugatta, benőtt, beparkolt járdák miatt választom az úttestet.

jan. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%

"Fogják már fel, hogy életekkel játszanak."


Ez így igaz, tekintve, hogy sok esetben a járda életveszélyesen szar állapotban van ahol egyszerűen kínszenvedés menni. Főleg télen amikor senki nem takarítja őket és le vannak fagyva.

jan. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6ossal totálisan egyetértek
jan. 31. 20:51
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, út és út között óriási különbségek vannak.

Én kertvárosi utcában lakom, itt lazán az úttesten tolják a babakocsikat is, mert egyenletesebb a burkolata, mint a járdáknak. Este én is sokszor megyek az úttesten. De nálam alapelv (és ahogy nézem, más is betartja ezt), hogy tudomásul veszem, hogy itt az autós (biciklis, motoros stb.) van birtokon belül és én nem zavarhatom ill. akadályozhatom őket.

jan. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%

Ezeknek a kérdéseknek igazából mi értelme?


A gyalogosok az úton mennek.

A biciklisek átmennek a piroson.

Az autósokat nem érdekli a záróvonal.

A motorosok száguldoznak.


És a többi és a többi? Mi értelme erről kérdést feltenni? Akit rohadtul nem érdekli, nem is fogja. Aki pedig eddig oda figyelt ezen túl is oda fog.


Most meglepődtél, hogy vannak emberek, akik l*szarják a testi épséget?


Először ülsz autóba vagy mi? Egy órát közlekedsz és temérdek szabálysértést látsz, amiből könnyen baj lehet.

febr. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

Felénk a járda kátyús, majd kitörik a bokád, esös idöben televannak vízzel, keskeny, két ember vagy egy babakocsi nem fér el, nincs világítás, nem látsz semmit, a legtöbb helyen teljesen váratlanul nekiugrik egy kutya a kerítésnek, stb.

Azt hiszem, érthetö, ha ehelyett az út szélén megyek, ahol ezek a problémák nincsenek.

febr. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!