Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabad-e lenyitott emelőhátfal...

Huntah kérdése:

Szabad-e lenyitott emelőhátfallal közlekedni?

Figyelt kérdés

Az autó platója 2.80m hosszú, az emelőhátfal 1.25m, ami tehát kevesebb mint 2m és kevesebb mint a plató hosszának a fele. Ez ugye azért érdekes, mert a rakomány megfelelően jelölve max ennyit túllóghat a platón hátrafelé.

Akkor, ha az emelőhátfalat is a rakomány részének tekintem, és megjelölöm az előírt módon, elindulhatok-e vele?

(Természetesen a súlyelosztásra ügyelve, a dolgokat rendesen lekötözve vinném, de egy kisebb része 4 méter hosszú, ami sehogy máshogy nem fér be.)

Szerintem ez így nem lenne különösebben veszélyes, de az érdekelne, hogy vajon szabályos-e. Köszi!

Ja, nincs vizsgám emelőhátfalra, magánszemélyként van a tulajdonomban egy ilyen autó. Lehet, hogy így is kellene vizsgáznom?



ápr. 4. 09:22
 1/2 anonim ***** válasza:
80%

"Az emelőhátfalat is a rakomány részének tekintem."


Ennyi erovel a kocsi felet is tekinthetned a rakomanyreszenek.

ápr. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 MGéza ***** válasza:
Nem indulhatsz el, ugyanis rakománynál nem csak a túllógás a szabály, hanem a biztonságos rögzítés is. Na most az emelőhátfal nem arra van tervezve hogy menet közben emeljen, vagy ne mozogjon, így nem tekinthető biztonságosnak ha nyitva marad.
ápr. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!