Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a helyzetben ki lett...

Ebben a helyzetben ki lett volna a hibás ha baleset történik?

Figyelt kérdés

Mai eset. Velem történt meg.


Lakott területen belüli útszakasz. Megyek a megengedett 50-el, előttem egy autó lassít így én is lassítok majd minden jelzés nélkül félrehúzódik. Én ekkor olyan 35 km/h-val haladhattam. Itt gondoltam meg akar állni, úgyhogy ráelőztem. Azonban, ahogy elkezdtem előzni ő befordult balra elém, nekem meg nyomnom kellett egy nagy satu féket és kicsit balra kellett kormányoznom, hogy ne ütközzünk.

Amikor állóra fékeztem akkor kiszólt nekem, hogy ne haragudjak mert nem irányjelzőzött és a tükörbe se nézett bele.


Nem haragudtam rá, mondtam semmi baj, megesik. Nem vagyok amúgysem egy szívbajos típus.


Mindenesetre ha ebből baleset van és kijön a rendőr akkor ki lesz a hibás?



ápr. 13. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
osztott felelősség
ápr. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem te lettél volna a hibás. Balra kanyarodáskor többsávos úton a kanyarodó autósnak kell meggyőződnie, hogy nem előzik-e már.
ápr. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2 Azt tudom, hogy ha megy az irányjelzője már akkor nem előzhetek rá viszont egyáltalán nem ment neki. Nyilván ettől függetlenül ő mondhatja azt, hogy ment neki ha kijön a rendőr. Ők 5-en ültek a kocsiban, én egyedül. Ezért is érdekes, hogy ilyenkor mi az ítélet.


Viszont igazad van ebben is, hogy ha én kiteszem az irányjelzőm az nem jelent védelmet, bele kell nézni a tükörbe.

ápr. 13. 21:34
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Ha nem tudod bizonyítani, hogy nem irányjelzőzött, akkor osztott felelősség lesz.
ápr. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 Így már értem. Köszönöm a választ.
ápr. 13. 21:46
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
A pali meg a 4 c. tipusú cimborája azt mondja majd, hogy indexelt, te meg megszívod ha nincs kamerád.
ápr. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az kivétel nélkül mindenféle balesetre igaz, hogy egy dolog, ami történt, meg egy teljesen más dolog, hogy ebből mi bizonyítható.

Ha van kamerád, vagy valaki más felveszi (vagy közterületi), akkor te megúszol minden felelősséget. Ha elismeri a másik, hogy nem indexelt, akkor is. Viszont ha tagadja, akkor már lehet osztott felelősség. (A másik kocsiban ülők nem egészen jó tanúk, mert nem láthatták, mikor kezd indexelni a sofőrjük. A te esetleges utasaid viszont láthatták. Vagy külső szemtanúk.)

Ha mondjuk kicsapod a hátsó indexét, arról meg lehet mondani, hogy világított-e abban a pillanatban, amikor összetört, mert elég az izzószál. De ha épp abban a pillanatban a kialvós fázis volt, akkor már ez se ér semmit.

Egyetlen jó hír, hogy nem lehet teljesen a te nyakadba varrni (ha a féknyomokból nem lehet extrém sebességre következtetni), mivel neki kanyarodás előtt meg kellett volna győződnie róla, hogy nem előzik.

ápr. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 Köszönöm szépen a részletes választ. :)
ápr. 14. 09:04
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen esetben az a baj, hogy simán mondhatja a másik, hogy forgalmi okból lassított, megállt te pedig hátulról bele csattantál.
ápr. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

#9 azt mondjuk pont nem, mivel nem pont hátulról telibe találná el a kérdező az előtte menő autót, mivel az már megkezdte a kanyarodást, ezért végignyalná annak bal első részét.


Viszont az sajnos tényleg igaz, hogy ha csak az ő szavuk áll szemben a kérdezőével, és azt hazudják, hogy balra jelezték a kanyarodási szándékot, akkor az kellemetlen.

ápr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!