Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy így elhelyezett megállni...

Egy így elhelyezett megállni tilos támla most mire vonatkozik?

Figyelt kérdés

Az egyértelmű, hogy ha egy útszakasz elejére teszik ki, az útra merőlegesen, akkor a mögötte lévő útra vonatkozik, a következő kereszteződésig.

Ha meg így, akkor jellemzően van egy kis kiegészítő tábla, hogy jobbra és balra hány méterre nem lehet megállni. De ezt így most nem tudom mire vélni. Ráadásul ez egy cég parkolója a képen, jobbra látszik is a vörös térköves vonalazás, balra ugyan nincs vonalazás, ott lenne is értelme a tűzcsapok miatt, de akkor is kellene szerintem egy kiegészítő tábla is.


[link]


ápr. 25. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha cégé, netán még sorompó is van a bejáratnál, akkor simán lehet magánterület. Azt rak ki, amit akar. Gondolom azok olyan parkolóhelyek, ahova látogató ne álljon.
ápr. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Ez a cég ügyfélparkolója, de itt járnak be a teherautók is a raktárhoz. A tábla nekik szól, hogy ne álljanak keresztbe a kisautók parkolójába, ami általában akkor fordul elő, amikor várni kell az előző autók rakodásánál.
ápr. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 Nem, az egy másik cég a háttérben. Ez meg az én cégem parkolója, és 14 órakor itt általában végig állnak az autók, csak így ennek a táblának semmi értelme.
ápr. 25. 18:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem arra vonatkozhat, hogy a tűzcsapok elé ne álljanak.
ápr. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy logikus magyarázat lehet, ott van a tábla közelében a tűzoltócsap, amihez szükség esetén biztosítani kell a hozzáférést
ápr. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha a tűzcsap miatt tették oda esetleg, akkor se így akarták. Valami 8 (6) általánossal rendelkező jómunkásembereket kivezényeltek oda, és a főnök rajzolt egy X-et, hogy ide ássátok le ezt a táblát. Csak a munkások nem tudták, mi a célja, és merre kell néznie, a főnök meg azóta se ellenőrizte. (Vagy ő se tudta, minek az oda.)

De mivel bal oldalon látni egy darabon egy felfestést (csíkozást), ezért ha a tűzcsapról lenne szó, akkor szerintem oda elé is festettek volna egy forgalomtól elzárt területet (csíkozást).

Kérdező, ha megkérdezed ott helyben valakitől, akkor megírhatnád ide is a választ. Biztos van valaki, aki felelős a parkolóért.

ápr. 26. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem most reggelt a biztonsági mérnököt, és ő is azt mondta,hogy elbaszták 😅

Eleve egy 5-6 mézerrel balra kellett volna tenni, plusz ugye kellene a kiegészitő tábla alá, a kétirányú nyillal, hogy jobbra és balra hány méterre ne áljanak meg a dolgozók,mert ott két tűzcsap is van.

ápr. 26. 07:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Na, akkor a feladat adott: odébb kell tenni a tűzcsapokat, a tábla mellé. :)
ápr. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Á itt senki nem foglalkozik a táblával! 🤣🤣, max ha hozzák a nitrogént,akkor futnak körbe,hogy álljanak arrébb hogy a kamion hátra tudjon tolatni.😁
ápr. 26. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!