Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Aki alvási apnoé-ban szenved...

Seila kérdése:

Aki alvási apnoé-ban szenved és orvosi vizsgálatnak veti alá magát, a negatív eredményei szerint az orvos kezdeményezheti hivatalosan a beteg jogosítvány felfüggesztését?

Figyelt kérdés
Neten olvastam ilyesmit egy fórumon, de nem derült ki valójában, hogy ez megtörtént, ezért kérdezem itt, ha hallottatok már ilyet.

ápr. 26. 00:12
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
8 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem ezen az oldalon pár hete olvastam egy hasonló kérdést ahol egyik válaszoló írta hogy valamelyik rokona vagy ismerőse, nem emlékszem már, járt így hogy az eredményei nem voltak jók és a háziorvosa bevonatta a vezetői engedélyét mert a betegsége miatt nem alkalmas erre, és erről az illető hivatalos levelet kapott hogy adja le.


Az hogy ez a dolog mennyire létezik, meg tényleg így működik azt nem tudom.

ápr. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kezdeményezheti. Kérdés, hogy meg is teszi-e. Ha hivatásos, akkor remélhetőleg megteszi, amennyiben a negatív eredmény úgy negatív, hogy indokolt.
ápr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

(Rosszul használod az „előjelet”. Vizsgálatnál és az annak alapján készült leleten a negatív a jó eredmény, mert nem igazolja a feltételezett, egészséges állapottól való eltérést. A pozitív a rossz, mert a vizsgálat igazolja a feltételezett eltérést az egészséges állapottól.)

A háziorvos ilyen gyanú esetén gyorsvizsgálatra küldi a pácienst, és ha beigazolódik, akkor intézkedik a vezetői egészségügyi alkalmasság felfüggesztéséről. Vagy, nem: eleve nem teszi, vagy sikertelenül teszi. Az EESZT-be kell bejegyeznie, de ennek sikeressége tekintetében vannak kétségeim. A sokkal gyakrabban végzett, vezetői engedély alkalmassági vizsgálat eredményét sem mindenkinek sikerül feltölteni, messze nem csak az én háziorvosomnak, mert jócskán van pl. itt a Gy.k.-n ilyenről szóló kérdés, válasz.


Igen, tudok ilyen felfüggesztésről, rokonságban történt, kb. féléves „kiesési időt” jelentett.

ápr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
9%
#3 Attól függ, mit mérünk. És attól, hogy a covid tesztem pozitív például, nekem az negatív eredmény...
ápr. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!