Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A veda kapu lakott területen...

A veda kapu lakott területen kívül nézi a jobbratartási kötelezettséget?

Figyelt kérdés
Este fél 11 körül 2x2 sávos úton lakott területen kívül a belső sávban mentem és úgy haladtam át egy véda kapu alatt. Nem volt a belsőben sem a külsőben, szembesávban a környéken egy darab autó sem. Igazábol csak azert mentem bent mivel a külső elég rossz állapotú volt. Ezért büntetnek?

máj. 11. 02:57
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Általában a véda csak sebességet néz, néhány esetben a piros lámpán áthaladást is. Mást nem szokott.
máj. 11. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Wikipédia szerint ezeket mind nézi:

"Sebességmérés

Rendszámfelismerés

Forgalomszámlálás

Forgalomtorlódás észlelése

Veszélyes árut szállító járművek (ADR) észlelése

Biztonsági öv használatára vonatkozó előírások megtartásának ellenőrzése

A járműről készített felvételek továbbítása

Behajtási tilalom megszegésének észlelése

Kötelező haladási irányra vonatkozó előírások megtartásának ellenőrzése

Záróvonal átlépés észlelése

Vasúti átjárón történő áthaladáskor a vonatkozó előírások megtartásának ellenőrzése

A járműforgalom irányítására szolgáló fényjelző készülék jelzéseire vonatkozó előírások megtartásának ellenőrzése

A leállósáv igénybevételére vonatkozó előírások megtartásának ellenőrzése

Autóbusz forgalmi sáv használatára vonatkozó előírások megtartásának ellenőrzése"

máj. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nézné nekem már arra sem lenne pénzem, hogy kenyeret vegyek.
máj. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2

Nem, a Wikipédia nem azt írja, hogy ezt mindet nézi. Hanem hogy ezt mindet tudja nézni. Nem ugyanaz...

Én egy Védákat javító embertől úgy értesültem, hogy egyszerre csak egy dolgot tud figyelni, távolból tudják átállítani. Legtöbbet sebességmérésre és rendszámfelismerésre vannak állítva, nagy ritkán másra. Ilyenkor viszont még sebességet se mérnek.

máj. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!