Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sebességméréskor szabálytalan...

Sebességméréskor szabálytalan kikanyarodásért büntethetnek-e?

Figyelt kérdés
Valószínűleg a felvétel megvan, a helyszínen megallítás nem történt.

máj. 11. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Akkor nem
máj. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Én ma pl kikanyarodtam a rendőr autó elé aki csak járőrözött. Fékeznie kellett, hogy ne jöjjön belém.


Felvillantottam 2x az elakadásjelzőt jelezve, hogy bocsi aztán kész. Meg sem állítottak.


A trafizó rendőr még annyira sem fog ezzel foglalkozni. Ő csak a sebességet méri.

máj. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Büntethetnek, de nem fognak.

Ugyanaz a helyzet vele, mint az objektív felelősség mértéke alatti gyorshajtással. Ha esetleg kiküldenek egy csekket, te pedig ráutaló magatartással (tehát a csekk befizetésével) elismered a szabálysértést, akkor az eljárás törvényes.

Viszont az emberek nagy többsége van olyan dörzsölt, hogy tudja, hogy a Btk. szerint senki nem köteles magára és közvetlen családtagjára terhelő vallomást tenni, ezért visszaír, hogy nem ő vezetett, hanem egy családtagja, akit nem kíván megnevezni. Így nincs kit megbüntetni, ezért nem is jellemző, hogy kiküldjenek ilyen csekket. (Ezek miatt vezették be az objektív felelősség fogalmát, amikor az üzemben tartó mindenképpen fizet, de a kanyarodás nincs ebben a körben.)

máj. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű hogy kapsz büntetést.
máj. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
máj. 12. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!