Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen jelzések vannak?

Milyen jelzések vannak?

Figyelt kérdés
pl ha kiengedam a buszt akkor rávillogok h johet és ezen kivul még mik vannak ? előre is köszi : )
2009. jan. 7. 15:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Villogás szemből: Valszeg traffipax, lassíts.

Hosszan rád kapcsolják a távolsági fényt: Vakítasz, vagy kapcsold le a távolságit, vagy állíttasd be a fényszórót.

Hosszú kamion előz téged, akkor lekapcsolod a világítást ha már visszafér eléd (ez külföldi szokás)

Szembejövő villogtat gyorsan: Nem kapcsoltad fel a világítást

Vészvillogó BE-KI: Megköszönsz vele.

Vészvillogó bekapcsolva: (Bár ezt is csak külföldön tapasztaltam) Veszélyhelyzet, vagy valami szarság, amit ő már lát. Lassíts, és készülj fel.

Valaki hátulról rádvillog: Két eset lehetséges: Ha kék, akkor rendőr :) Ha vakít, és villog, akkor az útjában vagy.

Ha valaki előtted el kezdi nyomkodni a fékpedált, és így villogtat, nincs hátsó fényed, vagy nincs fékvisszajelzésed.


Én ezeket ismertem, remélem ez válasz a kérdésre, de ha friss jogsis vagy (mert pár évtizede még én is ezen aggódtam) nem kell neked ezekkel a jelekkel foglalkozni, és majd később rájössz magadtól mit miért.

2009. jan. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Egyenrangú útkereszteződésnél ha egyszerre értek oda 4en akkor a villogás azt jelenti, h én megyek először. Ő elmegy és utána értelemszerűen mindig az először, akinek a jobb oldalán nincs jármű ( jobbkéz szabály).
2009. jan. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Az elakadásjelző meg valóban sok dolgot jelenthet.


Ha városban az út szélén álló autón látod akkor vagy azt jelenti, amire való, h nem tud tovább menni mert vmi gond van vele, vagy azt, h tilosban parkol.


Autópályán meg valóban azt, h lassítsd mert akadály van előtted és ő már látja te még nem.

2009. jan. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Trafihoz mutogatni is szoktak:mutatóujjal köröket rajzolni.

Az oktatók szerint nem valami jó a villogtatás ilyen esetekben,hiszen lehet máshogy értik mint te.Az is megoldás(persze ha világos van)hogy mutatsz a kezeddel vagyis intesz neki.

2009. jan. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A vészvillogóval történő figyelemfelhívás (főleg autópályán) itthon is elterjedt dolog az utóbbi években. Szerintem jó dolog, sőt, némelyik autó vészfékezéskor automatán bekapcsolja vészvillogót. A kamionosok, teherautó-sofőrök már régóta így jeleznek, ha meg akarnak valamit köszönni, jobbra-balra indexelnek, a vészvillogót meghagyják a figyelmeztetésre.
2009. jan. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%
Nagyon nagy okosságokat írtatok,de ezek közül egyet sem találtam a KRESZ JOGSZABÁLYOK ÉS ÉRTELMEZÉSÜK című kis könyvben.Mielőtt itt félreérthető,balesetveszélyes jelzéseket népszerűsítetek lapozzátok át a fent említett kiadványt.AZOKAT A SZABÁLYOKAT SAJNOS VÉRREL ÍRTÁK!
2009. jan. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. Talán nem véletlen, hogy vannak emberek, akik bár irányadónak tartják a KRESZt, azt nem mindenben véleményükkel megegyezőt fogadják el. (Javaslom elolvasni pl mikor a villamosnak nincs elsőbbsége részt (pedig ugye úgy tanultad, hogy neki MINDIG az van) vagy a lovaskocsival az úton tartalmút) Sajnos a magyar KRESZ nem korkövető. A legtöbb koncepció bár szabály de életszerűtlen és elavult. (A KRESZ fő irányadói 1969-es szabályok) Menj el külföldre, ahol a szabályok egyértelműbbek, jobban életkövetőek, és ott fogod igazából látni mi a jelentősége a jeleknek. Ott ha hátulról dudálva érkezem, és villogtatok, akkor tudják, hogy vészhelyzet van, nem pedig csak gyorsulok. (Vittem már terhes nőt szülni)
2009. jan. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Pontosan elavult már a KRESZ hiszen 1969 óta változtak az autók és az utak is. Aki még akkor tanulta a KRESZ-t és nem vezet gyakran az pl. megáll a körforgalomban és beenged mindenkit, mert azt tanulta, h aki jobbról jön azt el kell engedni, 1969-ben még nem volt körforgalom.


A villamost egyébként én mindig elengedem hiszen az a biztos, meg ugye ő az erősebb jobb ha eltűnik az utamból. A vonatnál is így van, ott is létezik olyan, h elsőbbséged van vele szemben, igaz csak egy esetben, ami ritka mint a fehér holló. Ha fénysorompós átjáróban elromlik a fénysorompó és nem sötét lesz ( mikor se pirosat se fehéret nem mutat) hanem marad a villogó fehér és a sorompó sem csukódik le. Ilyenkor ha a mozdonyvezetőt értesítették erről akkor az átjárónál max. 5 km/h és csak akkor mehet ha biztonsággal át tud menni, vagyis ha nem állnak meg az autók akkor meg kell állnia. Egyszer mesélte vki, h Szegednél jártak így mikor percekig állt a vonat az átjáró előtt egy fehéren maradt fénysorompónál aztán a sokadik dudálásra csak megálltak mindkét oldalt. Nagyon ritka dolog egyébként, h így elromlik a technika, mert inkább az a jellemző, h teljesen kikapcsol akkor meg ugye STOP táblának számít.

2009. jan. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ezek jók, nem mindegyiket ismertem. Megjegyzem
2009. febr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
"Ha valaki előtted el kezdi nyomkodni a fékpedált, és így villogtat, nincs hátsó fényed, vagy nincs fékvisszajelzésed."Vagy fékezni fog,és előre jelez(kamionok szokták csinálni)
2010. jan. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!