Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbuktatnak azért vizsgán,...

Megbuktatnak azért vizsgán, mert a kiegészítő jelzést jelző lámpa zöldje hirtelen pirosra vált és én már nem bírtam megállni?

Figyelt kérdés
Ennek a lámpának csak egy karikája van, tehát szerintem lehetetlen szabályosnak lenni, ha csak nem 5km/h-val közelítem meg..
2011. jan. 9. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
tudtommal csak akkor szabálytalanság, ha féktávon belül meg tudnál állni.
2011. jan. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen vizsgán és tovább engedték, de tényleg féktávolságon belül voltam, mert szinte az autó eleje egy vonalban volt a lámpával. Maga a vizsga nem sikerült, de nem ez miatt, teljesen más volt az oka.
2011. jan. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

hát ez szerintem nagyon szituáció és VB függő. Ha valóban féktávolságon belül vagy, akkor nyugodtan átmehetsz.


Az se jó ha hirtelen a fékbe taposol, mert akkor meg a mögötted levő tol le a pályáról ha ő még azt hiszi átmész. Ilyenkor elvileg a tükörbe kéne nézni hogy van-e valaki mögötted, és az alapján is dönteni. De tanulóként, vizsgán ez majdnem lehetetlen.


Ha hirtelen fékezel azért sem jó, mert mindenki előrelendül, ami nem épp a biztonságos és magabiztos vezetés jelzője :) (értsd: a VB-k nem szeretik ha puklival a fejükön szállnak ki a kocsiból :)


Egy tanács: amikor van a kiegészítő zöld, próbálj meg olyan tempót tartani, mint ameddig addig, tehát se ne gyorsíts hirtelen, se ne lassíts hirtelen. Mert ha hirtelen gyorsítasz, hogy "jaj még kapjuk el a zöldet" akkor tuti piros lesz mire odaérsz, és ha így mész át piroson, az már gáz.


Szóval szépen mész a tempóddal és ha még átérsz jó, ha nem, nem.

2011. jan. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Az se jó ha hirtelen a fékbe taposol, mert akkor meg a mögötted levő tol le a pályáról ha ő még azt hiszi átmész. Ilyenkor elvileg a tükörbe kéne nézni hogy van-e valaki mögötted, és az alapján is dönteni."

Csak a mögöttem lévő felelőssége, hogy olyan féktávolságot tartson, hogy meg tudjon állni, ha gond van. Persze figyelembe lehet venni jófejségből, de nem vagyok köteles. Ha végül nem tud megállni, akkor bizony megszívta. Persze valamennyire én is megszívom, mert összetörik a kocsim, de (jobb esetben) a kötelezője fizeti. Ha vizsgán vagyok, az sem jó, mert vizsgát kell ismételni, de nyilván nem a saját költségemre.


A többivel, ilyenkor inkább lassan kell menni, a kereszteződést az ember amúgy sem 50-nel közelíti meg. És nyilvánvaló, hogy ha mégis belecsúszol a pirosba, az (hivatalosan) nem bukta. Ha ugyanígy átmész a piroson a fénysorompónál, az sem. Ilyenkor úgy kell venni, mintha a nem létező sárgán mentél volna át, csak nehezebb megállapítani az igazságot, lévén a vizsgabiztos sem kezd el ott számolgatni a távolságot (amit le sem tud mérni), a maximális lassulást és az átlagos reakcióidőt figyelembe véve. És sajnos rosszindulatú bármelyik vizsgabiztos tud lenni, nincs hiány az ilyenekből...

2011. jan. 11. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!