Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért látok annyi kivilágítatl...

Miért látok annyi kivilágítatlan kerékpárost az utakon? Megunták az életüket?

Figyelt kérdés
Vagy engem akarnak börtönbe juttatni? Nem tűnik fel nekik hogy esténként rajtuk kívül minden ki van világítva? Pl: az autósok, motorosok, utca..., épületek. Nem ér meg 300 forintot az életük? (annyi egy hátsó villogó) persze előre sem ártana! Totál ki vagyok akadva tőlük!!! Gyakran ledudálom őket mérgemben! Elvakít a szembejövő és hopp máris elütöttél egyet...Mit gondoltok erről? (egy autós) (néha kerékpáros is!) Villogóval!!! elöl-hátul!!!
2009. jan. 31. 11:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kerékpáros lát. Tökéletesen. Sötétben is. Az nem érdekli, hogy őt látják-e. Egyébként pedig tisztában van azzal, hogy minden őt védi. Ha elütöd, bebizonyítják, hogy gyorsan mentél, nem figyeltél és egyébként is le volt járva az elsősegélydobozod szavatossága (valamibe biztosan belekötnek). Az igazoltató rendőr a rendszámukat nem tudja felírni, ezért utolérni nem lehet őket. Akkor meg minek költsék azt a 300 Ft-ot sör helyett lámpára?

Nagy részük ráadásul 50 év feletti, akik teljesen más közlekedési morált szoktak meg: gyermekkorukban alig-alig volt autó, rendszeres volt a lovasszekér, sokan gyalogoltak, így a forgalom sűrűsége és sebessége kisebb volt. Egy bandukoló szekérről észre is lehetett őket venni még éjszaka is, ezért sosem érte őket baleset, így nem kényszerültek arra, hogy kivilágítsák megukat. Csak azt nem vették észre, hogy azóta kicsit megváltoztak a korülmények a közutakon és gyakran a gyerekeiket is úgy nevelték, ahogy ők megtanultak közlekedni. Ennek köszönhető, hogy nem csak az idősebb generáció tagjai közt vannak "lopakodók".

Egyébként érdekes a kérdés, nagyjából olyan, mint az, hogy az autósok egy része miért nem kapcsolja be a biztonsági övet. Ők persze meg tudják magyarázni, hogy ez így van helyén meg őket amúgy sem érdekli. A lopakodó kerékpáros is ilyen, észérvekkel nem lehet meggyőzni.

2009. jan. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kultura hiánya. Pl Szegeden ahol egyetemre járok, ritka az olyan, akinek nincs legalább egy lámpája, de pl pesten pont fordítva, ritka ha van lámpa. Ráadásul mostanág divat, hogy még macskaszemet se raknak a bicajokra, ezért mondjuk a gyártókat szivesen fejbelőném. Oké, hogy profit kell, de azért ez már durva, hoyg még ezt is lespórolják:(

És akkor még meg se említem, hoyg mekkora felháborodást keltett biciklis körökben, hogy azt a sárga mellényt kéne hordani. Mert nehogy már meglássuk őket este. Persze tudom, kényelmetlen, én is szoktam biciklizni, de ez is olyan, mint autóban a biztonsági öv, ha megszokod utána nem zavar.

2009. jan. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Lopakodók...nem rossz!! van hogy számolom őket, tízből hánynak van világítása. 4-5 talán... tömegével adják elő ezt a mutatványt a kedves honpolgárok! Gyerekek (mert tényleg nincs a biciklin gyárilag, de azért Apu szerelhetne rá 1-et!!!), felnőttek sokan, és nem csak idősebbek, a múltkor egy fiatal lányt láttam így tekerni. Meglepett...az egyetem fontos? A szerelem is, a családtervezés? És az élete? Ha én elütöm? nem értem...:-(
2009. jan. 31. 12:06
 4/24 anonim válasza:
59%
Na persze, a drága autósok, fel vannak háborodva, hát én is fel vagyok, mert én mindig ki vagyok világítva mint egy karácsonyfa, és már kétszer ütöttek el így. És mindkétszer az autós hibájából, mert ő nem látott engem! Úgyhogy teljesen mindegy szerintem, ha figyelsz észreveszed, ha nem akkor úgy is mindegy!
2009. jan. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kerékpáros kolléga: nem mindegy. Ha odafigyel, akkor sem mindegy. Ha mindegy lenne, közvilágítás sem lenne, mert ha odafigyelsz, akkor a gyaloglás 3-4 km/h-s tempójánál észreveszel minden akadályt, akkor is, ha sötét van. Mégis vannak lámpák lakott területen belül... Természetszerű, hogy kerékpárról másképp látszik minden. 15 km/h-nál négyszer több időd van észlelni minden egyes akadályt, mint 60 km/h-nál, ezért létfontosságú, hogy ne kelljen vadásznod a kerékpárost magad előtt, hanem messziről meglásd. Az autón ugyanis hiába világít a fényszóró, ha a fénye semmiről sem verődik vissza...
2009. jan. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

A kivilágítatlan kerékpárosok óriási tévedés "áldozatai".


Azzal, hogy ők nem irányítanak maguk előtt tompított fényt, a szemük a sötéthez úgy alkalmazkodik, hogy mindent jobban látnak, amiben segíti a lassútempó is.


Egy autótompított fényszórója maga előtt megvilágíítja az utat, ezáltal ami sötétben marad és nem vervissza fényt, esély sincs bentről észrevenni, mert a szem fizikailag képtelen erre.


Egyszer beültettem magam mellé egy biciklist, mert nem hitte el ezt, hát mit mondjak, ..megdöbbent! Azóta felveszi a mellényt, mert anélkül fél. És igaza van!


De autósként én is félek, hogy egyszer egy kivül belül sötét alak elémkeveredik..

2009. jan. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés, nem tudom, de én még nem mertem belevetni magam a budapesti belvárosi forgalomba kerékpárral, pedig fel vagyok szerelkezve a legalapvetőbb dolgokkal, csak az a baj, hogy kevés a kerékpárút, és ráadásul gyalogosként is sok probléma van egyes autósokkal (nagy tisztelet ám a kivételnek, csak ők vannak kevesebben).


Elvileg mindenkinek úgy kéne közlekednie, hogy se önmagára se másokra ne legyen veszélyes (vagyis a szabályok megfelelő betartása, ebbe a zebra előtt lassítástól a láthatósági kellékeken keresztül a biztonsági öv becsatolásáig minden beletartozik).

2009. jan. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

A kedves kerékpáros közlekedőtársnak üzenem hogy teljesen jogosan mérges amiért kivilágítva elütötték, de legyen szíves arra a két sofőrre mérges lenni amiért figyelmetlenségből elütötték és ne az egész autós társadalomra. Mi itt ugyanis azért vagyunk felháborodva, mert NEM AKARUNK elütni egyetlenegy kerékpárost sem!!!

És ha kerékpáros kolléga autót is vezetne, akkor tudná hogy a szembejövő reflektora miatt, amikor az elhalad mellettünk, van pár pillanat amíg a szem átáll a sötétre, emiatt rosszul látunk. Abban a pár pillanatban ha arra kolbászol egy kivilágítatlan, akkor nem sok jót jósolok! Arról nem is beszélve hogyha a szembejövőnek rosszul van beállítva a fényszórója és elvakít, vagy rajta felejti a távolságit. Szóval baromira nem mindegy hogy ki van e világítva a kerékpáros vagy sem! Ok van rajta elvileg fényvisszaverő prizma, de szóljon ha valaki látott már napi rendszerességgel prizmát takarító kerékpárost. Ugyanis ha sáros nem sokat ér... és kanyarban sem!

2009. jan. 31. 17:47
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom sötétben nemhogy a lámpa de a láthatósági mellény is kötelező a bicikliseknek!!! És persze nagyon kevés amelyiken tényleg van :( Nagyon veszélyes, néha tényleg a szerencsén múlik az életük. De persze a biciklis fórumona anyáznak ránk, autósokra, hogy fellökjük őket, rájuk dudálunk, stb.
2009. jan. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
89%
Az elütött biciglis vagyok! Van jogosítványom, és szoktam is vezetni, sok kivilágítatlan kerékpárossal találkoztam már, eddig időben észrevettem őket mindig, és remélem ez után is.
2009. jan. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!