Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha valaki ittasan autobalesete...

Ha valaki ittasan autobalesetet okoz, bortonbuntetest kap vagy meguszhatja penzbuntetessel?

Figyelt kérdés
Nem en vagyok az ittas vezeto, csak erdekel az eljaras, mint aldozat.
2011. febr. 11. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Természetesen "megúszhatja". Nem minden bűncselekmény következménye letöltendő szabadságvesztés.
2011. febr. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Főleg ha cigány az illető. Itt ahol én lakom egy alvilágban jártas cigány elütött egy 18 éves lányt a terepjárójával bedrogozva, bepiálva, 100-as tempó felett a városban, a lány szörnyethalt. Ez már jópár éve volt és még csak 1 tárgyalásra kellet bemennie, és már szinte nem is foglalkoznak vele. És ami a legdurvább hogy a fia evvel dicsekedik az iskolában hogy az apja mennyire király hogy megölt egy embert de nem tudják lesittelni.


Amúgy az ittas vezetés alapból már a bűncselekmény kategóriába esik, ha személyi sérülést okozol akkor szerintem már kaphatsz felfüggesztettet. Ha viszont meghal valaki akkor 100% hogy lecsuknak. De persze ezt is el lehet intézni mint ahogy fentebb leírtam.

2011. febr. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Simán 2-5év eltiltás és újra vizsga!Amiben nem lehet egy hibapont sem!

Baromi nagy büntetés mi?

Szakadjon meg az ilyen!Soha nem adnám vissza!

És hozzátenném,hogy ezt a mértékű(2év) eltiltást egy hivatásos soför kapta (ismerős)aki elütött egy kivilágítatlan biciglist részegen!Ugrot a 3-4 féle jogsi,de sajnos lehet újra neki!

2011. febr. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Barátnőmet 3 éve elütötte egy részeg srác,akinek mellesleg jogsija sem volt...barátnőmnek agyrázkódása lett,leszakadt a füle, a jobb combjának a fele kiszakadt,eltört a sípcsontja, a jobb lábába a térdéig nem érez semmit,felszakadt a jobb alkarja, és a homloka....a srácnak rendőr volt az apja és mindent megúszott...

de azóta már a srácot halálra késelték,mert volt valami ügye egy győri maffiával...

2011. febr. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
második kommentelő, ha az én rokonom lett volna lány és így megússza törvényesen, ha rajtam múlna nem így lenne, jönne az önkéntes igazságszolgáltatás, ha minden ügyet így intéznének nem így álnánk
2011. febr. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne is merülj bele jobban, mert az ítélet csak dühíteni fog, és egy életre meggyűlölöd az igazságszolgáltatást. Ha nem történt komoly bajod, akkor adj hálát az istennek, ha pedig történt, akkor keress fel egy pszichológust. Szerintem az eljárás menetéből mindenféleképpen maradj ki, magad érdekében. Ne foglalkoztasson a balesetet okozó.
2011. febr. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!