Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elsősegély vizsga menete?

Elsősegély vizsga menete?

Figyelt kérdés

Hogyan zajlik? Kik vannak bent? Ketten kell bemenni? Ha nem tanulok rá sokat sikerülhet józan ésszel?

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat


2011. febr. 20. 10:38
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Amikor én vizsgáztam pesten a Moszkva téren, akkor úgy volt, hogy kettő embert hívtak be. Mesterséges lélegeztetést kellett csinálni az ambu-babán, majd húzni egy tételt. És utána arról beszélni. Utána a már előre elkészített (!) igazolást megkaptuk a sikeres vizsgáról.
2011. febr. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Ja! És egy idősebb orvos kinézetű férfi volt, és egy hölgy, aki az adminisztrációt csinálta. Egyébként javaslom, hogy a könyvet legalább egyszer nézd át, mert sosem lehet tudni, hogy mennyire kérdeznek bele a dolgokba. Vagy ha adtak neked tételeket, akkor azokra is elég a választ megnézni.
2011. febr. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sajnos tételt nem kaptam, és tanfolyamon sem voltam
2011. febr. 20. 10:48
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Amikor én vizsgáztam akkor 25 vizsgázó volt bent a vizsgaterembe 2-3 embert hívtak be amíg más felelt addig kaptál gondolkozási időt hogy mit mondasz, a kötelezőket tudnod kell(mesterséges lélegeztetés, stabil oldalfekvést) vizsgaterembe a vizsgázókon kivül van a vizsgáztató meg még valaki aki írja a papírt hogy megfelelt stb... én egyszerü józan paraszti ésszel vizsgáztam le kb semmit nem tanultam rá és átmentem, de ne elsőnek menj be a vizgsaterembe ha nemtudsz sokmindent mert akkor még lelkesek és megbuktatnak.
2011. febr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
hát én nem értem..hogyha valaki vizsgázni akar akkor hogy nem jár be rákra és hogy nem tanul rá...egyébként ..az elsősegély nyújtás menete aztán stabil oldalfekvés és utána húzni kell 1 kérdést ha nem nagyon tudod a kérdést amit húztál de valamit mégis tudsz róla akkor huzhatsz még 1 et ...2esével kell bemenni és a stabil oldalt a másik on kell bemutatni ..2 en vannak a vizsgabiztos meg 1 másik ember
2011. febr. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Az ujraelesztest azt tudd, bar nem tudom hogy fogod ambubaban bemutatni ha a tanfolyamot szuksegtelennek gondoltad.

A tetelek nem nehezek, de ha mellebeszelsz azt minden vizsgaztato eszreveszi. Barhol meg lehet a voroskereszttol venni 1500 forintert a konyvet (a jogsi arahoz kepest elenyeszo), olvasd at egyszer, ennyit meger a dolog.


Ja, ha a kerdes lenyege ez volt: ha nem tudsz semmit, nem fogsz atmenni.

2011. febr. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elsősegélynek - bár nem úgy néz ki - azért van értelme. Mi van ha mondjuk pont egy családtagod tudnád megmenteni az elsősegélyes tudásod alapján?


Szóval én ezen nem spórolnék.


Attól függ, de azért sok helyen el lehet vérezni ha nem készülsz rá. Szerencse (milyen kérdést kapsz), Vb (megint csak szerencse) és kérdés függő. Vannak egyértelmű kérdések, de vannak olyanok, amikre csak akkor tudod a választ ha valóban tudsz is valamennyit. Szóval csak a józan észre alapozni szerintem felelőtlenség.


Ha már semmiképpen nem akarsz tanfolyamra menni (ami szerintem nem árt) akkor legalább a könyvet pörgesd át!

2011. febr. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Mi a ,,régi rendszerben" kb. 8-an voltunk bent, két tételt húztunk, egyet kellett választani... Érdemes elmenni a tanfolyamra, hidd el, hogy nem hülyeség!
2011. márc. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Mi Csepelen ma négyen bementünk, kettő stabil oldalfekvést csinált a másikon, kettő meg újra élesztett, aztán meg a legelején húzott tételből kérdezett egyet, meg pár spontán kérdést.De ha nagyából tudod akkor sztem bele is lehet sülni(pl. én) meg mi súgtunk egymásnak. Nálunk egy ember bukott de az olyan hülyeségeket mondott( lábtörés esetén sínbe rakom helyszínen...) szóval sztem ha nagyíából tudod simán megvan.
2011. aug. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
ha a stabil oldalfekvés megy, meg az újraélesztés a babán, és ha a tételt pont elrontom akkor bukta ? (igaz szerintem a tételbe lévő kérdésekre is lehet 1-2 mondatot hozzáfűzni józan paraszti ésszel)
2012. szept. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!