Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért használsz kézben tartott...

Miért használsz kézben tartott mobiltelefont vezetés közben?

Figyelt kérdés

1.) Nem telik headset-re, ami kb. 10 liternyi benzin áráért már kapható. Inkább veszel egy gallytörő rácsot a szobaterepjáródra, az legalább hasznos!

2.) Észre sem veszed, hogy mennyire bénán vezetsz telefonálás közben, mint ahogy a külvilágot se érzékeled, indexelni meg aműgy sem szoktál. Különben is kapja be mindenki!

3.) Mi az a KRESZ?


2011. febr. 28. 19:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%

Lehet normálisan vezetni telefonálva.

Persze nem arra gondolok, hogy órákon keresztül, de én is felveszem a mobilt ha vezetés közben csörög. Általában két mondattal megoldom és nem szoktam senkit veszélyeztetni.

A mobilozás kb. ugyanannyira veszélyes, mint azok akik a 85-ös Kapuvár-Csorna szakaszán 140-160 km/h sebességgel "ereszkednek".

2011. febr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%

honnan veszed, hogy használok?


1.) nincs is mobiltelefonom,

2.) nem mellékesen autóm se...

(de a Volán helyközijáratokon, töbször láttam már a busz-sofört, menetközben telefonálni.

3.)lehet, hogy eligazitást kért, a diszpécserétől...

2011. febr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
27%

aki tud autót vezetni, és itt nem arra gondolok, hogy elközlekedget, hanem tényleg tudja kezelni a gépet, az simán jobban vezet 1 kézzel is, mint aki ilyen kérdéseket feltesz. Ha nem tudnád ugyanis a telefonálásban nem az a veszélyes, hogy 1 kezedet lefoglalja, hanem, hogy elvonja a figyelmedet, tehét a headset és a kihangosító sem megoldás.

A KRESZ pedig már régesrégen elavul, de be kell tartani.

Telefonálás mindenhogy veszélyes, nemcsak kézben tartva a mobilt.

2011. febr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
*elavult
2011. febr. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

@1: Sajnos mostanában elég sokat megyek nagyvárosi forgalomban, az előttem/mellettem bénázók 90%-a mobilozik, és észre se veszi közben mi történik körülötte!

Országúton kisebb a veszélye, de ott is elvonja a figyelmet!

@2: Ha nincs telefonod, se autód, akkor ez a kérdés nem neked szól! (A Volán sofőrök nem eligazítást kérnek, hanem a "drótot adják le" egymásnak az ellenőrökről!)

2011. febr. 28. 19:56
 6/14 A kérdező kommentje:

@3: Ha elolvastad volna, a második lehetőségben benne van, hogy nem érzékeli a külvilágot. A nagy bajom az hogy a legtöbben nem veszik észre mi történik körülöttük!

Nem hiszem, hogy egy kézzel jól vezetnek, hiszen nap mint nap látom mennyit bénáznak!

Azt nem tudom honnan veszed, hogy jobban vezetnek egy kézzel, mint én? Igaz ami igaz: 25 év és 1,5 millió kilométer az utakon balesetmentesen nem jelenti azt, hogy vezetni is tudok!

:)

2011. febr. 28. 20:01
 7/14 anonim ***** válasza:
25 év és másfél millió km után mégjobban nemértem, ráadásul írtad is h van aki amúgysem indexel, az meg ígyis-úgyis bénán és veszélyesen közlekedik.
2011. febr. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Rövid példa:

A közelmúltban a családommal tartottunk Vecsés felől Budapestre. A reptérnél a külső sávból index, és tükörbe nézés nélkül az addig melletem haladó úgy bevágotta sávomba, hogy csak az ABS mentett meg az ütközéstől. Igazából csak egy sasszét csinált, mert a következő pillanatban már megint a helyén volt. Természetesen a bal kezében ott volt a telefon amibe folyamatosan dumált. Amikor megint mellé értem röviden rádudáltam, mire máris lendült a középső ujja a levegőbe!

KÖKI-nél meg kellett állni, mert az építkezés miatt megfogták a sort. Hátra sétáltam a nyakkendőshöz. Igaz a telefont még akkor se vette le a füléről, de rátenyerelt a központi zárra, gondolom naponta kérik számon tőle, hogy mit csinál az úton!


A baj az, hogy egyre többen vannak ilyenek.

2011. febr. 28. 20:16
 9/14 anonim ***** válasza:
csak kis részben nem értettem egyet, de alapjábanvéve igen, szóval nemkell meggyőznöd, énis veszélyesnek és helytelennek tartom a mobilozást vezetés közben.
2011. febr. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is tapasztaltam már ilyesmit. Pl. kis Smart autó elöttem tök bénán közlekedett, alig tudta az úton tartani még azt a pici autót is, aztán a fordulósávba letértem mögüle és ott mentem tovább. Majd bevágott elém index nélkül, majd megint mögötte mentem, külső sávban egy lassú suzuki, a belsőben pedig ő, szintén lassan, a 70 km/h-val megengedett úton. Én meg mentem volna a dolgomra. Aztán a Suzukis megemberelte magát, rálépett a gázra, hogy kitudjak törni. A smartos mellé értem, megnéztem mi a fene van, egy férfi ült bent és telefonált. Nah mondom bocs, már értek mindent. Aztán mentem tovább a dolgomra. Nekem ha vezetek vagy repülő módban van a telefonom, vagy nem veszem fel, vagy ha egyenes úton megyek, teljesen védett úton, lakott területen kivül, elöttem csak jó messze lévő autóstárstól, hát oké, egye fene felveszem, 2-3 mondat, aztán ennyi. SMS pedig csak piroslámpánál, vagy félreállva. Ez szokott lenni.
2011. márc. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!