Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A zebrán áttekerő kerékpárosna...

A zebrán áttekerő kerékpárosnak is elsőbbsége van?

Figyelt kérdés
2011. jún. 10. 16:49
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
75%

"Mégis ki száll le a bicikliről, csak azért hogy 5 másodpercig tolja majd visszaüljön rá?"


Az aki hajlandó betartani a szabályokat, nem csak mindig mástól követelni!


Sajnos a kerékpárosok mennek amerre látnak, meg amerre egyszerűbb nekik, ha a gyalogos lámpa zöld, akkor mennek a zebrán, ha az autósoké akkor az úton, a kerékpársávról meg le vannak tiltva a gyalogosok!


Könnyű az azonosíthatatlanság homályába burkolózni, főként úgy, hogy a rendőrök is tesznek rájuk (kivéve évente egyszer, hogy dobjanak egy csontot az autósoknak is)!

2011. jún. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
70%
Én képes vagyok sok-sok időt türelmesen kivárni,de képes lennék az ilyen biciklisek fejébe beleverni akkorát,hogy hátralendül,mint a kapucni.Felőlem tekerjen át a zebrán,ha már az aktív életetet élő gyökér képtelen leszállni a k.rva bicikliről.Nem beszélve arról,hogy a ZEBRA az egy KIJELÖLT GYALOGOS ÁTKELŐHELY.Meg arról sem,hogy a zebrára nyílván egy járdáról teker,ahol tilos biciklizni.És ha elcsapom,akkor én vagyok meghúzkodva,mert "a zebrát úgy kell megközelíteni,hogy bármikor meg tudjak állni előtte,ha úgy adódik"Én nem fogok elütni egyet sem,de,hogy egyszer pofán vágok egy ilyet,az elég valószínű.
2011. jún. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
Nincs elsöbbbsége. Ha jól emlékszem ő is mint a motorosok egynyomon haladó jármű.
2011. jún. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
0%

Na most van egy nagy baj...Megint újultak a szabályok és az, hogy a "zebrán a gyalogosnak van elsőbbsége" már eltörölték....megint az autósoké a pálya.Ami nekünk gyalogosoknak elég szar tud lenni, főleg ahol jól rendesen be is tartják ezt a szabályt ... :/

Ha nem hiszitek kérdezzetek meg egy rendőrt, vagy olvassatok utána, és ne rögtön a negatív szavazatra nyomjatok köszi és remélem segítettem :)

2011. jún. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
11%
Ja még valami...Faterom polgárőr és sofőr szóval hamar értesül a hírekről...Sajnálom de szar az új kresz :/
2011. jún. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
Hát, kedves Pitbull95, én erről semmit nem hallottam, főleg nem úgy, hogy már be is lenne vezetve (mivel múlt időben beszélsz róla). Még mindig a gyalogosoknak van elsőbbsége a zebrán. Ha esetleg tudsz irni egy linket, ami teljesen hitelesen ennek az ellenkezőjét állitja, akkor minden további nélkül elhiszem!
2011. jún. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 Pataki Éva válasza:
97%

Kedves Kérdező!

Nincs elsőbbségük, és én már kétszer jártam úgy hogy átengedtem a gyalogosokat, és elindultam, és szinte a semmiből elébem száguldott a kerékpáros...majdnem elütöttem. Pontosan így van, nem vagyunk felkészülve ilyen gyors mozgásra, nem lenne szabad ezt csinálniuk!

2011. jún. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
91%

"Megint újultak a szabályok és az, hogy a "zebrán a gyalogosnak van elsőbbsége" már eltörölték...."


Ezt alá tudná támasztani valamilyen jogszabállyal, esetleg a Magyar Közlöny is elég, amelyikben megjelent.

Jelen ismereteim szerint - amennyiben jelzőlámpa, vagy rendőr, másképp nem utasít - már a lelépési szándék esetén is meg kell állni a gépjárművel, és nem az erősebbnek van elsőbbsége.

2011. jún. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
93%

Bár már sokan megválaszolták, azért én is hozzászólnék. Természetesen nincs elsőbbsége a kerékpárosnak, hogy miért, azt már sokan leírták. Tény, hogy szabálytalan áthajtani a zebrán biciklivel, viszont az is tény, hogy ha ezt kulturáltan tesszük - azaz nem hajtunk le rögtön a járdáról, körülnézünk és csak úgy indulunk el - akkor sokkal gyorsabban átérünk, így a forgalmat sem akadályozzuk olyan hosszasan, mintha gyalog, a bicajt tolva kelnénk át.

Mindig körültekintően közlekedek, de én sem szoktam leszállni a kerékpárról. Az tény, hogy mivel vezetek is, én is sokszor tapasztalom, hogy néha csak úgy elsuhannak a zebrán a bicajosok, amit lereagálni szinte lehetetlen, még akkor is, ha fokozott óvatossággal közelítjük meg a kijelölt gyalogos átkelőhelyet, ahogyan ezt a KRESZ is rögzíti.

2011. jún. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim válasza:
100%

Én sem szállok le a bicajról azon az egyetlen zebrán,amin egyszer átmegyek minden nap.De megállok,éppúgy,mint egy gyalogos.Valóban nem szabad a hangtalanul és gyorsan közlekedő bicajosoknak elfelejteni,hogy az autósok az erősebbek.Az autósoknak meg nem kéne elfelejteni,hogy a gyalogos azért áll 2 perce a felfestett objektumon,mert át szeretne kelni.

Engem gyalogosként nem egyszer rémítettek halálra úgy,hogy míg az egyik oldalon megállt a sor,a másikon felgyorsított és éppen átért a zebra KÖZEPÉN remegő testem előtt egy kedves autós.Ilyenkor mit éreznek?!?

2011. jún. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!