Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autó vontatás/szállítás segítség?

Autó vontatás/szállítás segítség?

Figyelt kérdés

Vennék egy autót és Debrecenbe kellene eljuttatni Budapestről. Csak ideiglenesen ki van vonva a forgalomból, és két éve áll.


Tréleren nem szeretném, mert kb annyi az autó értéke, mint a szállítás. Rúddal gondoltam vontatni, lehetséges ez? Hogy lehet visszaállítani a forgalomba? Ha megkérem a régi tulajt? Vagy akkor kötelezőt is kell rá kötni? Vagy ilyenkor lehet útvonal engedélyt kérni?


2011. júl. 28. 23:15
 1/9 anonim válasza:
45%
Rúddal nem vontathatod mert nincs rajta forgalmi! Legegyszerűbb ugy lenne ha szeméy autóval mennél,és még itt Debrecenben kölcsönöznél egy tréler utánfutót és azzal hozod haza a kocsit.
2011. júl. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, csak amivel mennék, azon sajnos nincs vonóhorog, nem tudom hova akasztani a trélert
2011. júl. 28. 23:38
 3/9 A kérdező kommentje:
Ilyen tréleres kisteher kocsit nem lehet kölcsönözni?
2011. júl. 28. 23:40
 4/9 anonim ***** válasza:

Ők úgyszólván napi szinten járnak Debrecenbe trélerrel:


CARFLEET Flottakezelő Kft.

1139 Budapest, Teve u. 57-61.

Lev.cím: 1553 Budapest., Pf. 26.

Tel: (1) 239-3115


[link]

2011. júl. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

De lehet.


Bár ilyen hosszú útra... Nincs rá módod, hogy Pesten levizsgázzon? Utána meg lábon leviszed Debrecenbe.


230 km-t vontatni kb. a lehetetlen feladattal egyenlő. Rúddal nem lehet, kötéllel 40-50nél gyorsabban vontatni életveszélyes, pláne, mivel a legtöbb autóban ha nem jár a motor akkor nincs fékrásegítés.

2011. júl. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-6ezerért lehet bérelni vonóhorgos autót.

+a tréler + a benzin.


Át kell gondolni, hogy megéri-e.


Rúddal meg kötéllel elvileg nem vontatható, ha nincs rajta műszaki. Mondjuk én Debrecenből Újfaluba rúddal hoztam a Tipomat haza, de az csak 30 km volt és másfél órás út (szakadt a hó).

2011. júl. 29. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"5-6ezerért lehet bérelni vonóhorgos autót. "


Azért az lebegjen a szemünk előtt, hogy egy 1100 kilós vonóhorgos opel astra sose fog elvontatni egy másik, hasonló méretű autót + trélert. Meg amúgy is nagyon veszélyes, ha a vontatmány ugyan olyan súlyú (vagy nehezebb), mint a vontató autó.


Inkább egy kisteher kéne...

2011. júl. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szóval akkor a vontatás nem lehetséges. :(

Találtam egy céget Debrecenben ahol lehet teherautót bérelni, csak nem tudom, hogy most 8000, vagy 14000?


[link]


Köszi az eddigi válaszokat, mindenkinek zöld ment a zöld kéz :)

2011. júl. 29. 19:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért ha kistehert bérelsz, figyelj a jogsi kategóriára is!


Kisteher + tréler + vontatott kocsi valószínűleg meghaladja a 3500 kg-t. Akkor meg ugye BE kategória...


Ha megvan az is, akkor nem szóltam...

2011. júl. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!