Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire veszélyes a közutakon...

Mennyire veszélyes a közutakon (budapesten) motorozni?

Figyelt kérdés
sziasztok. most lettem 21. nagy vágyam a motorozás és már régóta szeretném letenni a jogsit rá, de van pár dolog ami egy kicsit elrettent tőle. akik motoroznak azoktól legtöbbször azt hallom, hogy ők már csak pályán motoroznak és nem mennek ki a forgalomba. abszolut nem gyorsulgatni akarok a városban hanem inkább csak úgy lazán motorozgatni ha jó idő van egy pár órát, ide oda menni. túrázgatni, szóval ilyen "freeride" szerűen. a pálya nagyon nem vonz. szóval mennyire veszélyes? tényleg annyira nincs kultúrája ennek az egésznek mint ahogy mondják sokan?
2011. aug. 5. 01:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Városon belül nincs sok értelme motorozni, mert rengetegen vannak és a sok bunkó agresszív taxis az életedet fogja veszélyeztetni, ahányszor kimész a városba. Veszélyhelyzetek Budapesten nekem csak taxisok miatt voltak! Össze-vissza cikáznak, eléd vágnak, leszorítanak. Városban én egyáltalán nem ajánlom, mert veszélyes.


Lakott területen kívül már lehet menni, de oda kell figyelni az út minőségére. A többi autósra meg mindig úgy tekints, hogy ők csak azért vannak az úton, hogy neked menjenek, és akkor nem lesz gáz. Fő az elővigyázatosság. Ha alsóbb rendű úton várakozik egy autó, mert ki akar fordulni, vagy át akar menni, akkor minden esetben lassíts, mert 10-ből 9-szer kimennek eléd. Tapasztalat. Rengeteg baleset azért történik, mert az autós kifordul a motoros elé, mivel nem tudja felmérni a távolságot és a sebességet. Minden gépjárművezetővel, akivel valamilyen forgalmi helyzetbe kerülsz, egyértelműen tudasd, hogy ott vagy. (pl. előzésnél visszaváltással, csak a hang miatt, akkor is, ha amúgy nem lenne rá szükség) Ismerd a saját határaidat, csak annyit vállalj be, amennyire képes vagy, és tiszteld a vasat, ami alattad van. A legeslegfontosabb viszont az, amit már leírtam, hogy úgy tekints a forgalom összes résztvevőjére, hogy ők csak azért vannak, hogy téged kicsináljanak! Suzukisokra (többségük figyelmetlen), BMW-sekre, sportkocsit vezetőkre (arcoskodnak, gyorsulgatnak) és az említett taxisokra külön figyelj. Persze, csúnya dolog az általánosítás, de a biztonság érdekében itt van értelme. Ha így állsz hozzá, akkor elég óvatos vagy ahhoz, hogy a legtöbb veszélyhelyzetet elkerüld. A megfelelő védőfelszerelést, jó sisakot gondolom nem kell említenem.


Nagyjából, ha ezeket betartod, a motorozás biztonságosnak tekinthető. Persze ettől függetlenül nem egy életbiztosítás, de az élmény kárpótol. :)

Ha túratempóban, a forgalommal együtt közlekedsz, az persze jelentősen lecsökkenti a veszélylehetőségeket, de hát ki vesz motort azért, hogy lassú legyen. :P


Kultúrája amúgy tényleg nem sok van, a legtöbb autós lesz@rja, ha mögé kerülsz, nem húzódik félre akkor sem, ha lenne bőven hely. Bár mostanában úgy vettem észre, ez kezd javuló tendenciát mutatni, pláne, ha tempósan éri be az ember az autóst és érezteti, hogy feltartják.


Ha van még kérdés, csak nyugodtan.

2011. aug. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csináltatsz egy feliratos felsőt vagy dzsekit amin az áll Dudálj nyugodtan egy pill csak tárat cserélek. Ez úgy 20% al több esélyt ad a túlélésre a belvárosban. :D
2011. aug. 5. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha motorral közlekedsz (nagymotorral, nem robogóval) akkor nem olyan vészes a dolog.


Ha úgy motorozol, mint a legtöbb barom (bocs a kollégáktól, én is motoros vagyok ... ), hogy cikk-cakkban közlekedsz a sávok között, duplazárón előzö és társai akkor azért veszélyes.


Ha engem meg k0csög forintkergető taxis leszorít mikor motorozom akkor mellé állok a pirosnál és megmondom neki, hogy befejelem az oldalüvegét ha ezt meg meri próbálni mégegyszer. És meg is csinálom ha nem húzza össze magát...

Nagyon parázni nem kell, a sisak és a protektoros kesztyű / ruha nagy úr ám... Ha lezárod a sisakot még gázsprével sem tudnak telibefújni, leütni meg szinte lehetetlen.

2011. aug. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha túratempóban, normálisan akarsz motorozni, akkor kis odafigyeléssel nem vagy nagyobb veszélynek kitéve, mint a forgalom bármely más résztvevője.


Ha száguldó donorként a szerencsére és a sokszorosan túlbecsült reflexeidre és "rutinodra" bízod magad, rövid úton a föld alatt végzed.


Szerintem ne félj nekivágni, csak tartsd szem előtt a KRESZ!

2011. aug. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"csak tartsd szem előtt a KRESZ!"


De persze csak mint irányelv, mert amikor kiteszik főútvonalra a 40-es táblát indokolatlanul, az több, mint veszélyes.

2011. aug. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!