Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem tudok cm-es pontossá...

Miért nem tudok cm-es pontossággal tartani egy ívet?

Figyelt kérdés

JMég nem vagyok rutinos vezető, de szeretnék, úgy vezetni, hogy kiválasztok valamit, mondjuk, hogy milyen téávolságra menjek a kocsival a padkától, felezővonaltól.

És azt vettem észre, hpogy nem bírom tartani az ívet.

Kicsit mindig kacsázok.

Jó, persze nem durván, nem látszik, úgy, mintha holt részeg lennék.

De amikor az előttem lévőt nézem, úgy tűnik, hogy iszonyú pontossággal tartja az ívet. Persze egynese úton.

Ez hogy lehet elérni?

Lehetetlen?


2011. aug. 24. 13:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

" De amikor az előttem lévőt nézem, úgy tűnik, hogy iszonyú pontossággal tartja az ívet. Persze egynese úton. "


Most mi a kérdés : ív vagy egyenes út ?

2011. aug. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézdd, az autó egy több mint másfél méter széles, tonnás behemót ami elég gyorsan megy és a legrosszabb dolog amit vezetés közben tehetsz hogy ilyen apróságokra próbálsz meg koncentrálni. Elterrli a figyelmed a forgalomról, útjelzésekről, táblákról.

Gondolom minden napi első autóba szállás előtt szoktad ellenőrizni a gumikat és a kormány holtjátékát is, igaz? Csak mert a bajt szerintem ott kell keresni, ha nem a hepe-hupás magyar utakban.

2011. aug. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 komasa ***** válasza:
100%
Ameddig nem mész neki senkinek, és semminek nem gond. Rutint kell szerezned, és vagy elmúlik ez a dolog, vagy lesz@rod majd. Balesetmentes közlekedést!
2011. aug. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én kamionsofőrként azt tanácsolom neked hogy a középső felezővonalhoz mérd be magadat.Azt mindig látod magad előtt,és megszokod mennyire kell legyél tőle.A kamionnal is ezt követem szinte felette a tükörrel,és így biztosan elfér a szembejövő kamion is.
2011. aug. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem azt kell figyelni, csdak a gond, hogy néha egy busz jön szembe, akkor jobban a padka felé húzdóok, néha meg kis motoros, akkor meg simán megyek a vonbalhoz közelebb.

És nem akarok úgy járni, hogy egyszer levigye a fél kocsit egy busz eleje, mert kacsázok picikét :S

2011. aug. 24. 14:03
 6/15 anonim ***** válasza:

Azért is írtam a kamiont.Országúton két kamion tükre alig húsz centiméter van.Kétszer negyven tonna megy szembe kilencvennel.Itt számítanak a centik igazán...

A felezőhöz tökéletesen be tudod mérni magad.Azzal kell csak törődj hogy Te jó helyen legyél,a másikban meg meg kell bíznod.Ő is így csinálja,így szépen elmentek majd egymás mellett.

2011. aug. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

De, akkor mi van, amikor lekopott sok helyen teljesen a vonal

Nincs ott semmi, pedig forglmas főút, és nem festik fel, már évek óta úgy van.

Akkor mihez mérjek?

2011. aug. 24. 14:31
 8/15 anonim ***** válasza:
Van tényleg ilyen út is.Szerintem eleinte kerüld ezeket az utakat ha problémát okoz.Nagyon hamar bele fogsz jönni,egy idő után nem kell különösen figyelned erre.Érzékeled a szemed sarkából és akkor már megy majd nélküle is.
2011. aug. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Az olyan úton, ahol nincs felfestve a felezővonal én a kocsi képzeletbeli széléhez viszonyítok. Pl. a padka mellé állásnál az ablaktörlő, vagy a szélvédő bizonyos pontján átmenő vonalhoz. (De ezt így nehéz leírni, egyszerűen érezni kell az autót)
2011. aug. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 FUTIKA13 ***** válasza:
Álíttasd be a futóművet:))
2011. aug. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!