Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem áll meg az autósok...

Miért nem áll meg az autósok 90%-a a zebránál, hogy átengedje a gyalogost?

Figyelt kérdés

Remélem nem a maradék 10% fog írni. :)

Csak mert tényleg kíváncsi vagyok az okokra!

Én inkább gyalogos vagyok, de vezetni is szoktam és mindig figyelek a zebráknál, hogy áll-e ott gyalogos, sőt esős időben a járda közelében lévő pocsojákba sem gázolok bele! A férjemet is nekem kellett "megtanítani" ezekre... Ő nem tudja miért nem állogatott meg a zebránál.

Az is nagy "poén" amikor a gyalogos hóba-fagyva áll a zebránál és a meleg kocsiban ülő autós rest megnyomni a féket...

Most már gyermekem van, nem tehetem meg amit azelőtt, hogy direkt a vezető elé ugrom (persze felmérve, hogy tuti meg tud állni), hogy legalább egy kicsit beijedjen, vagy észre vegye magát.

Nagyon ideges vagyok, hogy ott állok a babakocsival az út szélén és legalább 10 autó elmegy előttem, vagy legalább az egyik irányban végre megállnak, de a másik irányban még így sem veszik észre magukat a sofőrök.

Szóval MIÉRT?!?!?!?!?!!?!?!?!


2011. okt. 4. 08:26
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim válasza:
100%
mert bunkók.
2011. okt. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
Szombathelyen rendes autósok vannak.itt többnyire megállnak:D és ezt gyalogosként mondom.
2011. okt. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim válasza:
27%
Én meg szoktam általában állni. De már van amikor nem mert azért a gyalogosok is elég szemtelenek. Nem tudom máshol is, de nálunk azt hiszik mindenhol elsőbbségük van, megyek a főuton szépen erre gyalogosok szaladoznak, totyognak ki elém és zebra meg sehol! És bele kell taposnom a fékbe és még ő van felháborodva, hogy alapból nem engedem el az út közepén zebra, meg minden nélkül, és ez sajnos mindennapos. Megyek 50-el a városba, sehol zebra, de sajnos figyelnem kell mikor szaladnak ki elém, vagy csak szép lassan mintha zebrán menne. Ezt a kérdést is fel lehetne tenni: Miért hiszik a gyalogosok, hogy mindenhol elsőbbségük van? Vagy amikor megállok a zebrán és néznek rám, még integetek is hogy na gyere, és semmi. Hát persze, hogy akkor elindulok ha nem jön, könyörögni nem fogok.
2011. okt. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
sok t.öketlen gyalogos is van, állnak, mint a szamár és lesnek, hiába integetsz nekik, meg sem mozdulnak...az ilyennel nem lehet mit kezdeni...
2011. okt. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
21%

Kedves kérdező!


Át kellene olvasni a KRESZ-t!!!!


Az valóban FIGYELMETLEN (de nem bunkó) dolog, hogy hóban, sárban, esőben, zivatarban, zimankóban nem állnak meg a kedvedért.


De mégis miért kellene az autósoknak megállni. A szabály azt mondja, hogy a zebrán elsőbbsége van a gyalogosnak (HA ÁTHALADÁSI SZÁNDÉKÁT KINYILVÁNÍTJA).

De hol kezdődik a zebra? Nem a járdán, ahol te másodpercekig vársz körültekintve, hanem az úttesten. És az áthaladási szándékod a legegyértelműbben úgy tudod kinyilvánítani, hogy az útest szélére lelépsz, ahol a szemét meg nem álló sofőrje még nem tud benned kárt tenni, ha elhalad előtted.


Azzal, hogy állsz az út szélén, tekintgetsz, még semmit sem jelzel. Miért? Mert sokszor ott dumál a sok babakocsis anya egymással, meg az öregek, aztán nézik hogy minek áll meg ott az autó, ha ők át sem akarnak menni.


Tudom, h nem tetszik, de így van.


Ehhez hozzáteszem még, hogy mindig elengedem a babakocsis embereket (mert van aki leszarja, hogy a gyereke van benne, 5 méterre kidobja elém a babakocsi orrát, nekem meg satufék), továbbá esőben figyelmesebb vagyok. Értem ezalatt, hogy ha látom, h valaki egy ideje ott próbál átjutni, megállok, ne ázzon tovább


Pocsojával nem foglalkozok, hiszen gyalogos átkelőhelyen tilos az irányváltás (ugyebár az is irányváltás, ha a sáb külső széléből bemész a belső szélébe - nemis kell sávot váltani). Egyszer jófej voltam, megbaszott a rendőr, mert kötekedős napja volt. inkább lassabban megyek azóta bele a vizbe, hogy ne fröcsköljön úgy, a többi autós is így mögöttem kénytelen lelassítani, így ők sem fröcskölnek.

2011. okt. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
42%
Igen, mindenki az autósokat szidja, hogy miért nem áll meg a zebránál. Persze a szabály szerint meg kell(ene), de a gyalogosnak se az út közepén kéne néha sétálgatni 2 gyerekkel és tele szatyorral a kezében. Vagy a gyalogosok előszeretettel használják a zebra melletti helyeket, ahelyett, hogy elsétálna a zebráig és ott menne át. Szóval ez örök macska-egér harc, sose lesz szent a "béke". Másrészt azért meglehet érteni az autósokat is. Télen például sokkal nehezebb megállni egy autóval a csúszós úton, mint a gyalogosnak, (mégha 30-cal is lötyög) és azért elég sok mindenre kell figyelni vezetés közben, nem biztos, hogy valaki bunkóságból nem áll meg a zebra előtt.
2011. okt. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
37%

De a téma címe alapján kérdezhetnénk azt is, hogy:


"Miért áll meg a gyalogosok 10%-a a zebránál, hogy ne engedje át az autóst"?

2011. okt. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim válasza:
53%

pfff...


Még a végén szenté kell avatnunk az autósokat.

2011. okt. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim válasza:
46%

*


szentté

2011. okt. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
13%
Nem kell szentté avatni az autósokat. De a gyalogosokat se kéne...
2011. okt. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!