Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire kell fognia a csavarn...

Mennyire kell fognia a csavarnak a felnit a kerékagyhoz?

Figyelt kérdés
szval a kérdés az lenne h a gyári felnicsavar 1.5centit ér túl az alufelnin, szval ennyin fogná az agyhoz. Ez elég v vegyek hosszabb csavarokat?
2012. jan. 2. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
1,5cm véleményem szerint elég lenne, inkább azt kellene megnézni, hogy a felfekvö felületen megfelelöen érintkezik-e a csavar a felnivel!
2012. jan. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivel a kerékcsavarok sűrűmenetű csavarok, ezért 15 mm-es menethosszal is jókora nyomatékot lehet produkálni, annyit, amennyi már megtartja. Csak mondjuk felszerelni kicsit nehéz lesz.

De remélem, tudod, hogy a lemezfelnik és az alufelnik furata más kiképzésű, a két csavar nem cserélhető fel egymással, mert nem fekszenek fel megfelelően a furatokban.

2012. jan. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
értem mire gondolsz :) am sztem a csavar helye már át lett fúrva nagyobbra :O ezáltal az a lekerekítés v mi ami a csavar fejénél is van kisebb lett, szval kisebb lett az íve. Ezzel lehet valamit csinálni? m azt nem tudom h így használták-e.
2012. jan. 2. 11:38
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez a gyári felni:

[link]

Gyári csavar:

[link]

Ennyire ér át az új felnin:

[link]

Ez az új felni...

[link]

Új felni a gyári csavarral:

[link]

2012. jan. 2. 11:53
 5/7 A kérdező kommentje:
hmmm ebből lófasz nem látszik :DD
2012. jan. 2. 21:43
 6/7 A kérdező kommentje:
gumis azt mondta nem para h átvan fúrva nagyobbra a csavarnak a helye. A csavar is jó hozzá, m gyárilag is alu felni van rajta...ha valakit majd érdekel am :D
2012. jan. 3. 14:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Aki egy kicsit ért a csavarok és anyák kapcsolatához, az tudja, hogy elegendő egy anyányi hossz a megfelelő rögzítéshaz. Nekem gyári OPEL csavar van az alufelnin, ami mellesleg még egy nyomtávszélestőt is magában rejt, szóval nekem 7mm-t fog a tárcsában, az 16 kilóval meg van húzva, és teljesen tökéletes, semmi baj nincs vele!
2013. jún. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!