Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rosszul tudom, vagy tényleg...

Rosszul tudom, vagy tényleg köteles az autós annak a gyalogosnak elsőbbséget adni, aki ott megy át, ahová kanyarodik az autó?

Figyelt kérdés
2012. márc. 19. 09:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen!

És ez ott is igaz, ahol a főút kanyarodik.

2012. márc. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!!

Így ütöttek el majdnem,és amikor felhoztam ezt,akkor elküldtek a búsba,mondták,hogy ne pofázzak,vagy megver- egy férfi egy nőt!-

2012. márc. 19. 10:16
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
kedves kérdező remélem nincs jogsid mert ha van arra jutok mint érv veted vagy csak ugy kaptad a jogsidat .vezetési óra elméletin oktatják kis nagy iv kanyarodás elsőbség gyalogos és hol van joga.
2012. márc. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

"Kedves" 2. Válaszadó!


Miért kell ilyen bunkó stílusban válaszolni? Ha nincs jogsija valakinek,akkor összedől a világ? Nem mindenki teheti meg,hogy le vizsgázzon!! A gyalogosok többsége nincs tisztában az Őket érintő jogokról,és természetesnek veszik,ha meg "kell" állniuk valahol,elsőbbséget adva a járműveknek.

Egyébként van jogsim már pár éve, igaz egy ideje nem használom. A kérdést azért tettem fel,mert annyira fel volt háborodva az autós,hogy talán utólag joggal gondolhattam,hogy biztos változott a KRESZ... de akkor nem én vagyok a rosszul tájékozott!!

További szép napot!

2012. márc. 19. 13:51
 5/16 anonim ***** válasza:
59%

A második válaszoló azért írt ilyen stílusban, mert egy flegma elkényeztetett b*rom, aki még arra sem képes, hogy elolvassa a "válasza" előtt 2 órával kiírt hozzászólásokat (azt a 2 darabot), vagy csak egész egyszerűen nem tudja értelmezni. Tetszik amikor egy kis pisis IQ-harcos, két sorban 20 helyesírási hibával ossza az észt!

Az első válaszolónak igaza van, így Neked is igazad volt kedves kérdező! Gondolom aki majdnem elütött nem egy idén barnult egyén volt, legalábbis a stílusából erre következtetek.

2012. márc. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Igen,még úgy is hogy nincs zebra.
2012. márc. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

confiance!!!...hogy te mekkora egy műveletlen,tahó f...kalap vagy???!!!???

...és még olvasni sem tudsz!!!!

...főleg nem írni!

Takarodj már innen,erről a fórumról az idióta,hülye belepofázásaiddal!!!

Ha képtelen lettél volna felfogni,gyalogosként kérdezte,lehet egyáltalán nincs jogosítványa!

2012. márc. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%

A kanyarodó járművel szemben, mindig a gyalogosnak van elsőbbsége, kivétel ha lámpa irányítja a forgalmat.

Sajnos a gépkocsivezetők ezt már elfelejtették.

A Tv-ben a WW. helyett inkább KRESZ tanfolyamokat sugároznának, biztosan kevesebb lenne a baleset, s akinek nincs jogosítványa, az is némi közlekedési ismeretre tehetne szert.

2012. márc. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 kumameya válasza:
Elegge oda kell figyelni melyik orszagban mesz at a sarkon, mert nem mindenhol van igy....
2012. márc. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Az én tapasztalatom az,hogy hiába van elsőbbségem,amikor még csak nem is indexel,olyan gyorsan kanyarodik be,mintha kötelező haladási iránya lenne.

NA EKKOR SZERETNÉK FEKETE LACI LENNI ÉS AUTÓJÁVAL EGYÜTT FELBORÍTANI AZ ILLETŐT.

Minden balesetet okozó sofőrt pedig újabb kresz vizsgára küldenék.

2012. márc. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!