Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az éjszakai vezetés nem megy...

Az éjszakai vezetés nem megy olyan jól mint a nappali. Nagyon gáz?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért, de éjszaka, elbas*om a kanyarodást, az út közepén megyek, idegesít, hogy szembejövő autós világít ho,lott az utat, az út szélét nézem... fáradtabb vagyok pedig nem vagyok fáradt, meg a sebességet se úgy érzékelem...

Ez nagyon gáz? Más is van ezzel így vagy csak én?

Eddig sokszor vezettem éjszaka, de nem javul a helyzet. Nappal sokkal jobban látom az utat, a távolságokat, meg mindent...

Noprmális dolog ez? Vagy én vagyok fura?



2012. márc. 23. 19:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A látásoddal úgy egyébként minden ok?
2012. márc. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nincs tökéletes látásom, de különösebb gond nincs a látásommal.
2012. márc. 23. 19:11
 3/16 anonim válasza:
én sokszor a nappali vezetésnél is azt érzem hogy ELÉG, NEM BIROM TOVÁBB A KONCENTRÁLÁST. egyszerűen sokszor nemis figyelek, mintha nem tudnék oncentrálni
2012. márc. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
18%
rakd fel a vaterára a jogsid!
2012. márc. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Éjjel gyorsabbnak tűnik a sebességed mint nappal,mert nem látsz annyira előre.

Az hogy az út közepén mész nem gáz,mert a szélén akárki gyalogolhat is. A szemből jövő autónál pedig jól teszed ha nem nézel a "szemei" közé.


Ezeket a dolgokat én is így csinálom.

Hál az égnek a látásom tökéletes. Főleg éjszaka van szükség a jó szemekre.


Én is nappal szeretek vezetni,de nem probléma az esti közlekedés sem.

2012. márc. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 pagan ***** válasza:
82%
szerintem az a baj hogy túlságosan görcsölsz,én mikor friss jogsis voltam akkor éreztem ezt,azóta elfekszek az ülésben és nyugi van,nem a szembe jövők lámpáját nézd,akkor persze hogy vakít,nézd az út szélét jobb oldalon akkor tuti nem mész középre,nyugodtan hajts és ne ess pánikba,hidd el én éjszaka semmit sem látok mert szét vannak égve a foncsoraim teljesen:DD
2012. márc. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Amikor megszereztem a jogsit eleinte engem is frusztrált az éjszakai vezetés. Igazából az a 2-3 másodpercet volt nehéz megszokni amikor elhaladtok egymás mellett a szembejövővel és elvakít. Ma már sokkal jobban szeretek éjszaka vezetni... Kevesebb a hülye és jobban merem simogatni a gázpedált mivel rendőrök is alig-alig akadnak!
2012. márc. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Én szeretek éjjel vezetni, kihaltak az utak, lehet jobban menni, főleg ha az ember ismerős úton megy.

PL: ugyan azon út, kb. 7 percel jobb időt megyek éjjel mint nappal, mert nincs forgalom, nem kell az út szélén menni, hanem kanyarba ideális ív stb. pedig akkor se megy az ember 90-100nál többet.

ha meg jönnek szembe visszaállok normál módra.

amúgy egy jó tanács, ami nekem legalábbis bevált, ha már régóta vezetsz, már fáradsz, a pihenés, nyújtózkodás kint mellett jó nekem ha fellövöm a belső világtást, nem leszel annyira álmos, meg éjjel a szokottnál hangosabban szól a zene...

2012. márc. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
Nyugi,csak stresszel a tudatalattit ,azért vagy fáradékonyabb...eleinte én se szerettem éjszaka vezetni (kamiont) ,de most már inkább éjszaka vezetek! De érdekes,hogy kamionban simán lenyomok 9 órát éjszaka személy autóban meg csak akkor nem unatkozom ha nyomom neki (pl hollandból hazafelé a németeknél) .
2012. márc. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Napkiraly ***** válasza:
82%
Nekem nem gond éjszaka vezetni. Igaz az autimon kicsit meg van emelve a jobboldali lámpában a foncsor, így jobban látom az út jobb szélét. A vadaktól félek csak
2012. márc. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!