Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Üresbe gurulhatok lámpához,...

Üresbe gurulhatok lámpához, ha látom hogy piros lesz?

Figyelt kérdés
Férjem mindíg így közelíti meg a lámpákat és kezdek én is rászokni.Főleg az érdekel hogy biztonságos ez így?Ha lehet így is miért nem említik amikor vezetni tanít az oktató?Csak van valami oka.Ha nem lehet illetve nem biztonságos,miért nem.Köszi.
2012. ápr. 25. 22:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha akarsz, gurulhatsz, nem tiltja semmi. Bizonyos feltételek mellett jobb fogyasztást lehet így elérni, mint motorfékezve (mondjuk 100-150 méterről már lehet, hogy jobb így odagurulni a lámpához).

Annyi veszélye van csak, hogy így az esetleges vészhelyzetet csak fékezéssel tudod elkerülni, mert nem lesz időd rá, hogy sebességbe tedd az autót. Ez most hihetetlenül hangzik, de hidd el, hogy ha jön a másik hülye oldalról, mert "én oda még beférek", nem fogod megtalálni a sebességet, csak a fékbe tudsz beletaposni.

2012. ápr. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Jobb így hidd el. Ha még zzöld és láttam hogy mikor váltott át távolról akkor nyílván áthajtok rajta persze a megengedett sebességgel. De ha már látom hogy piros és még nem kell beletapossak a fékbe addig hagyom gurulni üresbe az autót így alig fogyaszt valamit meg most minek terheljem azért a motort meg a féket feleslegesen. Maximum a végén ha már túl közel vagyok kicsit beletaposok a fékbe hogy megálljon. Egyébként nem tudom hogy az elöttem szóló miért mondta a motorféket a léábfék azért van hogy azzal fékezz persze a motor fék is jó dolog de nekem egy szerelő azt mondta hogy maximum télen csúszós utaknál használjam sűrűbben inkább mert így csak rongálja a motort és annak a javítása drágább mint egy fékcsere. meg ugye oktatásnál nem úgy tanítják hogy hogyan lehet praktikusan vezetni jó vannak oktatók akik már a profibbakat ilyen tanácsokkal ellátják de nekik az a céljuk hogy szabályosan megfelelően tudjál egyedül közlekedni és a jogosítvány is csak ezt igazolja hogy te vezethetsz az utakon törvényesen akár egyedül egy autóban de a vezetési tapasztalataidat csak sok hónap után találod meg vagy évek után. Nekem lassan 5 éve van jogsim sokak szerint profin vezetek pedig én szerintem még egyáltalán nem.
2012. ápr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Biztonságos. Azért nem említik az oktatók, mert nem akarják szerencsétlen vizsgázót még ezzel is terhelni.
2012. ápr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

A biztonság egy érdekes kérdés.

Elvileg sosem illik üresben gurulni, ez alapszabály

- hirtelen gázadásra nem reagál az autó


- lejtőn lefele alapból tilos (nincs motorfék csak az üzemi fék, ami viszont a sok fékezés miatt túlmelegedhet)


- üresben instabilabb az autó, mondjuk ez csak nagyobb sebesség felett érződik jobban


- hirtelen nehezebb sávot váltani, mert mondjuk még ha gázt is adnál, nem fog rá reagálni az autó


Az oktatók elég sok helyen tanítják hogy biztonsági szempontból nem illik üresben gurulni. A spórolás már másik kérdés...

2012. ápr. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"de nekem egy szerelő azt mondta hogy maximum télen csúszós utaknál használjam sűrűbben inkább mert így csak rongálja a motort és annak a javítása drágább mint egy fékcsere."


Hol vannak ilyen jó szakemberek?

2012. ápr. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha messziről látom, hogy piros van akkor kihúzom üresbe aztán hadmenjen. Így nem lassít annyira a motorfék.

Enyhe leejtőkön, vagy ahol ismerem az utat, tudom, hogy kb meddig gyorsul majd fel az autó ott is üresben gurulok.

Van egy falu aminek az elején van egy nagyobbacska leejtő, ha 90-el érkezem, üres, leejtő felgyorsít 100 ra, 70-el érkezem a faluba, és végig tudok gurulni rajta. Mire a végéhez érek 40 körül megyek.

A vizsgabiztos kezdett kötekedni velem, hogy miért nem motorfékkel megyek a lámpához, és miért nem használom ki az autó adta lehetőségeket. Rávágtam, hogy ismerem a lámpát, mindig így csinálom :),

2012. ápr. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én sosem hagyom üresben ha gurul az autó. 2005 óta nálam van a kocsi, már pontosan tudom mikor kell visszaváltani hogy pont odaérjek és csak minimálisat kelljen nyomni a féken.

140e km-t elmentem egy garnitúra fékbetéttel gond nélkül, szóval én maradok ennél. Nem is beszélve arról, hogy üresben az alapjárati mennyiséget elfogyasztja az autó, míg motorféknél nem feltétlenül. Meg persze a biztonsági szempontok amiket említett valaki.

Rongálná a motort? 222e km-nél még nem feltűnő. :)

2012. ápr. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én tekintettel vagyok az autóstársakra, ezért nem 50 métert gurulok fékezgetve üresben, hanem megállok motorfékkel rövidebb távon.

Az oktató azért nem említi, mert szeretné, ha be tudnál illeszkedni és nem ordítanák le a fejed a többiek még mazsola korodban, az nagyon rombolja az önbizalmad.


Nagy gond, ha az ember látja, hogy piros lesz és mikor megáll, még sárga...a többiek pedig haladnának.

Az utak alárendeltségi viszonyából és a kereszteződés nagyságából adódóan nagyon eltérhet a sárga jelzés hossza.

2012. ápr. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
még azt is hozzá lehet tenni, hogy mikor te vezeted az autót, a te felelősséged, de pl vizsgán egy ilyenért a vizsgáztatók egyből megbuktatnának, mint azért is, hogy sebességben hagyod lámpánál az autót, pedig szerintem, ha csak kuplongot benyomva megállsz, akkor az ugyanaz végülis. (aztán most vagy a lábad, vagy a kezed akarod pihentetni, azt eldöntenéd)első sorban az oktató erre is próbál tanítani, hogy ne vérezz el ilyen kis dolgokon.
2012. ápr. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"pedig szerintem, ha csak kuplongot benyomva megállsz, akkor az ugyanaz végülis. "


Csak éppen a kuplungot nem arra tervezték, hogy percekig nyomja az ember (tönkremegy a kinyomócsapágy benne)

2012. ápr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!