Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kerékpárosoknak lakott...

A kerékpárosoknak lakott területen kívül mindíg, vagy csak korlátozott látási viszonyok között és este kötelező a láthatósági mellény?

Figyelt kérdés
2009. júl. 8. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
a mostani szabály szerint mindig kellene hordani még nappal is de ezt sokan nem tartják be még rossz időben ezért akár az életükkel is fizethetnek !!!!
2009. júl. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

22:14 vagyok

ja és ha gyalogolsz lakott területen kívül akkor is kell rajtad lenni és még azt elfelejtettem leírni hogy lakott területen belül is kell.Egyszer engem egy rendőr este biciklizés közben megállított hogy miért nincs rajtam mellény.Én meg mondtam hogy nem tudtam hogy lakott területen is kell.Szerencsére egy figyelmeztetéssel megúsztam de mondta hogy legközelebb büntet.

2009. júl. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

KRESZ által elıírt kötelezı kerékpártartozékok:

1. Fehér színő elsı lámpa

2. Vörös színő hátsó lámpa

3. Vörös színő hátsó prizma

4. Két, egymástól független fék

5. Csengı

6. Borostyánsárga színő küllıprizma legalább

az elsı keréken

7. Fényvisszaverı ruházat (lakott területen

kívül az úttesten éjszaka, vagy rossz látási

viszonyok között).

2009. júl. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Lakott területen belül éjszaka nem a mellény kötelező, hanem a kerékpár kivilágítása
2009. júl. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

22:18 vagyok

Érdekes hogy engem akkor miért állított meg.Főúton mentem lakott területen és pont ott voltak a rendőrök is és megkérdezték.Amúgy énse hallottam róla de lámpa az lakott területen kívül is meg belül is kötelező és azt én is tudtam.

2009. júl. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrök kötözködnek csak. Nekem a gyerekülést akarta megmagyarázni, hogy 12 éves korig hátul kötelező, holott világosan le van írva a kreszszabály, hogy nem életkortól , hanem magasságtól függ
2009. júl. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

54.§(6) A kerékpárt éjszaka és korlátozott látási viszonyok között a külön jogszabályban meghatározott lámpákkal kell kivilágítani és a kerékpárt hajtó személynek - lakott területen kívül - fényvisszaverő mellényt (ruházatot) kell viselnie.

2009. júl. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!