Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy is van ez a gyalogosokkal?

Hogy is van ez a gyalogosokkal?

Figyelt kérdés
Tegnap levizsgáztam forgalomból. Van egy hibavonal a lapomon gyalogos csalogatás miatt. Én csak udvarias akartam lenni, lassítottam, erre a gyalogos lelépett. De elvileg már a szándéknak is elsőbbsége van, ahogy a reklámban volt. Tehát nem kell lelépnie a gyalogosnak, elég megállnia a járdaszegélynél, és akkor már el kell engedni, vagy nem?
2009. júl. 23. 13:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

járdán van elsőbségük a gyalogosoknak

átkelhetnek még szabályosan a járdaszigethez legközelebb eső járdárais de itt a gyalogosoknak nincs elsőbségük

2009. júl. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
1* vagyok az első szó nem járdán hanem zebrán
2009. júl. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Tudod mit? Gratulálok a vizsgádhoz!!! Nagyon helyes hogy átengeded a gyalogost, remélem élesben is így lesz. Vannak olyan helyzetek sajnos hogy engeded, a másik aki hülye elüti a belső sávba. Én is engedem őket ha elsőbbségük van(+udvariaskodok is néha, főleg ha látom hogy menne ahol nem neki van is elsőbbsége). Valami jogszogszabálymódosítás rémlik nekem is, egyrészt hogy le kell lassítani(volt szó olyanról is hogy mindig 30-ra de szerintem még az nem él), és lelépés előtt is engedni kell, ha csak ott áll is. Az a baj hogy sokan nem veszik ezt komolyan, mert ha elgondolkodna forditva hogy ő a gyalogos, de nem tud. A vizsgabiztos meg ha hibát nem írna a papirra akkor kételkednének benne hogy létezik ilyen:)10 éve van B-m,(balesetmentes vagyok) kb 5 éve megcsináltam nagymotorra és szintén ugyanebben a helyzetben, megálltam hogy menjen a gyalogos, a belsőbe majdnem elütötték és a vizsgabiztos azt szidta aki majdnem elütötte. Így feltételezem hogy ha a külsőbe lassít egy autó akkor felfigyelsz rá hogy mi lehet az oka és te is lassítasz főleg egy átkelőnél:) Egy gyalogosgázolás amúgy jogsi tiltással jár, de meg is érdemlik. Tényleg örülök, attól függetlenül viszont, vezess óvatosan kezdőként is és később is, megéri!
2009. júl. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
A gyalogosnak a járdán van elsőbbsége, illetve ha rajta van a zebrán. Jogos volt a hibavonal. Ha már itt tartunk jól is csináltad, mert két értelmű a kresz: úgy kell megközelítened a zebrát, hogy meg tudj állni. Na mindegy a fő, hogy sikerült a vizsgád! Élesben, egyedül úgy is másképp vezetsz!
2009. júl. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Nekem egy hónapja van jogsim, és az oktatóm nem egyszer jól leordította a fejem, mikor megálltam egy gyalogos előtt, amikor láttam, hogy át akar kelni. Azt mondta, hogy ilyet még egyszer ne csináljak, mert a végén még megvágnak a vizsgán... Pedig én csak udvarias akartam lenni. Azóta is mindenkit átengedek, mert emlékszem még, milyen gyalogosként a forgalmas utak mellett a zebránál úgy ácsorogni tíz perceket, hogy senki nem enged át, pedig elvileg elsőbbségem lenne. Ha meg lelépek, akkor jön a satufék, az anyázás... Egyszer még a rendőr is elkezdett anyázni, mikor átmentem előtte a zebrán.


A lényeg, hogy megvan a vizsga, amint a kezedben van a kis rózsaszín kártya, senkit nem fog érdekelni, hogy volt-e hibapontod (nekem is volt, egyszer nem indexeltem, de attól még nem dől össze a világ).

2009. júl. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
ez a csalogatás tényleg hülyeség vizsgán.Én is kaptam kettőt is annak idején.PEdig jogosan álltam meg mert mindkét alkalommal akkora lendülettel mentek a zebra felé,hogy szinte biztos voltam benne hogy lelép.Azt mondom ha ezért adott hibapontot és jó napja lett tőle örüljön csak.Inkább állj meg mint végigvágtázz valakin.
2009. júl. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
69%

Ilyet még nem is hallottam, hogy gyalogos csalogatás! Ha át akar menni, akkor elsőbbsége van és azt meg kell adni neki.


Te csináltad jól, a vizsgabiztos meg egyszerűen hülye. Talán el kellett volna ütnöd a hibátlan vizsga érdekében??

2009. júl. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
Én többet ülök a kocsiban, mint gyalogosként közlekedek, de soha nem léptem ki még egy autós elé sem! Várok. Egy értelmű, hogy az autósnak van elsőbbsége, már csak azért is, mert erősebb. :P De vannak a köcsög gyalogosok, akik gondolkozás nélkül, megtorpanás nélkül lépnek le az útra! Tegnap is egy csaj így csinált, rám se nézett, hogy egyáltalán lassítok-e. Amúgy megszoktam állni a gyalogosoknak, de ha forgalom van és mögöttem jönnek, nem állok, meg akkor sem ha a nyelvét nyújtogatja. Láttam már így balesetet, hogy 3 autó ment össze, míg a gyalogos vidáman elsétált! A gyalogosnak akkor van elsőbbsége, ha a zebrán van, amíg a járdán áll, addig nincs!
2009. júl. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
Én se hallottam még olyat hogy gyalogos csalogatás, ha ott áll és úgy vélni át akar kelni akkor muszály megállnod, mert ha nem teszed, akkor megtagadott elsőbbség és buktad az egész vizsgát. A jogsis vizsgázás is csak kaszálás, én egészségügyin úgy mentem át két éve hogy a számba adták a szót, mit érdekli őket ha fizetsz... Ne foglalkozz vele, gratulálok hogy átmentél. Majd egy-két év után rájösz hogy elég sok szabály csak kirakat, mert milyen lenne már a hírekben hallani hogy "Ma elütöttek egy gyalogost, de hát a kocsinak volt elsőbbsége, ciki."
2009. júl. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

Na,öntsünk tiszta vizet a pohárba..a gyalogosnak a gyalogátkelőhely előtt állva nem mindig van elsőbbsége!Ha közelítesz a gyalogátkelőhelyhez,keresned kell a gyalogost!Ha van,szemkontaktust kell létesíteni!Ha a szemkontaktus,vagyis a viszony létrejött,és a gyalogos mégsem megy át előtted az úton,akkor nyugodtan továbbmehetsz!Ha viszont ránézel,és elindul,neki van elsőbbsége!

Van a másik eset!Többsávos út közepén villamospálya,a villamospálya és a belső forgalmi sáv között járdasziget!Ha ilyen gyalogátkelőhelyhez közelítesz,és látod,hogy az úttest bal oldalán a gyalogos várakozik,csak akkor van elsőbbsége,ha az úttesten keresztbe végig,a villamospályán és a járdaszigeten is föl van festve a "zebra"!Ha nincs fölfestve,az azt jelenti,hogy ha a gyalogos lelép a bal oldalon,nincs elsőbbsége,mert a járdaszigethez érve újból tud várakozni!Ha végig van festve a jel,akkor maga a járdasziget is gyalogátkelőhelynek minősül,így kötelező megállni!Bocs,ha bonyolultnak hangzik,de így van!

2009. júl. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!