Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit kaphat ezért egy ilyen ember?

Mit kaphat ezért egy ilyen ember?

Figyelt kérdés

Egy férfi még tavaly elütött engem a kerékpárjával, de a baleset miatt olyan testi sérülést szenvedtem végtagomon hogy az már soha sem lesz a régi. Az orvos megmondta hogy ha még meg is műtenék akkor se lesz a régi, folytonos a fájdalmat, zsibbadást és az egyik végtagom mozgás tere jelentősen beszűkült , valamint ingerület átvivési problémáim is vannak,gyakran érzéketlen,erőtlen a végtagom! A baleset óta 1 év telt el és kaptam a korháztól egy olyan papírt amire rá van írva hogy nem gyógyult a végtagom valamint a műtét sem eredményezi a gyógyulásomat.


A rendőrség 100!-ban megállapította hogy az a hibás aki elütött engem!

- semmiféle megbánást nem mutat az illető

- a rendőrségen szándékosan össze vissza hazudott még a szemtanuk ellen is vallót hamisan

- úgy elment a helyszínről hogy oda se jött hozzám illetve mentőért sem telefonált

- súlyos testi sérülést szenvedtem ami most már átminősül maradandó testi süléssé

- kártérítést sem akar fizetni

- közös megállapodásra sem volt hajlandó

- olyan kerékpárral ütött el engemet amin még fék sem volt! De tényleg ezt a szemtanuk is megerősítették


Több mint 1 évig ezért nem tudtam a munkámat végezni, jártam kezelésekre rahedli pénzt elköltöttem a gyógyszereimre + kezelésekre, valamint 1 évi keresetem is oda de ami a legfőbb hogy örökre ilyen marad az egyik végtagom már soha de soha nem tudom már úgy használni mint rég. Szörnyű a gondolat hogy így kell a hátralevő életemet leélni egy ostoba ember miatt


Az a legbosszantóbb hogy éli a világát nem törődik azzal hogy egy embert ürük életre tönkre tett,amikor találkozok vele az utcán csak rám vígyóróg! Éli a világát nem törődik azzal hogy mit tett egyszerűen hányingerem van az ilyen emberektől semmi féle megbánást nem látok rajta.


2012. szept. 8. 20:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ha volna pénzed 1 nagyon jó ügyvédre akkor lehet életjáradékot is ki lehetne sajtolni belőle, más kérdés, hogy hajlandó e fizetni. Túl nagy büntetésre ne számíts, nincs ma Magyarországon igazságszolgáltatás
2012. szept. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Bíróság elé viszed a dolgot, ráköltesz egy halom pénzt, 3-4 év alatt megítélik neked a kártérítést, amit sosem fogsz látni!

Kb. ennyit várhatsz el...

2012. szept. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Van ügyvédem, több mint 1 éve pereskedek ezzel az emberrel de még semmi de semmi nem történ az ügyel kapcsolatban csak annyit mondanak hogy még tolják ide-oda a dolgot. Egyszer a rendőrségtől kapok papírt egyszer a ügyészségtől aztán a bíróságról kapok felszólítást hogy adjam be a orvosi papírjaimat. De eddig még nem született határozat sajnos.


Egyszerűen bosszantó hogy még semmit nem kapott pedig már a rendőrség is bizonyította a bűnösségét. Ez Mo.

2012. szept. 8. 20:50
 4/13 A kérdező kommentje:
Az a legelkeserítőbb hogy már orvosilag is bizonyítva van az állapotom,meg a rendőrség is megállapította a bűnösségét tehát már mindenki tud mindet és bizonyítva van minden de még nincs semmi végzés! Ki érti ezt ? Mégis mire várnak még? Mégis milyen országban élünk bárki megtehet bármit és nem büntetik az ilyen gerinctelen embereket? Ezért tart itt ez az ország, tiszta szégyen és egyben elkeserítő is.
2012. szept. 8. 20:56
 5/13 anonim ***** válasza:
Most arra hajtasz, hogy elítéljék? Attól nem áll helyre az egészséged!
2012. szept. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

20:56

Nem tudom hogy te mit éreznél az én helyemben de szerintem te sem néznéd jó szemmel az ilyen dolgot. Azt tudom hogy nem lesz már olyan az egészségem amilyen volt,de ha valaki elkövet valamit és nem vállalja érte a felelősséget még ráadásul meg sem bánja azt amit okozott akkor igen is büntessék meg.

2012. szept. 8. 21:08
 7/13 Napkiraly ***** válasza:
kártérítésre menj, az elsőnél a pont
2012. szept. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Elítélni szinte biztos, hogy nem fogják, max kap egy felfüggesztettet, de inkább azt sem.


Te meg perelheted napestig, meg is fogod nyerni a pert ő meg majd nem fog fizetni és annyi meg egy bambi. Azt sem olyan nehéz összehozni, hogy ne legyen behajtható a tartozása.

2012. szept. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Napkiraly ***** válasza:
figyelj oda merrefelé menekíti a vagyonát ha van neki,aztán szerződés érvénytelensége...
2012. szept. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Amit leirtatok azt már nekem mások is mondták. A kártérítési ügy az már folyamatban van.


Azt is említették amit az egyik válaszoló leírt hogy nem nehéz elintézni hogy ne tudják behajtani rajta a adósságot még ha munkája is van,valamint azt is megemlítették hogy milyen büntetést kaphat csak ez egyszerűen nem akar ki menni a fejemből.

Egyszerűen felmegy ettől a vérnyomásom ha csak erre gondolok. Mindig van valahol valamilyen kis kapu és azt valamilyen mondva csinált ürüggyel még ki is fogja majd használni állítom mert a Magyar törvények ezt megengedik, még ha igazságtalan akkor is lényeg hogy törvény megengedi. Aztán csak majd azt veszem észre hogy 3-4-5 évig pereskedek majd és hoppá egyszer csak elévül majd az ügy ő megmenekül én meg ott állhatok majd hiába lesz igazam akkor is én járok majd rosszul. Az a szomorú hogy nagyon sok más ember jár így…..

Na mindegy remélem nem így alakulnak majd a dolgok. Mindent elkövetek majd hogy megkapjam ami majd nekem jár illetve azt is hogy ő is.

2012. szept. 9. 00:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!