Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire büntethet a rendőr,...

Mennyire büntethet a rendőr, ha gyalogosként rossz helyen megyek át az úton?

Figyelt kérdés
2013. márc. 8. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
3000.- Ft
2013. márc. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Egy fenét. 15000 Ft-ra. Ez a megszokott összeg, pl. piroson való átfutás esetén is. Persze nem nagyon fognak beléd kötni, csak ha valami bajt is okozol vele. (vészfékezésre kényszerítesz stb.) Ettől függetlenül nem tanácsos előttük mászkálni keresztbe kasul az utcán.

Ha rendes, akkor csak figyelmeztet.

2013. márc. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mikor tanuljátok meg végre, hogy a rendőr a következő szankciókat alkalmazhatja:

- figyelmeztetés

- 5-50eFt-ig helyszíni bírság

- feljelentés (5-150eFt-ig terjedő pénzbírság)

A rendőr dönt a helyszínen, hogy melyiket alkalmazza, mekkora összeggel.

2013. márc. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
15-20 ezer ha nem kijelölt helyen mész át ez helyszini birság vagy duplázodhat akár.
2013. márc. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Van itt valaki, akit ezért megbüntettek? Amúgy meg ne menj át rossz helyen a saját egészséged érdekében!
2013. márc. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ian Catman válasza:

Átlagosan 15-20 ezer körül, attól is függ, hol, mikor, milyen körülmények közt, és mennyire akadékoskodsz a rendőrrel.

Egyébként meg örülj, ha nem ütnek el, mert ha ilyen esetben egy egyébként normálisan közlekedő autós elüt, akkor is téged büntetnek meg. (Szerintem helyesen.)

2013. márc. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt a 15-20eFt körülit honnan veszitek?

A rendőr dönt, hogy 5-50eFt-ig mennyit szab ki. Ilyenért én figyelmeztetni szoktam, kivéve a helyi ismert bűnözőket.

2013. márc. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

10 000-re büntettek mert 50-méterre a zebrától mentem át (tesco parkolóban áltak a kocsival és közölték hogy felvétel készült...) ha nem fogadom el akkor kb a duplája lesz

indoklás Kresz 21. (5)

sajnos elfogadtam a helyszini bírságot...de innen üzenem sz****nak le...

2018. jan. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!