Elengednétek-e?

Figyelt kérdés

Csak arra vagyok kiváncsi hogy az idén nyáron betöltő 16. életévét élő lány gyermekedet, elengednétek e egy jóval nagyobb városba(Debrecen), ami kb. 80 km vonattal, a barátnőjével együtt aki vele egyidős?

Az én lányom el akar menni, de szerintem nem kellene elengedni, mert két ilyen fiatal lány egy nagyvárosban ahol bármi megtörténhet. Nem akarom, hogy a végén elrabolják vagy valami legyen velük.


2013. júl. 22. 01:08
1 2
 1/11 anonim válasza:
Igen elég veszélyes ilyen korú lányoknak egyedül mászkálni nagy városokban. Én max. egy kísérővel engedném el csak hát gondolom az meg nekik nem tetszene, hogy valaki más is velük megy.
2013. júl. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Persze, nincs abban semmi. Azért nem kell a széltől is óvni, már nagylány!

Mi ilyen idősen simán mászkáltunk más városokba, volt, hogy bulizni is, és nem lett semmi bajunk..többen voltunk barátnők, vigyáztunk egymásra, nem a legsötétebb sikátorban álltunk le beszélgetni, stb. : )

2013. júl. 22. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Te ismered őt, ha megbízható, akkor simán, vigyázni fog magára :)
2013. júl. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem 16 évesen nem olyan fiatal, hogy ne tudna magára vigyázni...


Azért Magyarország nem egy bűnöző-telep, nincsenek emberrablók minden sarkon, akik lányokra vadásznak.

2013. júl. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
hát 16 évesen azért már csak-csak el lehet engedni...
2013. júl. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kár, hogy nem kértél életkort is a válaszok mellé :). Azért kíváncsi lennék, hogy az "elengedő" válaszolók hány százaléka fiatalkorú :)

Részemről más városba talán elengedném a helyedben. De manapság sokat hallani a debreceni menekülttábor "törvénytisztelő" lakóiról. Jó tudom, nagy város, lehet, hogy a környéken sem lesznek, de akkor is veszélyesnek tartom. Ha mennének velük fiúk is (barátaik), akkor azért könnyebben elengedném őket, de hát két lány nagyon könnyű célpont.

2013. júl. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha ezen múlik: 25/F vagyok, és az 5-ös választ írtam...


Én nem voltam az a nagy barátkozós típus, nem jártam bulizni, nem voltam ilyen eljárós, de 17 évesen már körbeutaztam Magyarországot a haverjaimmal, vonattal. 1800 km-t 4 nap alatt... Azóta sem bántam meg. Utána nem sokkal összehoztunk 5 nap alatt 2700 km-t. Felejthetetlen élmény volt.

2013. júl. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha megbízható, okos lány, akkor elengedném, 16 évesen már tud elég esze lenni az embernek. Persze nevelés kérdése is.
2013. júl. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jó ideje nem vagyok már kiskorú, de az én véleményem is az, hogy 16 évesen nem kellene már burokban nevelni a lányodat. Elrabolni a házatok elől is elrabolhatják, kb ugyanannyi az esély rá, mint hogy Debrecenben rabolják el - azaz gyakorlatilag nulla.

16 évesen mi sátorozni mentünk el 5en osztálytársak egy szomszéd faluba, 5 napra. Igaz az csak 20 km-re volt a lakóhelyünktől.

Szóval 16 évesen lassan már nem gyerek az utódod (a szóismétlés miatt hesználtam ezt a kifejezést :) )

Ha - túlozva - a fenekét is te törlöd ki még ennyi idősen is, azzal nem jót teszel vele, hanem önállótlanságra neveled.

2013. júl. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
én debrecenben vagyok polgárőr... a menekült táborban nem tartják be a rendszert...este is nagyon sok bevándorló a városba randalírozik...nem egyszer volt már hogy engem is az ágyból ugrasztottak ki hogy most rögtön fogjam a kutyát és induljak mert vergődnek... :/ én javasolnám h ha nem is felnőttet de olyat akiben ők is megbíznak és meg is tudják védeni őket (akár 16-22éves korosztályba) igazán velük kéne küldeni...nem játék lányoknak debrecenbe mostanság a bevándorlók miatt...főleg nyáron...legtöbb szórakozó helyen ott vannak, veszélyesek is...polgárőr vagyok, de mikor szórakozóhelyen voltam kollegámmal (aki anno ketrecharcos volt) ha ő nincs ott nekem annyi lett volna pedig önvédelmet tanultam és megy is....de mikor 10-15fős vagy nagyobb csoportokba mászkálnak nem gyerekjáték... 19/L
2013. aug. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!