Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy bizonyos korig ugyebár...

Egy bizonyos korig ugyebár kötelező a gyerekülés. De mi van akkor, ha a család taxival megy valahová, vagy egy ismerős viszi el őket?

Figyelt kérdés
2013. júl. 28. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

taxiba nem kell.

ismerősnek meg kell, ha nincs és megfog a rendőr, akkor írja a csekket.

2013. júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A taxira más szabályok vonatkoznak, de az ismerős kocsijába ugyanúgy kötelező a gyerekülés!
2013. júl. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Mellesleg normális szülő taxiba se ülteti be gyerekülés nélkül a gyerekét. Lehet rendelni úgy is taxit, hogy X db gyereküléssel jöjjön.
2013. júl. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

taxiba sajnos nem kötelező, minden más esetben igen


#1: tényleg a csekk a legnagyobb probléma?

2013. júl. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

fél gyerekkorom egy ifában töltöttem, középen a pupon aludtam, ültem. Gyerekülés nélkül, de még biztonsági öv se volt a gépbe.

Itt vagyok, élek, nem haltam meg. Azért a gyereket ha megfújja a szél, nem lesz semmi baja, úgy túlaggódják sokan ezt a témát.

2013. júl. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, elég nagy idióta lehetsz. A gyerekülés alapesetben egy olyan eszköz, aminek csak baleset esetén van értelme - de akkor megmenti a gyerek életét. Te nyilván nem borultál föl az IFÁ-val egy kanyarban, azért oszthatod még ma is itt az észt.
2013. júl. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5: a te gyerekkorodban harmad ennyi autó sem volt az utakon, mégis hatszor annyian haltak meg közlekedési balesetekben, mint most.
2013. júl. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!
2013. júl. 30. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!