Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Én hibáztam vagy a másik...

Én hibáztam vagy a másik autós? (többi lent)

Figyelt kérdés
Ma a városban egy 2 sávos úton mentem ahol volt a szembejövő forgalom meg a saját sávom ugye. a saját sávom elég nagy volt hogy 2 autó kényelmesen elférjen. Viszont én a saját sávonban "szlalomozva" mentem mert annyira kátyús hogy kerülgetnem kellett. Azonban ahogy kerülgettem fel sem tűnt hogy bevág jobbra mellém egy autó, de én viszont mit sem sejtve kerülgettem tovább. Kb 2centin múlott h nem húztam rá a kormányt. Ez az út egy kereszteződésbe torkollik és kénytelen voltam megállni ugye hogy elsőbbséget adjak. Az úriember meg finoman szólva kiakadt és ki akart szedni az autóból és meg akart verni... Én úgy tudom hogy nem is szabadna mellém jönni ha elfér 2 autó egy sávban ha nem. Szóval szerintem jogtalanul volt kiakadva. Vagy rosszul tudom?
2014. jan. 25. 18:00
1 2 3
 1/28 dirtboy ***** válasza:

a vége kicsit bezavart de ha jól értem a történetben a keresztezősé csak annyi szerepet játszik hogy megálltál miatta.


egyébként igazat adok neki mert ha nem használod a tükröt akkor ne is rángasd a kormányt.

úgy nem lehet rángatni hogy nem tudod hogy mi van körülötted,akkor sem ha a sávodon belül maradsz mert alaposan rá ijeszthetsz és ha ő is elrántja a kormányát hogy ne menj neki balesetet is okozhat.

2014. jan. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 dirtboy ***** válasza:

az első válaszolón elgondolkoztam,most akkor aki előzött az a te sávodban akart előzni vagy átment a szembe jövőbe?

ha átment akkor tartom a válaszomat.

2014. jan. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
az én sávomban volt, és jobbról akart előzni
2014. jan. 25. 18:15
 4/28 dirtboy ***** válasza:
100%

akkor nem volt igaza,eleve kellő oldal távolsággal kell előzni és két sávos útnál átmenni a másik sávba.

na meg balról kéne,jobb oldalt én sem számítanék autóra mivel úgy nem lehet előzni.

2014. jan. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Egy idióta lehetett. gondolom azt hitte, hogy két forgalmi sáv van csak nem látszik a felfestett vonal és azt hitte, hogy te a belső sávban van és ő majd a külsőben elmegy melletted jobbról.


Semmi felelősséged nem lett volna ha összekoccantok, mivel a tükröt sem kell nézned, mivel sávon belül nem kell jobbról előzőre számítanod, hiszen ez szabálytalan.


Ha így "szlalomozol" a bal tükröt kell nézned, mert arról előzhetnek. Persze nem árt ha a jobbra is figyelsz az ilyenek miatt:-)

2014. jan. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
13%

Akkor jelezném, hogy a hatályos jogszabályok értelmében kétsávosnak számít az az út, ahol két jármű egymás mellett biztonságosan elfér.


Tehát ha mindketten elfértetek egymás mellett anélkül, hogy az úttest felezővonalát (záróvonalat?) átléptétek volna, akkor az bizony két forgalmi sáv, vagyis te marhaságot csináltál a szlalomozással.


(Forrás: 1. számú függelék az 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelethez, e) pont: Forgalmi sáv az úttestnek egy gépkocsisor biztonságos közlekedésére elegendő szélességű - akár útburkolati jellel megjelölt, akár meg nem jelölt - része.)

2014. jan. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 dirtboy ***** válasza:

ma 18:50


akkor nem kétsávos volt,rosszul írtuk de a szituáció ugyan az marad és a kérdező nem volt hibás ilyen esetben.

2014. jan. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

dirtboy, tévedsz. Azt írta a kérdező, jobbról bevágott mellé egy autó - tehát elég hely volt egymás mellett két járműnek.


Márpedig ha elég hely van egymás mellett két járműnek, akkor az két forgalmi sávnak minősül!

2014. jan. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Leírás alapján párhuzamos közlekedésre alkalmas útszakaszról van szó. Ilyen esetben számítanod kellene rá, hogy jobbról vagy balról autó, motoros vagy biciklis érkezik (még ha szabálytalanul is).

Minden irányváltoztatást jelezni kell és ennek biztonságos végrehajtásáról meg kell győződni. Ezt te egyértelműen elmulasztottad.

Ugyanakkor, mivel a párhuzamos közlekedést lehetővé tevő úton nem volt felfestés, jobbról nem is szabadott volna előzni.

Persze bal szélen haladni sem szabad (jobbra tartás ilyenkor él).


Tehát a kérdezőnek jobb szélen kellett volna haladnia, kátyúkat irányjelzéssel, tükrök figyelése és holtterek ellenőrzése után kikerülnie.

A másik autósnak meg csakis balról szabadott volna előzni.


Mindketten hibásak voltak.

2014. jan. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

"dirtboy, tévedsz. Azt írta a kérdező, jobbról bevágott mellé egy autó - tehát elég hely volt egymás mellett két járműnek.


Márpedig ha elég hely van egymás mellett két járműnek, akkor az két forgalmi sávnak minősül!"


Ha két kamion elfér egymás mellett akkor minősül csak annak.


De, ha nincs felfestés akkor ilyen utakon sem szabad jobbról előzni illetve bal szélen haladni (kivétel előzés idejére).

2014. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!