Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vasúti átjáró tilos jelzésén...

Vasúti átjáró tilos jelzésén a mentő átmehet, ha jól belátható? Miért/miért nem?

Figyelt kérdés
2014. márc. 13. 07:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Nem. A vasúti átjáró, és a rendőr jelzéseit nem bírálhatja felül.
2014. márc. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%
Azért ebben az esetben a mentőre is vonatkozik a KRESZ.A biztonság/egészség megóvása érdekében meg kell hogy álljon vagy lassítania kell hogy biztos legyen abban h tényleg nem jön a vonat
2014. márc. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Értem. Voltam kísérőként ilyen szituációban. A hozzátartozóm kómában volt utána 5 napig, szóval komoly baja volt. Erre éjszaka piros, mi meg legalább 5 percig vártunk ott egy 50-nel jövő teherre. Végül minden jó lett, felépült, csak akkor nem értettem ez. Sok éve volt. Arra nem emlékszem, féloldalas sorompó volt-e vagy csak fény.
2014. márc. 13. 07:37
 4/21 Józsi21 ***** válasza:
94%

Nem mehet át a vasúti átjárón ha piros jelzést kap.Azért nem

1.mert a mozdony között pályán halad,és nem tud kitérni

2.mert a mozdonyban nem biztos hogy hallja a vezető a szirénázást

3.mert egy vonatszerelvénynek a fékútja lehet 1 km-is

De a megkülönböztetett jelzést használó járműnek joga van a menetirány szerinti bal oldalra sorolni,és szabad jelzésnél,az átjárón elsőként átmenni.

2014. márc. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%
Nem mehet at.
2014. márc. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%

jójó, azért ez se olyan végletes a gyakorlatban.

Valóban a két alapszabály, hogy minden KRESZ-szabályt felrúghat, kivéve a rendőr jelzéseit és a vasúti pirosat.

Na de !

Én is rohamon vagyok, és bíz voltunk már olyan helyen, ahol a helybéliek is abszolút rutinszerűen járnak át a vasúti piroson, mert annyira ..tar a jelzőrendszer h sokszor fél napokra is pirosat mutat, aztán majd valamikor esetleg 2 óra múlva el is halad 20-al egy vonat, úgyhogy a gyakorlat ennél árnyaltabb.

ha a fent leírt jellegű helyre "tévedünk", azért egy lelkiismeretes sofőr nem biztos h le tudja küzdeni az ellenállhatatlan vágyát az átmenésre, ha hátul egy kisgyerek haldoklik éppen és minden sec számít, na és persze a szakasz többszáz méteren is teljesen jól belátható.

Még szép, hogy a bal oldalra sorolhat a mentő :) ez alap, de szóval szépen is néznénk ki, gondolj bele, ha a te kisfiad lenne a rohammentőben úgy 3-4 újraélesztés után, és utána 2 órát állna a mentő a pirosnál csak mert csak ... te mit mondanál? És hidd el, vannak az országban olyan részek, ahol egészen katasztrófális a a vasúti jelzőrendszer működése, na és jóformán akkor csak a mentő lesz az egyedüli, ami ott áll és vár, mert minden épeszű autós tök nyugodtan átmegy a piroson.


Aztán a rendőri jelzés is érdekes dolog, mert ilyen is volt már, h frász tudja miért, de nagy szirénázva ránk tapadt egy rendőr, de megint egy igen kritikus beteg volt a rohamkocsiban, és azt mondtuk, hogy na oké, jöjjön csak utánunk, aztán majd ott a kórháznál elmondja, amit akar, de nem állunk meg, az tuti. És egy idő után lekopott ... Igazából a frász tudja, mit akart, mert ezen kívül még nem találkoztam olyan esettel, h a mentőt meg akarta volna állítani a rendőr, de 99%-ban vidéken azért akadnak amolyan magukat mindenhatónak képzelő sheriffek, és csak a jó isten tudja, mi a szándékuk.


Mellesleg! Az is a KRESZ-ben van, hogy két megkülönböztető jelzéseit használó jármű egyenrangúnak minősül egymáshoz viszonyítva, azaz ilyenkor az általános szabályok érvényesülnek, ami gyakorlatban az udvariasságot jelenti (azaz hogy a rendőr naná elengedi a mentőt vagy a tűzoltót, mert tán akad némi fontosságbeli különbség az életmentés és a szirénázva bevásárolni menés között ...).

2014. márc. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
A hatos végre egy realista válasz. :) Csak az zavar egy kicsit, hogy kicsit az jön le belőle, hogy számít, hogy ki és mennyi idős a rohamkocsiban. Ha egy 40-50 éves ember haldoklik, az kisebb gond, mint egy kisgyerek? Nem akarok kekeckedni, csak ez megütötte a szememet.
2014. márc. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%
A regényed érdekes, hasznos, csak nem a kérdésre válaszol. Nem mehet át jog szerint, s az nem ad felmentést semmilyen helyzetre.
2014. márc. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%

"csak nem a kérdésre válaszol"

Szerintem a kérdésre válaszolt, nem volt szó arról, hogy csak a jog írott bötűje érdekli a kérdezőt...

2014. márc. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%

hiába vagyok realista, mégis 0%-ra lepontoztak :) bár ezt már megszoktam, amint a valóságot le merem írni bizonyos ügyekben ...


Nos, aki utánam írt, annak válaszolnám, hogy jaj nem, bocs, akkor félreérthetően írtam, csak tudod az a helyzet, h egy kisgyerek valahogy mindig jobban megviseli a mentőket is, és hát sokszor akár hajmeresztő dolgokra is képesek (igen, akár szabályellenesen is, de a gyerek érdekében), hogy minden létező energiával megmentsék. Ilyenkor a többi szempont igen másodlagos, harmadlagos, sokadlagos, de ez nem jelenti azt, hogy a felnőttet le kell ..ejteni és kész, ez van.


(most bizonyos belső undorító szabályozásokról ne is beszéljünk, mert akkor főleg kiakadnának sokan, pedig ismét csak a realitás)


De most tényleg! Ki miért pontozott le???? jobb lett volna vmi álszent dumát benyomnom ide? vagy mi a baj a valósággal?

2014. márc. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!