Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Látni és látszani elnevezésű...

Látni és látszani elnevezésű rendőri akció keretein belül ha megállítanak és én kontaktlencsében vezetek, de a jogsimban úgy szerepel hogy szemüvegben vezethetek akkor büntet a rendőr?

Figyelt kérdés

Látok jól kontaktlencsében csak nem írattam át a jogsimban hogy abban is vezethetek mert nem volt hozzá "kedvem".

Eddig egyszer állított meg rendőr és akkor egy szót sem szólt érte, pedig még az igazolványképemen is szemüvegben vagyok.


2014. nov. 6. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne vegyél rá mérget, de úgy tudom, ezzel már nem foglalkoznak, jogszabályi változás miatt.
2014. nov. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megbüntethet, különösen, ha arrogánsan reagálod le a helyzetet.

A rendőr nem orvos, ő a jogosítványba írt kódok betartását kérheti számon a vezetőn, s erre fel is hívták a figyelmet a tanfolyamon, hogy a szemüvegeseknek, ha van rá módjuk kérjék az alkalmassági vizsgán a "szemüvegben és kontaktlencsében vezethet" kódot, ne csak a "szemüvegben" szerepeljen a jogosítványban.

- 01.01 : szemüvegben vezethet

- 01.02 : kontaktlencsével vezethet

- 01.06 : szemüvegben, vagy kontaktlencsét használva vezethet.


A rendőr nem orvos, így arra már nem terjedhet ki a hatásköre, hogy ellenőrízze a viselt szemüveg dioptiája megfelelő-e, viszont a napszemüvegben vezetéssel is lehetnek ügyek.

A kontaktlencsével az a galiba, hogy nem látszik, s ha a kód rajta van a jogosítványon, nem kérheti, hogy mutassa meg a vezető, ha a "csak szemüvegben" kód van, akkor végső esetben meg lehet neki mutatni, hogy kontaktlencsét viselsz - jóindulattal elfogadják, de nem szabályos, fel kellene vezetni a kódot a jogosítványra.

2014. nov. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A tartalék szemüveget viszont ellenőrzi.
2014. nov. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én szemüveges vagyok. Érdemes kérni jogsihosszabbításkor a dokit, hogy NE írja bele a szemüveges kódot(jobb doki megteszi). Félreértés ne essék, aki nem lát szemüveg nélkül (mint én sem) az vezessen szemüvegben (kontaktlencsével) és jobb ha van tartalék is, de ezzel ki lehet húzni a méregfogát a kötözködésnek. Mert most majd rászállnak a szemüvegesekre - sokan vagyunk - és büntetgetnek mert elmentél a Tesco - ba, a tartalékot meg otthon hagytad. Izzókészlet - sztori 2.
2014. nov. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A tartalék szemüveg kérése nem tudom mennyire tekinthető jogszerűnek, arról nincs rendelkezés, hogy kötelező, csak ajánlott.

Sok mínuszos lencsét viselőnek van pluszos olvasószemüvege, lehet mutogatni a rendőrbácsinak a két szemüveget, hogy fogja eldönteni, hogy mit mutatnak neki? (mínuszossal nem tud olvasni, a pluszossal meg csak a közvetlen környezetét látja élesebben, távolra sokkal rosszabbul lát az emberünk)

Alkalmasságin arra kérni az orvost, hogy ne írja rá a lapra a szemüveg viselését elég necces, viszont a kontaktlencse viselést lehet kérni (szemüveg, vagy kontaktlencse kód), a rendőrnek pedig nincs joga kérni a kontaktlencse bemutatását.

A legfontosabb valóban az, hogy akinek szüksége van rá, használja a látásjavító eszközét, a biztonság az első, nem az, hogy a rendőr, vagy bárki más mit szól

2014. nov. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!