Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan tudatosítsam magamban,...

Hogyan tudatosítsam magamban, hogy az autóvezetés veszélyes és felelősségteljes dolog?

Figyelt kérdés
Nyilván tudom, hogy az, de nincs elég élettapasztalatom 18 évesen, nem tudom úgy felfogni a súlyát. Tegnap vizsgáztam, a vb nagyon rendes volt és megadta, de mondta, hogy menjek lassabban, főleg ha kanyarodok, meg,hogy megfontoltabban. Túlságosan szeretem a sebességet, azt hiszem.
2015. febr. 24. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Vannak olyan pályák ahol kipróbálhatod pl azt is milyen adott sebességgel 0-ra lassulni (mintha a falnak mennél) illetve pl azt, hogy milyen jeges úton megcsúszni kocsival. Szerintem látogass el egy ilyenre és akkor magadon érzed majd mivel játszol :)
2015. febr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nézzél balesetes videókat. Rájöhetsz, hogy milyen hamar megvan a baj. Aztán majd fogsz látni élőben is ilyeneket, azok nagyon megrázóak lehetnek. Másik lehetőség, hogy csinálsz motor jogsit. Egy szezon városban motoron és nagyon megtanulod a vezetéssel járó felelősséget.
2015. febr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát elég veszélyes a helyzeted, alig van rutinod, de szeretsz sportosan vezetni, kb ilyenek szoktak lenni híradóban, hogy elszállt az autós, minden kép óvatosabban kellene vezetni, pláne a mostani síkos útviszonyoknál.
2015. febr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ameddig nem töröd össze magad vagy mást addig ezt nem fogod megtanulni. Régen én is imádtam a sebességet, persze betartottam a szabályokat, meg odafigyeltem mindig, de 20 évesen követtem el pár apróbb figyelmetlenséget amiből baj is lehetett volna, de nem lett szerencsére.

Viszont én akkor higgadtam le ilyen téren amikor egyszer egy nagyon jeges úton jöttem haza munkából és egy pici fékezés végett megpördültem az autóval a kereszteződésben és egy másik autós is majdnem belém szaladt, az volt a legnagyobb mázli hogy mindketten másfele pörögtünk igaz lassan is haladtunk de az a 30 km/h is elég volt ehhez az autó két hátsó része majdnem egymásba ment de szerencsére időbe álltunk meg így 10 centin múlott szinte a dolog. Már ekkor is megtanultam hogy ésszel és óvatosan kell haladni. De ugye a legnagyobb tanulság akkor volt számomra amikor a barátnőmmel mentünk el valahová egy normális átlagos napon, ugye a barátnőm vezetett ő is szeretett odalépni a gázra, pedig mondtam neki hogy figyeljen oda nehogy baj legyen, akkor ő hősködött ugye 3 hónapos jogsival szinte nulla rutinnal "elfelejtett" elsőbbséget adni és telibe belerohant egy másik autósba, mondanom sem kell hogy én majdnem ott is maradtam mert az ütközés pont az autó jobb oldalát érte és kapott az ajtó is ha telibe az ajtót kapta volna el a másik autós ami pár centin múlott kitudja mi lett volna velem. Így én még épségben sérülés nélkül kitudtam hámozni magam az autóból, akkor én is sokkot kaptam, és akkor én is rájöttem hogy oda kell figyelni még jobban- A barátnőm szinte rosszul lett ettől, ő azóta nem is hajlandó vezetni már a jogsiját is inkább ketté vágta és kidobta.

2015. febr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vegyél ez zsigulit, azzal megtanulhatod milyen kocsit vezetni. Nincsen tele mindenféle elektronikus vackokkal amik kivédik a vezető hibáit, azzal ha beveszed a kanyart és érzed ahogy kúszik kifelé a hátulja rögtön észhez térsz, nem fogsz utána száguldozni.
2015. febr. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Amugy lany vagyok. (ha valaki esetleg azt hitte volna, hogy fiu) :)
2015. febr. 27. 09:48
 7/7 anonim válasza:

Nézz meg egy pár ilyen videót, bennem sok minden átértékelődött:


https://www.youtube.com/results?search_query=car+crash+compi..


Tanulni is lehet belőlük, sok olyan felvétel van, amin az látható, hogy az emberi butaság volt a fő ok, egy kis ésszel simán megelőzhető lett volna a baj. A sebesség tényleg veszélyes, főleg ilyen kevés rutinnal, meg amúgy is a versenypályán a helye. Érdemes még belegondolni abba is, hogy ha többen utaztok, és a Te hibád miatt lesz valaki nyomorék, ne adj isten meghal, akkor azért csak is te leszel a felelős. Ugyanez a helyzet, ha egy vétlen autóssal történik ugyanez a te hibádból, szóval tényleg nem játék

2015. jún. 14. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!