Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy sávos úton, a piros...

Egy sávos úton, a piros lámpánál várakozó autósor elé besorolhatok-e balról vagy jobbról motorral?

Figyelt kérdés

2015. márc. 17. 14:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Combi27, tipikusan az a paraszt vagy aki addig veri a szabályok betartását, amíg az azt segíti elő hogy kényelmesebben tudj tespedni. Más meg le van szrva.
2015. jún. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Combi27 ***** válasza:

kényelmesen tespedni? kifejtenéd hogy szerinted ez mit jelent?

Speciel én szeretek úgy autózni hogy ne kelljen folyton arra figyelnem hogy ki az aki balesetet okozna azzal hogy nem figyel, vagy tágan, mi több saját értelmezésben értelmezi a szabályokat..mint pl sok kerékpáros, aki addig jut el hogy az új KRESZ szerint behajthat egyirányú utcába a forgalommal szemben..az már kimarad hogy, "ha kiegészítő tábla megengedi"... vagy szarik a kerékpárútra és a kerékpárral behajtani tilos táblára...

2015. jún. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nagyon ragaszkodsz a szabálaokhoz, amíg azok a te kényelmedet szolgálják. Amikor másnak kedveznek, egyből marhaság lesz. :)
2015. jún. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Combi27 nevű felhasználó!

Ez így van! És arra mit lépsz, hogy egyirányú utcában már jött velem szemben autó? Hogy pl. Pesten, a Veres Péter úton (és nyilván máshol is) a kerékpárúton parkolnak autók? Hogy amikor szabályosan (!) bringázom 10-20 centi oldaltávolságot elegendőnek tartanak autósok?

De nem ez a kérdés! A válasz egyszerű: igen, a KRESZ szerint a tilos jelzésnél kerékpáros motorral vagy motor nélkül előregurulhat, s be is állhat az autók elé.

2015. jún. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ő ezt letojja. Mert ő autóval van. Neki az a fontos, hogy ő tudjon parkolni és ő tudjon haladni. Ha más is mer haladni, akkor majd az 5 éves gyereke rányitja az ajtót, hogy naugye!, nem tartottál elég távolságot. (igazából ez verte ki nálam a biztosítékot. Mert nálam is pici gyerek van, és gyerekülés, gyerekzár mellett ha bárhogy ki tudná nyitni az ajtót, úgy hogy még valami baleset is bekövetkezne, kb háromszorosan tartanám magam felelősnek. Ő nem. Ő a dögöljön meg a biciklis, minek jött közel!? -típusú paraszt.)
2015. jún. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Combi27 ***** válasza:

hihetetlen, de 20 éves koromtól kezdve 12 évet motoroztam.Bicikli az a gyerekkorom közlekedési eszköze volt..Meg tudtam állni az autósok után sorba, és tudtam "normálisan" , sebességhatárokat is betartva közlekedni motorral.Gyerekzár jó dolog csak rohadt szar folyamatosan ki-be kapcsolgatni, mivel nem csak gyerek ül a hátsó soron.... van belülről kapcsolható ajtózárás is a kocsin, de az meg balesetkor nehezíti meg a bejutást.

És akkor még arról nem is beszéltem hogy pl a gyerekzárat vajon miért nem kötelező használni, az oldaltávolságot pedig miért kötelező betartani..és az sem elhanyagolható hogy soha nem volt semmilyen balesetem, se önhibás, se mások hibája miatti...Viszont számtalanszor kerültem olyan helyzetbe hogy csak rajtam múlott a baleset elkerülése, és nem én szabálytalankodtam (motorral is és autóval is megtörtént többször)

2015. jún. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Combi27 ***** válasza:

"A válasz egyszerű: igen, a KRESZ szerint a tilos jelzésnél kerékpáros motorral vagy motor nélkül előregurulhat, s be is állhat az autók elé."


feljebb volt a válaszom, hogy persze, amennyiben más KRESZ-t nem sért meg vele.. (záróvonal, oldaltávolság, stb...)


Igen, velem is jött szembe bringás, motoros, Voldemort stb... egyirányú utcában..Minden példára van ellenpélda :D ezért parttalan a vita, mert egyik oldal se akar ezen változtatni, ezért megy a feszültségkeltés és az agresszió az utakon...Ausztriába szó szerint öröm autózni (is) , kicsit más a morál...

2015. jún. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Igen, például sokkal kevesebb az ilyen arrogáns, intoleráns földműves, mint te, aki "frászt kap mondjuk egy bringástól aki mondjuk nem tud olyan gyorsan elindulni" mint ő.
2015. jún. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!