Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kamionosok! A hétvégi kamionst...

Kamionosok! A hétvégi kamionstop Magyarországon, szombat 15órakor kezdődik! Aki 15órakor esik be a határon kamionos, az közlekedhet a telephelyig vagy a lerakóig vagy nem?

Figyelt kérdés
Van,aki azt mondja mehet a telephelyig, van aki arra esküszik,hogy nem mehet,meg kell állnia a parkolóban és csak Vasárnap este 22órakor indulhat! Mi az igazság?

2015. júl. 15. 13:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Van néhány kivétel a kamion stop alól.

Ez az egyik pontja:

Nem vonatkozik a korlátozás az államhatártól a magyarországi telephelyig, első lerakóhelyig - nyári időszakban - közlekedő tehergépkocsikra.

2015. júl. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ez biztos így van? Meg mersz rá esküdni? Mondjuk vasárnap délelőtt javában repeszthetnek a kamionok az egész országban hazafelé?


Másik kérdés, ugyanez fordítva ugye nem igaz? Megrakott autó szombat 15órától nem indulhat el a telephelyről a határra ugye?

2015. júl. 15. 15:09
 3/16 anonim ***** válasza:

Nemrég vizsgáztam le, de a biztonság kedvéért ezt szószerint másoltam ki a GKI könyvemből. :)

A második kérdés: igen. Nem indulhatsz el.

Egyébként az irányítónak tisztában kell lenni ezekkel. Szóval szegezd neki az ilyen kérdéseket, így nem rajtad van a felelősség.

2015. júl. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
szombat 15 óra! akkor vasárnap . miért autózhatnál?
2015. júl. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
4-eske. Az első hozzászóló írta,hogy lehet autózni a telepig vagy az első lerakóig! Vasárnap miért autóznék? pl. a határon szombat este elfogy valakinek a vezetési ideje, ott kiveszi a 11 óra pihenőt....és így vasárnap indul onnan a telephelyére! Hát így! Te ugye nem gyogyoképzőbe jártál? :-)
2015. júl. 15. 17:21
 6/16 anonim ***** válasza:
kérdezőcske ha a vezetési időd el fogyott már te nem indulhatsz ujra meg !!! ha szombatig 15h be értél és még van vezetési időd akkor mehetsz , ha nincs akkor vasárnap este 22 kor folytatod!!!
2015. júl. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

4-eske megint nem ért valamit! Tegyük fel,Hegyeshalom határra ért az autó,szombat 15h-ra. Itt leparkol,kiveszi a 9 vagy 11 óra pihenőt (pl.maradjunk 11 óra pihenőnél). Ez azt jelenti,vasárnap hajnali 2-kor indulhat tovább.


Mondjuk Pesten van a telephelye, kb. 2,5 óra vezetés és megérkezik, vasárnap reggel, 4h30m-re a telephelyére.

Persze, ha az 561-es rendelet engedi,ha ez a vasárnapi út még belefér a 2 heti 90 óra vezetésbe és belefér még neki a heti pihenő megkezdéséig. Ha ez még belefér neki a 6. napnak, mert a 7. napot már állnia kell vagy 24 órát vagy 45-öt.


Úgy értem, ha a héten mondjuk hétfőn Pestről indult,reggel 4h30-kor, akkor vasárnap 4h30-ig mehet, ez a 6.nap. Akkor így pont belefér neki.


Hogy jön ide a vasárnap 22h?

2015. júl. 19. 21:41
 8/16 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele. Én 14 éve vagyok kamionos. Ha a vezetési idő engedi, és van lehetőségem a lakóhelyemet is érinteni, húzok haza, mint a vadkacsák. Soha nem bántottak még. Ha mégis megbüntetnének: kifizetem, költsék patikára.
2015. júl. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ismételten megkérdezem, mert nem mindegy pl egy 50 ezres büntetés nem hiányzik! Szombat 15órától-vasárnap este 22-ig lehet közlekedni kamionnal Magyarországon? Ha igen,akkor mi értelme van a kamionstoppnak? Értitek? Kivelé is lehet menni, pl. Vasárnap Debrecenből 14órakor indulhatok Hegyeshalomnak?
2016. júl. 3. 19:53
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem! Nem lehet közlekedni!

Persze kivétel mindig van (pl. posta, élőállat, tűzoltó stb. stb.), de az az alapfelállás, hogy nem indulhatsz el vasárnap 22-ig.

2016. júl. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!