Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A temérdek kresz szabálynak...

A temérdek kresz szabálynak van értelme? Mert szerintem nincs, és az embereket látva is egészen más minden.

Figyelt kérdés

A sofőrök 80%-a saját magához nézi a közlekedést, és a "szabályokat" csak ajánlottnak tekinti.

A sebességhatároknak pl nem nagyon van jelentősége, 60-as szakaszon is mennek 80 felett.

Én sem tudom betartani az 50-es értéket egy nagy motorral


2015. júl. 25. 23:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%

"Én sem tudom betartani az 50-es értéket egy nagy motorral"


Én igen.

2015 BMW S1000 RR.


Mondjuk lehet, hogy a tiéd komolyabb motor. Én ezzel a játékszerrel be tudom tartani a kresz szabályokat.

2015. júl. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
mert ha 80 lenne a szabály akkor mindenki 100al menne
2015. júl. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem tudod (és nem nem akarod) betartani az 50-et akkor légyszíves a többi közlekedő érdekében többet ne vezess mert béna vagy.
2015. júl. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%

"Én sem tudom betartani az 50-es értéket egy nagy motorral"


Én betudom egy 2015-ös ER-6n-el. Bár ez nem olyan nagy:(

2015. júl. 26. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
82%

Szidod a többit de közben még leírod, hogy nem tartod be szintúgy... hát no comment.


Amúgy én egyetlen olyan helyet tudok az országban ahol ha akarja az ember se tudja betartani, mégpedig BP, ott kénytelen az ember felvenni a forgalom ritmusát különben instat ledudálják stb.

2015. júl. 26. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
89%

"A temérdek kresz szabálynak van értelme? Mert szerintem nincs ..."


Kérdező : ilyenkor milyen választ vársz?

2015. júl. 26. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Ember, mondok neked egy tippet, hogy lásd, mire jók a szabályok: az egyik ismert légitársaság repül Grúziába Budapestről. Gyönyörű és érdekes ország, hegyek, tengerek, ősi templomok, vendégszeretet és olcsó árak. A repjegy sem drága.


Namármost, repülj oda és ülj be egy taxiba, lehetőleg csúcsidőben. És kösd be az övet!


Utána majd térj vissza ide és beszélgessünk arról, mire jók a KRESZ-szabályok és mire nem. Szerintem a többség ha mazsolázgat is idehaza a szabályok közül, a nagy részüket igenis betartja. A sebességkorlátozásokat valóban nehezen viseljük, de a többi szabállyal nem állunk olyan rosszul.

2015. júl. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Alex Fly ***** válasza:
85%
Nem a KRESZ hibája, hogy a közlekedők nem hajlandóak betartani a szabályokat. Ez olyan, mint egy társasjáték: ha valaki csal, az lehet, hogy pillanatnyi előnyt szerez, viszont tönkreteszi a játékot.
2015. júl. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
22%

Én is csak egy irányadásnak tekintem, főleg a sebességhatárokat. Autópályán már rég lehetne 160 a limit.


A 30 - as korlátozásoknak sincs értelme az esetek 90 % - ban, és nem is tartja be senki.


Vagy ott van pl. a Stop - tábla, sosem értettem, minek kell megállni ott. Ha belátható a kereszteződés, nincs forgalom, éjjel 2 - kor mi a francért álljak meg? Ha pedig nem belátható, sűrű a forgalom akkor úgyis megállok a sima "macisajtnál" is.


Mi a francért nem lehet - ha ott van hely, és egyéb, pl. útburkolati jel, nem tiltja - a menetiránnyal szemben az út szélén parkolni?


A túlszabályozottság oda vezet, hogy az emberek nem veszik komolyan a szabályokat - mert sok közülük valóban felesleges - így azokat sem fogják, amelyek viszont életbevágóak.

2015. júl. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
60%

#9-re :


A forgalomtechnikai közlekedési mérnökök döntik el, hogy például egy adott útkeresztezősben csak a jármű megállításával lehetséges a biztonságos áthaladás. Több kereszteződésnél előfordulhat, hogy látszólag értelmetlen megállásra kötelezni a járműveket, közben dehogy. Ha ilyen tábla csak egyetlen halálos balesetet akadályozott meg egész évben, már akkor megérte ott elhelyezni.

A többi szabályszegő gondolatodra most nem térek ki, ezzel az eggyel is bőven megsértetted a bizalmi elvet, amire épül az egész KRESZ. Nevezetesen arra a bizalomra, hogy a szabályokat mások is betartják, tehát nekem sem kell tartanom az utakon a szabályokat semmibe vevőkkel, akik ezzel a magatartással az enyém és mások életét veszélyeztetik.

2015. júl. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!