Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért rázta rám az öklét a...

Miért rázta rám az öklét a Mercis fazon ebben a szituban?

Figyelt kérdés
Friss jogsis vezető vagyok. Sokat közlekedek de még csak 3 hónapja van jogsim. A szabályokat betartom, talán túlzottan is, lakott területen belül 45-50-nel megyek, főúton amennyit a tábla enged, 110-es táblánál megyek én is 100 körül, nem lassítom a forgalmat. De tegnap úgy jártam, hogy elémkerült egy pótkocsis teherautó egy forgalmas és több emelkedős főúton, aki kb. 60-70-nel ment. Nem mertem megelőzni, inkább araszolgattam mögötte. Így mentünk vagy 10 percig, láttam hogy a mögöttem lévők sem előznek, mert szemből is mindig jöttek, meg nehezen belátható szakaszokon haladtunk át. Majd egyszer 3 autóval hátrébb kivágott egy nagy fekete Merci, előzni kezdett minket, majd amikor mellém ért, az öklét rázva odaordított nekem, te hülye barom!!! Nagyon rosszul esett, most velem mi baja volt? Az hogy én voltam a sor elején és nem előztem meg a teherautót? Ezzel én tartottam fel a sort? Kötelező előzni? Megmondom őszintén, ezen a főúton még egyszer sem előztem, és nem is akarok, faluban biciklist is elég necces néha, ha jönnek szembe, belátható helyen előztem már autót, de itt még soha, a főút kanyargós és sok emelkedő-lejtő, a teherautó pótkocsival elég hosszú, a mi diesel autónk meg lassan gyorsul. Mindezek tudatában nem előztem, olyan nagy baj ez?

2015. júl. 28. 13:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%
Ez ne vegye el a kedved a vezetéstől, sok ilyen taplóparaszt van. A különbség az, hogy ők valószínűleg jóval nagyobb eséllyel fognak csattanni, mint te. A lényeg az, hogy ne engedd belehajszolni magad olyasmibe, amit veszélyesnek ítélsz.
2015. júl. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
74%

Aki lepontozta az elsőt, magyarázza el, miért tette?

Idegbajos mentálisan alkalmatlan a vezetésre, ilyennek nem lenne szabad jogsit adni.


Az indokolatlan akadályozás tilos. De nem tisztázza semmi, mi az az indok, ami elfogadható, mi az, ami nem.

A teherautó akadályozott. De miben is? Nem tudtál az útra megengedett legnagyobb sebességgel haladni. De nem is kötelező annyival menni. Indokolatlan volt a teherautó lassúsága? Nyilván nem. Az ő megengedett legnagyobb sebessége 70 km/óra volt az adott úton, s valószínűleg többre nem is tellett volna.

Miért nem előzted meg? Adott volt az előzés öt feltétele? Aligha. Illetve biztosan nem. Kötelezhető bárki arra, hogy szabályokat áthágva, felelőtlenül előzzön? Nem.

Szabad-e egyszerre több járművet előzni? Nem, kivéve autóúton és autópályán.

A Merci vezetője szabálytalan volt, te nem.

2015. júl. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
66%
Valaki megindokolná, mi a hiba az első válaszban?
2015. júl. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 szántóvető ***** válasza:
87%
nem vagy barom egyáltalán :) te másokkal ellentétben épségben hazaértél(biztosan volt halálos baleset tegnap is.)van a közlekedésnek egy rendje:ha kocsisor éri utol a teherautót akkor a hátul lévők arra számítanak hogy az első előzni fog amint nyílik rá alkalom.tehát ha nincs szándékodban előzni inkább maradj le 2-300 méterre.nem vesztesz vele semmit de személyautódat könnyen átugorják és remélhetőleg nem fognak szidni.
2015. júl. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Szántóvető tanácsa megszívlelhető, de a vázolt helyzetben nem változott volna semmi, hacsak nem vállal be valaki veszélyes előzést.


Az igaz, hogy vonatozást kialakítani nem szabálytalan, de türelmetlenek miatt baj lehet belőle. Ha rutinosabb leszel, majd erre is gondolni fogsz. Olyan helyen, ahol nincs semmi akadálya a lassú jármű megelőzésének, figyelj erre. A ráérek mögötte maradni azért rossz, mert aki titeket utolér, már nem tud szabályosan és biztonságosan előzni. Minél több autó van a sorban, annál nehezebb és veszélyesebb.

2015. júl. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
4%
Az előzés csupán egy lehetőség. Nem pedig kötelező dolog. Rendszáma megvan a baromállatnak? Tedd ki, hogyha google-ba beírja a rendszámát, lássa mekkora barom. Talán kicsit visszavesz az arcából.
2015. júl. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretek vonatozni, de van, amikor nem sokat lehet ellene tenni. Ideális esetben a legelöl haladó lassabb járművet a mögötte lévő kezdi előzni, majd jön sorban a többi. Ha nem adottak az előzés feltételei, akkor sok tennivaló nincs a konvojban.

Idegeskedés akkor szokott kialakulni, ha az első jármű mögött lévőnek lett volna alkalma előzni, nem tette, és nem maradt le legalább 10-15 méterrel, ezzel jelezve a mögötte haladóknak, hogy szándékában sincs előzni.

Esetedben a sorban az 5-6-dik autó kezdett előzésbe úgy, hogy eléd sem bírt bemenni, a konvoj elsőt is leelőzte.

Ebből arra következtetek, hogy volt alkalom előzésre, de csak a Mercis merte megkezdeni az előzést.

2015. júl. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
86%

Ebből arra következtetek, hogy volt alkalom előzésre, de csak a Mercis merte megkezdeni az előzést. -ez az.

Ő volt az, aki bevállalt egy szabálytalan előzést.

Én azt mondom, egy kezdő inkább így döntsön, mint megy eszetlenül. Majd, ha nem 3 havi rutinja lesz, akkor remélhetően ügyesebb, de változatlanul megfontolt lesz az utakon.

2015. júl. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Az sem baj, ha egy kezdő, vagy bizonytalan sofőr hagy az első és a maga kocsija között minimum 10-15 méter távolságot, hogy a mögötte lévő őt megbírja előzni, majd utána a legelöl lassabban haladót.

De sajnos, általában a bizonytalankodó sofőrök nem hagynak nagyobb követési távolságot, így a mögöttes autók kénytelenek lesznek egyszerre/egyidőben több járművet is leelőzni az előzési szabályra figyelemmel.

Ám apropó, ezt sorelőzésnek is hívják, és vajon tiltja ezt valami? :-)

2015. júl. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
#9 én is erre gondoltam, ilyenkor legjobb visszahúzódni, hogy beférjen elénk a vállalkozó kedvű.
2015. júl. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!