Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi ertelme van az utak fellocs...

Mi ertelme van az utak fellocsolasanak? A viz azonnal felforrosodik, es kb 2perc alatt elparolog.

Figyelt kérdés
2015. aug. 11. 16:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
nem fellocsolják, hanem hűtik. ha nem tennék gyorsabban menne tönkre
2015. aug. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Mert 50 fok felett a haza aszfaltok plasztikusan kezdenek viselkedni, a keréknyom így keletkezik. Ha nem locsolnák, akkor mindenhol keréknyomos asztfalt lenne.
2015. aug. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

de az, hogy naponta 1x-2x végigmennek néhány úton (mert semmiképp sem mindegyiken), azzal az életbe nem tudják úgy lehűteni, hogy az pár perc múlva ne legyen ugyanolyan forró.

azt a hűtést kb. egész nap kéne csinálni, hogy azt érjék el vele, amit írtok.

2015. aug. 11. 17:40
 4/19 anonim ***** válasza:
Nézd meg a víz párolgáshőjét, ha nem hiszed el, hogy hidegebb lesz ettől az aszfalt.
2015. aug. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

de elhiszem, hogy ideiglenesen hidegebb lesz.

azt írtam, hogy ez max pár percig tart.

ha tartósan akarják hűteni, akkor 5 percenként lehetne locsolni.

a víz biztosan hűt, hisz mi is hidegebb vízzel tusolunk ilyenkor. jól is esik, és tényleg lehűlünk. de ha visszamegyünk a meleg szobába, akkor 5 perc múlva ugyanúgy izzadunk, mint előtte.

2015. aug. 11. 19:15
 6/19 anonim ***** válasza:
61%
azért az emberi test kicsit rohadtul nem úgy működik mint az aszfalt...
2015. aug. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Végül is megértem, hogy kételkedsz, ezt nem olyan könnyű számolással látni. A legtutibb az volna, ha kimennél hőmérővel, és mondjuk egy ilyen meleg napon óránként megmérnéd az aszfalt hőmérsékletét, meg felírnád, hogy mikor volt locsolva. Abból látszana valami.
2015. aug. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

ha kimennék egy hőmérővel, nem tudnám az aszfalt hőmérsékletét mérni.

valamelyik nap kiosztottak itt egy egyszerű kérdezőt, aki azt kérdezte, miért árnyékban mérik a hőmérsékletet, miért nem napon. ott az volt a válasz, hogy akkor a sugárzást mérnék.

ha kimegyek és napon mérem, ezek szerint én is a napsugárzást mérném, ha meg árnyékba megyek, akkor is a levegő hőmérsékletét tudom mérni. azt, ami magának az aszfaltnak a hője, azt nem. kiengedi magából, de ez akkor sem mutat pontos képet.


nem értitek a kérdést. tudtam, hogy az első okoskodó reakció az lesz, hogy az emberi test nem olyan, mint az aszfalt. de én csak egy példát írtam, mutasd már meg, hol állítottam azt, hogy ugyanolyan tulajdonságaik vannak!


azt elhiszem, hogy lehűti a víz az aszfaltot, de csak IDEIGLENESEN, és párolgás ide, lehűlés oda, az az azfalt 5 perc múlva már nem lesz lehűlt állapotban, maga a napsugárzás már a vizet is felmelegíti pillanatok alatt, aztán ha elpárolog, akkor a meleg vizes aszfaltnak nem kell több óra hossza, hogy visszamelegedjen. percek kérdése az egész.

2015. aug. 11. 19:26
 9/19 anonim ***** válasza:

Miért ne tudnád megmérni az aszfalt hőmérsékletét? Az lassabban veszi át a hőt a Napból, mint a hőmérő, akárcsak a levegő. Nyilván melegszik, ahogy süti a nap, de ha a hőmérőt nem melegíted közben a nappal, akkor nem lesz ezzel gond.


Tuti több, mint 5 perc, mire visszamelegszik. Már az is több, mint öt perc, mire elpárolog a víz.


De hogyha sosem próbáltad megmérni, meg nem is láttál mérési adatokat, akkor te is csak ugyanúgy okoskodsz, mint mi.

2015. aug. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

legalább te beismerted, hogy okoskodsz.

nem mértem, de reálisan szemlélem a dolgot.

5 percnél több, mire elpárolog?

hááát... nem nagy mennyiségű víz, mint egy medencében. szétoszlik, egy vékony réteget képez az aszfalton, ami alapból meleg, és a legnagyobb részen süti a nap.

ha dolgozol, vagy otthon ülsz, vagy bármit csinálsz, boríts ki egy vödör vizet, és nézz ki 5 perc múlva, nyoma sem lesz.

akármit mondhatsz, ha kiteszem a hőmérőt, azzal nem az aszfalt hőmérsékletét mérem, hanem az abból áradó hőét. nem ugyanaz. valaminek a hőjét a valamiBEN lehet mérni.

mi érne hozzá az aszfalthoz? sem a higany (vagy már nem az van minden hőmérőben), sem az azt tartó kis vékony üvegkémcső-szerű edény. az én hőmérőm esetében egy lakkozott fa érne hozzá az aszfalthoz. vagy egy műanyag csík. sok helyen elcsúszna ez a mérés, mert nem ez a módja.

2015. aug. 11. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!