Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Meglátásotok szerint ér...

Meglátásotok szerint ér valamit a T matrica kezdő vezetők esetén?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amikor egy friss jogosítvánnyal rendelkező vezető kiragasztja a tanuló vezetőt jelző T betűt a kocsira. Ti hogy látjátok, ér valamit? Figyelembe szoktátok venni?

2015. nov. 10. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha látom, hogy nincs a helyzet magaslatán és van rajta T matrica, akkor jobban figyelek mert még kezdő.. Talán jó valamire.
2015. nov. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én jobban figyelek rá, már ha nem olyan remekül vezet, hogy sejtsem, hogy inkább oktató...
2015. nov. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én figyelembe szoktam venni. Nem parkolok a közelébe.
2015. nov. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszolóknak, ment mindenkinek a zöld :)
2015. nov. 10. 16:22
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Én ritkán látok ilyet de figyelembe veszem hogy még kezdő és ha mögötte haladok akkor igyekszek türelmes lenni felé. Viszont én egyben hátránynak tartom ezt mert vannak bunkó vezetők akik szándékosan szívóznak a T betűs vezetőkkel, nem azzal ami oktató autós, bár amikor én még az oktató autóban vezettem velem akkor is szívóztak amikor picit bénáztam arra is emlékszem hogy az oktatóm igazította helyre az illetőt persze arról sem én tehetek mert oké hogy 4 szer lefulladtam indulásnál és bizony kiderült hogy az autóval volt gond mert valami baj lett az üzemanyagszűrővel.


De a sima autókon ha ott a T matrica a hátulján bizony szoktak szívózni velük sajnos. Én direkt nem ragasztottam fel az autómra kezdő koromba ezt az oktatóm is tanácsolta és így igaz hogy voltam szitukban még kezdő vezetőként hogy még totojáztam az úton de soha nem volt belőle probléma.


A barátnőm autóját vittem el pár hónapja mert enyém szervizben volt, a barátnőm kezdő vezető volt és igen rajta volt a T matrica, aminek nem örültem de nem is foglalkoztam vele, és sajnos kifogtam egy bunkó sofőrt aki le akart tolni az útról meg direkt a fenekembe volt villogott a refijével pedig 50 km/ h sebességgel haladtam ami ugye lakott területen belül a megengedett volt Igaz én 5 éve vezetek tapasztalt sofőrként mert 80% ban ebből élek. De én akkor sosem tapasztaltam azt a genyózást amit akkor. Direkt szívóztak velem, meg be is szóltak hogy "mazsola" meg ilyenek hát kemény volt 5 éves vezetési tapasztalattal ilyet hallok hogy mazsola pedig jártam már nagyon bonyolult forgalmakban is meg autópályákon is levezettem már 15 ezer km távot.

2015. nov. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én figyelek a T matricásokra, olyankor türelemsebb és elnézőbb vagyok velük szemben. Viszont van a másik oldal is mint a szlovák rendszámos Porsche Cayenne és 7-es BMW tulajdonosok akik viszont letolnak, ledudálnak, levillognak. Persze ezt alapból is megteszik mindenkivel de egy T matricás még élvezetesebb számukra.
2015. nov. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A kérdésem hátterében az áll, hogy évek óta nem vezettem - bár anno sem tettem túl nagy rutinra szert -, viszont most szükségem lenne autóra. És hát... gondolhatjátok ti is, hogy nem lennék valami profi eleinte. Ezért vagyok a tapasztalatokra kíváncsi, hogy érdemes-e matricáznom.


Páran említettétek a szívatást. Ez eléggé elrettent a T betűtől, főleg, hogy huszonéves nő vagyok, és lehet, hogy ez nem túl jó kombináció a szemétkedős vezetők esetén. (Bár hátulról úgysem látják igazán, hogy ki vezeti az autót.)

2015. nov. 10. 17:07
 8/10 anonim válasza:
100%

Szia

Nos amiért ezt a jelzést kitalálták az valóban szép gondolat volt. A tapasztalt vezetők így látják hogy egy kevés rutinnal rendelkező van előttük. Ez sok esetben jó lehet hiszen ők általában nem olyan ügyesek mivel rutintalanabbak de a kis matricának köszönhetően a többi autós elővigyázatosabb lehet vele. Ez ne úgy értsd hogy a többiek szemében te pestises gennyes patkányhúgy vagy hanem csak mondjuk számítanak arra, hogy a lámpánál való elindulásnál lefulladsz. Esetleg nagyobb követési távolságot tartanak kicsi türelmesebbek és segítőkészebbek veled.

A másik véglet aki meglátja a matricát annak ez azt jelenti hogy friss hús le lehet vadászni, belehet vágni elé, le lehet tolni az útról stb.

Nem baj az ha régen vezettél, gyakorolni kell más megoldás nincs. Ha lehetséges az időd és anyagi körülményeid engedik. Akkor menj el egy forgalomtól megkímélt helyre és gyakorold azokat a dolgokat amik szerinted nehezebben mennek. Mérlegállás, párhuzamos parkolás stb.

Sok sikert és balesetmentes közlekedést kívánok.

2015. nov. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem raktam ki anno és nem volt gond a bénázásaimból, mégis úgy gondolom, érdemes kirakni. Egyszerűen azért, mert az emberek túlnyomó többsége normális autós, aki igenis jobban fog rád figyelni.


Igen, lesz néhány paraszt, akik kimondottan dühítő dolgokat fognak csinálni, mert rövid az eszük/farkuk/életük/italuk és élvezik, ha az általuk gyengébbnek VÉLT embereknek megmutathatják, milyen fâsza gyerekek. Na ez fel fog tűnni és sokat fogsz rajtuk mérgelődni.


Csakhogy... ezekkel a kedves emberkékkel akkor is tuti találkozni fogsz, ha nincs kint a T-matrica.

2015. nov. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ nektek is!


Arra jutottam, hogy nem ragasztom fel, hanem valahogy belülről rögzítem majd a matricát, könnyebb úgy leszedni, ha sokat bunkóznak. De az elmondásaitok alapján megpróbálok bízni abban, hogy a vezetők túlnyomó része normális, mint ti :)


Hétvégén ülök először újra autóba, már nagyon várom. Talán könnyebb lesz egy hangyányit amiatt, hogy pár hónapja szereztem meg a motoros jogsit - legalább kicsit beleszoktam a közlekedésbe.

2015. nov. 10. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!