Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az átlag ember jobban szeret...

Az átlag ember jobban szeret egy bevállalós sofőrrel utazni?

Figyelt kérdés

Nekem valamivel több mint 1 éves a jogosítványom, szerintem normálisan vezetek, betartom a szabályokat, és a sebességhatárt is, nem szoktam bénázni. (régebben néha lefulladtam, de már az sincs)

Viszont a családból is mindenki inkább a bátyámmal akar menni, ő pedig kifejezetten agresszív, és rendszeresen túllépi a sebességhatárt.

Az én autóm kényelmesebb, nagyobb is, jobban felszerelt, klímától kezdve minden van, az övé meg 20 éves, relatíve fapados, de egyébként jó kocsi, nem leszólni akarom.

Anyukám azt mondja,hogy velem szeret jobban jönni, de valamiért én is szeretek a bátyámmal utazni.

Fiú vagyok, tehát nem lehet női sofőrök elleni előítélet sem.

Néha kicsit rosszul esik amikor mindenki vele akar utazni, de valahol meg is értem.Igazából nem tudom,hogy hogy fogalmazzam meg, de talán a határozottsága az ami jól jönne nekem is, meg talán,hogy gyorsan célba ér.

De igazából nem tudom, ti utasként milyen sofőrökkel szerettek utazni, és miért?Mi a fontos?Egy bevállalós/sportosabb sofőrről mit gondolok?


2016. máj. 22. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Én a JÓ sofőrökkel szeretek utazni. Ezt elég nehéz definiálni, de kb. 3 perc alatt fel lehet ismerni. Kb ebből:

- Normálisan kezeli a kuplungot

- Normálisan kezeli a gázt és a féket (nem padló + satu a két állása)

- Átlátja a forgalmat, időben reagál a helyzetekre

- NEM PÁNIKOL SOHA

- Nem agresszív (nem mászik a másik seggébe, stb..)


Az, hogy valaki gyorshaj-e vagy sem nem különösebben izgat, sőt. Nem mondom, hogy élvezem ha valaki 100-al megy a városba, de 60/70 nekem tök oké, a 49-el menő hétvégi sofőrök nem a kedvenceim.


A te esetedben szerintem csak arról van szó, hogy még csak 1 éve van jogsid és az emberek paráznak, hogy nincs még elég tapasztalatod. Ami valószínűleg igaz, de majd lesz, senki nem 500,000 kmrel a seggében született.

2016. máj. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szántóvető ***** válasza:
23%
kezdő sofőr vagy még,egy év az semmi.nem tudom mit szeret az átlagember,létezik egyáltalán ez a kategória?
2016. máj. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Beviz Elek ***** válasza:
50%

#1 nagyon jól leírta.


Ha gyűlik a tapasztalad majd meglátod. Beülsz egy kezdő mellé, izzadsz, fosol, imádkozol.

Most melletted imádkoznak, de idővel ez változik.


Hegyi szakaszon vezettem, fater próbált aludni mellettem de nem sikerült mert a kanyarokban "rángatom" a kormányt. Pislogtam rajta hogy mibaja, én semmit nem csinálok rosszul, de ez van...

Elég sokat vezettem, közben öcsém lerakta a jogsit, ugyan azt csinálta mint én friss jogsival, megértettem hogy miről van szó. Te nem érzed az apró változásokat ahogy fejlődsz az autó kezelésének terén, de 100e km után beülsz egy friss jogsis mellé és látni fogod, elsírod magad hogy te is olyan lehettél.


Van akiben egy gramm érzék sincs, az nem sokat fejlődik, reméljük te nem olyan vagy.


A tesód nem bevállalós (nem veszélyes helyzetbe megy bele), hanem előre számol. Átlátja a forgalmat, tudja hogy mikor mennyit gyorsítson/lassítson, mikor melyik autó hol lesz és hogy lehet gáz-fék-gáz-fék és kormányrángatás nélkül elmenni a hétvégi sofőrök között.

2016. máj. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De a bátyám is csak kettő, kettő és fél éve vezet, az a másfél év meg ennyire sokat számít?

Ráadásul ő kezdőként kétszer törte a családi autót. (egyszer beleszaladt az előtte lévőbe, minimális sérülés volt, másodjára meg viszonylag nagy tempóval ment neki egy oszlopnak, ott nem volt olcsó a javítás.- egy előtte fékező autót került el így, mert gondjai voltak a követési távolsággal, és fater sem volt túl megértő, így azt mondta,hogy a stressz miatt is okozta ezt a két koccanást)

De azóta semmi bajt nem okozott.

Viszont nekem még csak "majdnem" balesetem sem volt, mégis benne bízik mindenki.

2016. máj. 22. 18:22
 5/9 Beviz Elek ***** válasza:
13%

Sokat számít 1-2 év, mi is ilyen különbséggel raktuk le kb.


A balesetek kezdőként nem olyan fontosak, tanult belőlük. Valószínűleg ő tempósabb sofőr, de megfelelő tapasztalattal nem számít, lehet biztonságosan is gyorsan hajtani.


Azóta öcsém is sokat változott, sportos kocsit vett, autós találkozókon csapatja az éjszakában, a gumikat cserélgeti folyamatosan mert elfogynak, de inkább beülök mellé öv nélkül a 180as tempóhoz mint a friss jogsis haveromhoz 80-90-hez.

2016. máj. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem a legtöbben simán emg akarnak csak érkezni, és oylan saför mellé ülnnek akivel tuti emgérkeznek... nos bátyád azért nem épp a legjobb erre.
2016. máj. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 szántóvető ***** válasza:
akkor elvileg 2x annyi rutinja van mint neked,ráadásul balesetben is volt már része ami szintén előny.mennyi Km-t vezettél eddig?
2016. máj. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kovpet ***** válasza:
26%

A bátyád nem bevállalós, hanem szabálytalan. Nem szívesen utaznék mellette, főleg, hogy két év alatt két balesetet is összehozott önhibájából. Nekem ez húszonpár év alatt sem sikerült...

Ha mégis inkább vele utaznak, akkor te sem vezethetsz valami jól :)

2016. máj. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Gábor t ***** válasza:

Szia. Nem az számít , hogy a bátyád vagy te vezetsz jobban, benne jobban meg bíznak, mert idősebb. Köze sincs ahhoz , hogy mennyire jól vezetsz.

Ez kb olyan mint az anyád, mindíg az anyád marad. (aki nem érti, majd megérti) :)

2016. máj. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!