Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Romániában, Szlovákiában...

Romániában, Szlovákiában rendőrök vizsgáztatják forgalomban a tanulókat tudtátok? Úgy tűnik ilyen téren több eszük van mint nekünk. : )

Figyelt kérdés
2016. jún. 30. 23:23
 1/9 Beviz Elek ***** válasza:
97%

Ez miért számít? A vizsgabiztosnak is tudnia kell a szabályokat mint a rendőrnek. A vizsgabiztosnak is meg kell állapítania hogy alkalmas-e vezetni úgy mint a rendőrnek.


Semmi nem számít hogy rendőr, van egy szép egyenruhája. A feladat ugyan az. Kocsikázz egy kicsit anélkül hogy hibáznál.

2016. júl. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kgen is számit. Had ne minősítsem a vizsgabiztosokat, még a végén besírnának rajta...Szerintem ebből mér leszűrted a véleményem. Miért alkalmasabb a rendőr? Írok pár pontot...:


1 Egy KÖZLEKEDÉSI rendőr az közlekedési rendőr. Nagyobb a rálátása a dologra, hiszen a munkájából fakadóan több szituációval ,emberrel találkozik mint egy sima biztos. Ebből fakadóan jobb a mérlegelő képessége, mert igazoltat,büntet, esetleg megelőz baleseteket. Had ne soroljam tovább.


2 Ha ne adj Isten a vizsgán baleset következik be, a rendőr helyben letudja a dolgokat reagálni, intézkedni.


Remélem ennyi elég volt. :) Ja és igen... 3 éve van jogsim. 3jára mentem át. Ilyen indokokkal, hogy nem vagyok magabiztos, nem tudom kezelni a kocsit. Érdekes, az oktatóm azt mondta, hogy nyugodtan mehetek vizsgázni, mert jól vezetek és nem belőlem akar meggazdagodni. Ehhez képest Ők meg mondják, hogy nem tudsz vezetni,m 10-20 perc után és megvágnak. Felúlbírálják az oktatót aki a diák mellett lehúzott 30-40-50-60 órát kinek mennyi... De arra nem gondolnak, hogy a szerencsétlen diák esetleg az izgalom, vizsga drukk miatt hibázik 1-2 dolgot. Na ez a nevettséges az egészben. :) És igen manapság egyre több ismerősöm buktassák meg semmit mondó indokkal. Hihetetlen egyesek mit meg nem engednek maguknak. :)

2016. júl. 1. 00:35
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

"Egy KÖZLEKEDÉSI rendőr az közlekedési rendőr. Nagyobb a rálátása a dologra, hiszen a munkájából fakadóan több szituációval ,emberrel találkozik mint egy sima biztos"


Úgy gondolod, a vizsgabiztos remete, aki egyedül éldegél kint a hegyen, és csak azért jött be a városba, hogy téged levizsgáztasson? - hatalmas emberismerettel rendelkezve meg is állapítottad, hogy hülye a vb, bezzeg, ha rendőr vizsgáztatna az szuper lenne...


Sok vizsgabiztos oktató, vagy oktató volt, de nem lehet minden oktatóból vizsgabiztos, nem csupán a szabályismeret a követelmény, de abban biztos lehetsz, hogy munkájukból adódóan több emberrel kerülnek kapcsolatba, mint egy rendőr.

Ez is mellékes egyébként, a lényeg az, hogy a vizsgán a vizsgabiztos bent ül az autóban, és nem csupán az érdekli, hogy a vizsgázó szabályosan hajtott-e át a kereszteződésen, hanem az is, hogyan reagál a különböző helyzetekben, sőt ez a fontosabb része a vizsgának

A rendőrök erre nálunk nincsenek kiképezve, kétes, hogy lenne elegendő rendőr, aki alkalmas lenne vizsgáztatónak.

Nagyon sok rendőr felületesen ismeri, vagy inkább nem ismeri a KRESZ-t, ezt sok gyakorlati példa mutatja.

Közlekedési rendőrök jól ismerik a szabályokat, közbiztonságiak már csak felületesen, de a forgalmi vizsgán kevés csak a szabályokat ismerni a tanulónak.


Amikor az oktatóra van bízva a vizsga:

https://www.youtube.com/watch?v=dfe1RcYRw3s

2016. júl. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerinted a rendőrök nagy része nem alkalmas rá. Megsúgom: apám rendőr volt, bátyám szintén. De biztos neked is vannak rendőr ismerőseid. Kérdezz csak rá náluk. Hogy csak minden pszicho vizsgálat nélkül lettek e rendőrök? Elárulom nem. Van egy 300-500 kérdéses teszt,amin több kérdés elöjön, többször máshogy megfogalmazva. Ha ezekre ellentétes választ adsz akkor kapa. A figyelem tesztekről :felvillanó lámpát időben leütni, stb inkább ne is beszéljünk. Kérdem én egy vizsgabiztos hol esik át ilyen teszten? Sehol. :) Ergó ez is azt mutatja, hogy a rendőr reagáló képessége jobb. Azt se mond nekem, hogy a rendőr kevesebb emberrel találkozik. Pl dolgozik hasra ütés szerűen 3 napot egy héten igazoltat napi 20 embert mert ezt azt megszegte,áthalytott,elsőbbséget nem adott stb. Heti 60 havi 240 ember. Miről is beszélünk? :) A 20 fő/ szolgálat meg reálisnhidd el nekem. Főleg Bpn. :) Az alkalmassági meg feltételezem közel azonos Szlovákiában , meg Romàniában js a rendőröknek. Ilyen tesztek kellenek...
2016. júl. 1. 02:11
 5/9 A kérdező kommentje:
Azzal megint vitatkoznék, hogy sok oktató lenne vb mivel ha oktat abban több lóvé van, főleg ha nem is ad róla számlát. :) Míg a vbnek havi x fix fizuja van. Addig egy oktató termelhet kedvére amennyi jól esik neki. Ergo csak az oktatásra alkalmatlan oktatóból lesz vizsgabiztos. Mert valljuk be... Ahhoz nem kell sok ész, csak egy kis kresz tudás,meg fugyelő készseg, hogy hátulra beülj, nézd ,hogy a szerencsétlen diák a drukktól mit ront el, aztán játszva a félistent félre álitsd és megbuktasd.:) Köszönöm :)
2016. júl. 1. 02:18
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

Tisztáznám a dolgokat.

Itt Romániában valóban rendőr vizsgáztat, de olyan rendőrök, akik csak ezzel foglalkoznak, tehát egy városban van 4-5 ilyen vizsgáztató és kész. Nem olyanok ezek akik kint állnak az utcán, stb. És ugyanúgy le lehet fizetni őket..

Az elképzelés valóban nem rossz, de nehogy azt hidd, hogy itt sokkal jobb valami. Bár nemsokára minden le lesz videózva, kamerák lesznek vizsga közben az autóban.

2016. júl. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező egy álomvilágban élsz!


Megcsaptak vizsgán, most siránkozol az helyett, hogy összeszednéd magadat!


Megsúgom nekem is van rendőr a családban, és van egy halom rendőr ismerősöm is, közük tisztek és főtisztek is. Gyakran vitatkozunk velük a KRESZ szabályokról, és legtöbbször nem ők nyernek, pont annyira ismerik a KRESZ szabályokat, mint egy rutinos autós!

2016. júl. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valakinek jobb a reakcióideje és átesik bizonyos teszteken, miért tudna jobban vizsgáztatni? Ezt nem értem... A vizsgabiztos csak erre van ráállva és ő is vizsgákon esik át, hogy megfelelő-e a szaktudása a közlekedéssel és a vizsgáztatással kapcsolatban. Kérdezhetném: ilyen vizsgákon mikor esnek át a rendőrök? (Mármint szigorúan közlekedéssel kapcsolatos vizsgákon.) És itt csak a közlekedéssel kell foglalkozni, az nem számít, hogy két tizeddel rosszabb a reakcióideje, mint egy rendőrnek. Szerintem egyértelműen ez a jobb rendszer, ami nálunk használatos. Egy közlekedési rendőr is nyilván tudja a szabályokat, de biztos vagyok benne, hogy nem olyan pontossággal, mint egy vizsgabiztos.


Azt nem tudom, hogy igaz-e, amit az egyik válaszoló írt, hogy a rendőrök Romániában és Szlovákiában erre a feladatkörre vannak alkalmazva. Mert akkor pedig teljesen mindegy, hasonló tudású, mint egy magyar vizsgabiztos. (Feltéve, hogy ők is vizsgáznak rendszeresen, ahogy a vizsgabiztosok nálunk.)

2016. júl. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"hogy a rendőrök Romániában és Szlovákiában erre a feladatkörre vannak alkalmazva."


Romániában éppen nem ezért vannak alkalmazva, hanem ők is rendes közlekedési rendőrök, de valamilyen magasabb tisztségben. Azonban ők egyéb dologgal nem is foglalkoznak, minden nap csak vizsgáztatnak. Egy nagyvárosban van 4-5 ilyen rendőr akinek erre jogosultásga van. Tehát gyakorlatilag elmondható, hogy ők is csak simán vizsgabiztosok, mint Magyarországon. Rendőri státuszuk annyiban fontos, hogy vizsgáztatás közben is egyenruhában vannak.

Egyébként Magyarországon még mindig sokkal nehezebb jogosítványt szerezni, mint Romániában, ezt tutira tudom, mert több ismerősömmel is beszéltem a dologról, akik Magyarországon szereztek jogosítványt az utóbbi években.

2016. júl. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!