Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire lehetnek betartottak...

Mennyire lehetnek betartottak az USA sebességkorlátai?

Figyelt kérdés

[link]

Ahogy látszik, nincsenek hosszú pórázra kötve, pedig ott 1600 heyett olyan 2500-3000 ccm az átlag, illetve sok, viszonylag karbantartott ország nagyságú sztráda van arrafele.

Én úgy hallottam, hogy szigorúak a rendőrök a legtöbb államban, és az emberek viszonylag komolyan veszik a sebességkorlátokat.


Van valakinek hiteles forrása a témáról?



2016. júl. 27. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az az általános, hogy mindenki egy 10-15%-kal a sebességhatárok felett megy, olyan viszont gyakorlatilag nincsen, aki ennél gyorsabban menne. Vagyis autópályákon körülbelül mindenki ugyanakkora sebességgel megy, és ez általában kicsit a megengedett felett van.

Egyébként az ottani autópályák semmivel sem jobbak, mint amik itt vannak Európában, sőt, azokhoz képest sokszor kifejezetten rossz minőségűek.

2016. júl. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Hát nem tudom, én nagyon bírom a kinti utakat, nagyok, szélesek, grandiózus autópálya kereszteződések, mint a számítógépes játékokban :) És mindenhol jó minőségű utak, még a mellékutak minősége is sokkal jobb, mint itthon..... persze ez attól függ, hogy hol nézed, délen, ahol jó idő van és nem fagy szét az út vagy északon....

A sebességhatárok kint tipikusan kicsivel alacsonyabbak, mint itthon és tényleg nincsenek száguldozó marhák, mint itt néha a balaton felé :) Ez annak is köszönhető, hogy a forgalom általában kényelmesen elfér az autópályán bár nagyvárosokban marhára be is sűrűsödhet és van, hogy 5 sávon áll a dugó egyirányba vagy nagy sebességgel mennek közel egymáshoz rengetegen. Ilyen pl. LA, nekem nagy váltás volt a déli metropoliszok után, amik nyugisabbak.

Általában a kijelölt sebességgel el tudsz jutni kényelmesen bárhová, ezért kevesen lépik nagyon túl a sebességet, de kisit mindenki túllépi azért. Olyannyira, hogy egyszer egy kocsisor végén haladtam és engem szedett ki a rendőr gyorshajtásért, pedig én az utolsó voltam a sorban, mire a rendőr kiszedett, már mindenki elhúzott én voltam a leglassabb :P Kaptam egy warning-ot :)

Amúgy sokkal kevesebb rendőrt látsz kint tipikusan, ők nem baszogatnak sosem, ha megállít, akkor tuti azért, mert van valami. A lézeres sebességmérés csak most kezd kint terjedni, eddig az volt, hogy ha meg akart büntetni, csak úgy tudott, ha megállít. Amúgy .......egy gyorshajtási büntetés kb. annyiba kerül, mint itthon, meg egy parkolási bírság is. Csak a fizu 4x annyi és kevesebbszer büntetnek :)

2016. júl. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

12+ eve elek az USA-ban, akkor hitelesnek szamit a valaszom?


Az utak nagyresze eszmeletlen ramaty allapotban van. Eskuszom a romanoknal jobbak az utak mint itt. Nemcsak az autopalya, de a sima foutak, kis lakott teruletes utcak mind mind szomoru allapotban vannak. A gaz az, hgy amikor 1 hetig epitik az utat (felujitjak) es rahuznak egy reteg szep csillogo fekete aszfaltot, utana az ugyanolyan egyenetlen, mint elotte volt.

Azok az autopalyak, amik allamok kozott mennek, azok aranylag jobb allapotban vannak. Azon utak, amik fizetosek, azok szinten. Persze attol is fugg, hogy melyik allamban vagy. California szegeny, az utjain ez meglatszik. Texas tele van, ez is meglatszik.


Amig egyik allamban az autopalyan (varoson kivul) a sebesseg max 75 merfold, addig egy masik allamban ugyanaz az autopalya (varoson kivul) 85!


En is a 10%-os atlepesi szabalyt kovetem, de helyikent megtanulom, hogy melyik az a szakasz, ahol szokott rendor bujni a bokorban, ott meg 5%-al sem megyek tul. Van olyan autopalya szakasz, ahol hatalmas tablakkal hirdetik, hogy most lepsz be a 0%os zonaba es ott mindenki annyival megy ami a tablan van es elegge ellenorzott az a videk.


Van olyan varos, ahol az autopalyan sebessegmero fenykepezok vannak elhelyezve, amit tablaval hirdetnek. A ket tabla kozott mindenki repeszt mint allat, es a fenykepezo elott 10 meterrel satufek. Es igy mennek hosszu merfoldeken keresztul, hogy nagy gaz, nagy fek, nagy gaz, nagy fek. Persze ennek ellenere a vaku azert eleg sokszor elvillan.


A rendorok szigorusagarol: van ismerosom akit mar 3x is elengedett a rendor egy sima "figyelmeztetessel".


Engem eddig akarhanyszor huzott felre (3x) minden alkalommal adott buntit, pedig lany vagyok es volt alkalom amikor szinte konyorogtem neki. A konyorgos alkalomnal gyorshajtesert huzott felre a motoros, aki a semmibol kerult elo es allt be mogem de akkor mar tudtam, hogy ebbol felreallas lesz. En csak szolongattam, hogy officer please, de o csak irta a papirt. Aztan odaadta es azt mondta, hogy engedekeny volt es azt irta a buntire, hogy csak 8-al mentem tul a megengedetten es nem a valos 18-at irta ra, igy megsporolt nekem egy csomo $$$, mert attol fugg mennyivel mesz gyorsabban annal sulyosabb a bunti.


Haverral 92vel mentunk egy 70es utszakaszon a vilag vegen. A rendor az atjaro hid lehajtojarol mert be, amit mi nem lattunk, csak ha hatrafordulsz a hid utan, es az a rendor is adott buntit, de mondta, hogy szerencsenk van, hogy itt az isten hata mogott csinaltuk ezt, mert itt csak gyorshajtasnak szamit, mas megyeben, varosokhoz kozel mar mas kategoriaba soroljak ezt a fajta gyorshajtast es ezert elveszik a kocsit es a sofor megy a sittre.


Az atlag amerikai tenyleg betartja a szabalyokat, altalaban a fiatalok, a draga/luxusauto soforok meg mi magyarok szaguldozunk csak a savok kozott.


Teny hogy hatalmas szeles utak vannak, autopalyak sokszor 7-8 savval! de az uttest minosege nagyreszben fos.

2016. júl. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Érdekes témák ezek, tekintve hogy az átlagember nem gyakran kerül ki a Tengerentúlra, még jöhetnek a kommentek.

Tehát akkor államonként nagyon változó, ahogy lejött nekem a válaszokból, de a közlekedési morál hasonló.

2016. júl. 28. 21:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Akinél voltam kint az azt mondta hogy mindenki a sebességhatár felett megy. Mi 80-al mentünk a 60-as táblánál.
2016. aug. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Washington State, I5 :


Okosabb betartani a 70 mile sebesseghatart, brutalisak a rendorok.


Nincs megbocsatas.

2016. aug. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!