Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Biciklisek! Ti is így jártok...

Biciklisek! Ti is így jártok a zebráknál?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy a környéken van egy kereszteződés ahol ha gyalogosok várnak az átkelőnél és elmegyek előttük akkor trágár szavakkal illetnek meg. Hozzáteszem hogy ilyenkor a parkolósávban vannak még és én az úton megyek, persze akkor indulnak el mikor a pár méterre vagyok a zebrától, aztán én vagyok a hülyegyerek. Ma is ez volt ugyanott. Ilyenkor nagyon fel tudnak húzni. Ma is beszólt valaki és úgy felidegesített hogy majdnem visszamentem. Ezek szerint minden gyalogost át kell engedni amelyik a zebránál van? És én lennék a hibás?

2016. szept. 27. 19:14
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Át szoktam engedni a gyalogosokat, szóval engem nem szoktak szidni.
2016. szept. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, a zebrán elég egyértelműen elsőbbségük van a gyalogosoknak a járművekkel szemben.


Engem az szokott felhúzni, hogy leszállok a bringáról, szép nyugodt tempóban tolom át a biciklit a zebrán, aztán fél-másfél sávval előttem még boldogan 70-80-nal száguldanak el az autósok, mert miért ne, vagy nem tudom.

2016. szept. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy kéne eljárnod, mintha autóval lennél. Tehát el kell engedni a gyalogost.
2016. szept. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ami kicsit bosszantó, hogy megállok a zebránál, mondom a gyalogosnak, hogy tessék menni, aztán ő azt mondja, hogy nem-nem, mert jön az autó, aztán tényleg elhúz mellettem egy autó, pedig zebránál álló járművet elég határozottan tilos megelőzni, legalábbis amikor KRESZ-oktatáson voltam, akkor ezt eléggé hangsúlyozta a bácsi.


Dehát az autósok már csak ilyenek… Legalább mi kerékpárosok próbáljunk normálisan közlekedni! Szóval a zebránál csak türelmesen.


Másrészt a leírásod kicsit homályos, hogy milyen messze mész is el a gyalogosoktól, de ha sokan szitkozódnak, akkor elképzelhető, hogy nem neked van igazad.

2016. szept. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

43. § (1) Kijelölt gyalogosátkelőhelyen a járművel a gyalogosnak elsőbbséget kell adni.


Szóval igen, te vagy a "hülyegyerek". Mondjuk a trágár beszólogatás meg őket minősiti.

2016. szept. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Ez a baj a kerékpárosokkal. Nem veszik tudomásul, hogy a szabályok rájuk is vonatkoznak. Ha az úttesten mész, ugyanúgy be kell tartanod minden szabályt, mint egy autósnak.
2016. szept. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
A bicikli is jármű így neked zebrán elsőbbséget kell(ene) adnod a gyalogosoknak! Jogos a felháborodásuk, de nem ilyen módon kellene károgniuk. Persze oké hogy őket idegesíti a dolog, őket is meg kell érteni, Én mindkét oldalról tudom mi micsoda. Rendszeresen közlekedem autóval, biciklivel, kismotorral, gyalog. Nem egyszer jártam már úgy hogy nem bírtam átmenni a zebrán kisvárosba mert akkora volt a forgalom hogy szinte lehetetlen volt ezt megvalósítani. Volt amikor gy biciklisnek állt feljebb a dolog, volt amikor a meghibásodott kismotoromat akartam át tolni és úgy sem sikerült.
2016. szept. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
37%

(((Sajnos nem közvetlenül vág ide, de az autósokkal meg az a baj, hogy nem veszik tudomásul, hogy bizony a kerékpárúton/kerékpársávban jöhetnek biciklisek, akiknek a szabályok gyakran elsőbbséget biztosítanak, és csak úgy ripsz-ropsz kivágnak eléjük. A legviccesebb az volt, hogy megyek a kerékpársávon 35-40-nel, aztán a RENDŐRAUTÓ(!) egyszer csak jobbra húzódik és megáll, aztán én is, csak kellett fékeznek egy kiadósat. Kiszáll a rendőr:

– Jó napot kívánok! – mondom.

– Nem magával van baj – veti oda.

– De attól még indexelhetett volna… – mondom, és mosolygok tehetetlenségemben.

Mire ő: – Ja, bocs!

Szóval kéne vagy egy tucat biciklis rendőr, akik rendszeresen járőröznek a reggeli és délutáni csúcsban, és van vér a pucájukban, meg erő a lábukban, hogy helyre tegyék a szabálytalan bicikliseket is, meg a szabálytalan autósokat is. Nem kéne emberfeletti teljesítmény, csak hogy felálljanak a kényelmes autós ülésükből. Fogadni mernék, hogy egy csomó bírságot is be tudnának hajtani, tehát még nekik is megérné.)))

2016. szept. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Alex Fly ***** válasza:
100%

A KRESZ elég egyértelmen fogalmaz: az átkelőn a gyalogosnak nem egyszerűen elsőbbségük van, de még a zavarásuk is tilos. Természetesen mindet el kell engedni.

És ha a gyalogosok várnak az átkelőnél, akkor ott valami nagyon nincs rendben...

2016. szept. 28. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még sosem szólt be zebránál gyalogos. Valszeg azért, mert mindig elengedem őket. Nem nehéz, csak el kell fogadni, hogy a biciklis közlekedés egy ilyen műfaj, időnként (városban gyakran) meg kell állni, és újra elindul. Aki sajnálja erre a lábát, az alá nem való kerékpár.
2016. szept. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!