Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Távolsági fényszóró (helyes)...

Távolsági fényszóró (helyes) használata?

Figyelt kérdés

A távolsági fényszórót a kresz előírásainak megfelelően használjuk, de felvetődött néhány kérdéses szituáció:

- Autópályán lehet? (Kivéve, ha leelőznek vagy utolérek valakit vagy az elválasztón túl zavaró lehet a szembejövőnek)

- Lakott területen kìvül, sötétben, több km-es egyenes szakasz. Milyen távolságban kapcsolom vissza tompìtottra, hogy ne zavarja a szembejövőt?



2016. okt. 24. 07:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pályán ha nincs elvalasztó fal akkor nagyon zavarja a szebejövöt.

Általában akkor kapcsold le, ha már latod a lampáit.

2016. okt. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én autópályán azt szoktam csinálni, ha van háló, hogy csak a kamionoknak meg a buszoknak veszem le, mert ugye ők magasan ülnek. Meg ha van olyan személyautó, aki leveszi miattam, akkor én is le szoktam.
2016. okt. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lakott területen kívül, egyenes szakaszon a legjobb megoldás szerintem akkor vedd vissza ha már téged kezd zavarni a szembejövő, vagy a szembejövő lekapcsolta. Értelemszerűen amelyik hamarabb bekövetkezik. Talán ez a legpraktikusabb megoldás.
2016. okt. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Lakott területen kívül, egyenes szakaszon a legjobb megoldás szerintem akkor vedd vissza ha már téged kezd zavarni a szembejövő, vagy a szembejövő lekapcsolta."


A KRESZ 300 métert ír elő.

2016. okt. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de sokszor látom, hogy már jóval távolabb leveszi a szembejövő. Én ilyenkor szintén lekattintom, mert feltételezem, hogy zavarja. De való igaz, hogy legkésőbb 300 méternyire mindenképp le kell kapcsolni.
2016. okt. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

KRESZ hiába 300 métert ír elő, de próbáld meg egy suffnitunningos led reflektort nézni 300 méterről.

Jó az 1-2km-nek is. Már olyan távolságból is lehet

zavaró még egy normálisan beszerelt xenon is..

2016. okt. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!