Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan tudok átjelentkezni...

Hogyan tudok átjelentkezni másik autós iskolába és vannak annak díjja?

Figyelt kérdés

Nem igazán vagyok megelégedve a jelenlegi oktatómmal. Arra gondoltam átmegyek másik suliba, itt nincs lehetőségem másik oktatóra.

Ilyenkor hogy zajlik ez? Kell fizetnem hogy átengedjenek vagy átvegyenek?

Meg kell indokolnom?

Az új helyen onnan folytatom, ahol itt abbahagyom a vezetést?

Tanács?

A mostani oktatóm, miután közöltem szeretnék vizsgázni (30+ óra után) megváltozott. Ideges és úgy érzem a több óravételre hajt még mindig. Pénzt akar lehúzni. Úgy érzem képes vagyok vizsgázni de így nem fog hagyni....


2017. jan. 22. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:

A váltás alapesetben ingyenes, de a szerződésben szerepelhet olyan, hogy szerződésbontás esetén különdíjat számolnak fel.

Ezért érdemes elolvasni, hogy mit írsz alá.

2017. jan. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Te vagy az egyetlen tanulója,és rá van szorulva a plusz órákért kapott néhány ezresre, vagy több tanulója is van, ugyan mindegy volna neki, hogy ki fizeti az órákért, de nem szereti ha a tanulói felkészületlenül mennek vizsgára.

Válthatsz iskolát, neked kell tudni mit irtál alá, de a másik oktató másik autót és plusz órákat is jelent, ö sem fog rögtön vizsgára jelenteni.

2017. jan. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azt írja a szerződés, hogy az áthelyezési kérelem költsége a mindenkori tandíj 30%-a.

Ez akkor mennyit jelent?

Nyilván az új oktató nem fog vizsgára vinni, ezt tudom, de már kicsit nehezen viselem a jelenlegi viselkedését...

2017. jan. 23. 15:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Ki kell kérni a papírjaidat, ha kedvezményesen vettél részt pl tanfolyamon akkor annak a különbözetét vissza kell fizetni plusz a tandíj 30%-a, a tandíj valószínű a kresz tanfolyamé, de erre kérdezz rá hogy náluk mit jelent pontosan. Megkapod a papírjaid és mész máshoz aki átvesz. Ott az oktató ilyenkor felméri a tudásod (kivisz rutinpályára vagy elhagyatottabb placcra és kér feladatokat, megkérdezi mi volt) és annak megfelelően oktat tovább, gyakoroltat. Valószínű pár órát le kell vele is húzni mert mire megszokod az autót, az ő útvonalát, nálunk más oktató más útvonalat csináltat a vizsgán, csak a kötelezők érintve vannak. Nálunk pl nem vállalt az oktatóm más iskolából tanulót de nálunk se örült ha a tanuló mondta hogy vizsgázni akar, nem a pénzre ment hanem hogy elsőre sikerüljön, inkább legyen pótórád mint egy sikertelen vizsgád és rossz élményed. Az az ő felelőssége, az ő neve, hogy enged vizsgára miközben pl látja hogy nem fog sikerülni (a vizsgán ott a drukk hogy ül hátul valaki és lesi minden mozdulatod).
2017. jan. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!