Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az autisták miért nem kaphatna...

Az autisták miért nem kaphatnak jogosítványt? Állítólag amerikában az enyhébb kategótiában tartozók azok kaphatnak jogosítványt. Vajon itt miért nem?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 21. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

így is elég problémás embernek van jogosítványa, akinek nem lenne szabad


közbiztonság az oka

2018. ápr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen viszont azoknak nem, akik a legjobb sofőrök lehetnének. Egészségileg is.
2018. ápr. 21. 15:22
 3/7 A kérdező kommentje:
Hallottam már ismerőstől, hogy az autizmus az nem feltétlen kizáró ok. Nekem sincs jogsim az egészségi állapotom miatt, de azt most nem ragoznám, mert hála istennek a tömegközlekedéssel is jól meg vagyok a kedvezményre jogosító kártyámnak köszönhetően. Így nem nagyon vagyok arra rászorulva, hogy bárki is furikázzon engemet. Én úgy vagyok ezzel, hogy ha van egy megszokott sofőt az hordozzon inkább ne mindenki mindenféle vezetni nem tudó sofőr. Tehát a kérdés az, hogy most ezen állapotom miatt mindig/ egész életemben rá leszek utalva valakire, ha például sürgősen mennem kellene valahova?
2018. ápr. 21. 15:34
 4/7 A kérdező kommentje:

Abban igazad van 1-es, hogy sok hozzá nem értőnek van jogsija, épp ezért esnek ki a kocsi szélvédőjén keresztül, és halnak meg autóbalesetben.

Viszont akkor ezek az emberek hogy a francba jutnak mégis jogsihoz?

Bocs! Egy kicsit hosszú voltam.

2018. ápr. 21. 15:42
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

egyet tippelhetsz:

na jó segítek!


vagy átmennek 26.-odjára mert megunja őket az oktat/vizsgabiztos vagy simán lefizeti a vizsgabiztost.


Ismerős csaj is így tett anno, igaz 60e volt a kenőpénz amiért megkapta a forgalmi vizsgapecsétet :)


De a kérdésedre válaszolva azért az autizmus enyhe változata is el tud durvulni azért néha-néha...

Úgyhogy szerintem nincs ezzel semmi baj.

Ez más mintha az embernek nincsenek lábai vagy csak 1 lába van 1 karja, ez idegrendszeri betegség.

2018. ápr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát igen viszont vannak, akik szeretik megjátszani a királyt, vagy a királykisasszonyt a kormány mögött, és ha szólni mersz, hogy ne így vagy ne úgy vezess, a válasz többnyire:

Most kiszállsz

most már aztán befogod

stb.



Na ezek az emberek szenvednek többnyire balesetet. Jó oké szenvedjenek balesetet, ha ennyire vagányak, de ne akkor, ha utasa is van a sofőrnek. Na meg olvastam a tanulóvezetők beszámolóit is az oktatókkal kapcsolatban, viszont úgy látom, hogy egyes tanulóvezetőknél ez problémát okoz, ha az oktató néha egy kicsit korrigál, vagy felhívja valamire a tanulóvezető figyelmét bizonyos forgalmi, vagy útviszonyokra, amire a tanulóvezető válasza:

ha még egyszer belenyúl a kormányba...

Vagy ha még egyszer megszólal...

Úgy látom egyes tanulóvezetők már szeretnek arcoskodni, mintha máris olyan okosak lennének hogy pfffú.

Persze nem szidni akarom őket, viszont egyesek úgy irritálnak, hogy pfff. Még egyszer mondom nem szidni akarom őket, de viszont az oktatónak ilyenkor hatalmas felelőssége van, tehát ha valami baj történik mindenképp őt fogják meghurcolni.

Mindenesetre köszi a válaszokat a kérdésemre, és még egyszer elnézést, hogy ilyen hosszú voltam.

2018. ápr. 21. 20:24
 7/7 Egret válasza:
Az állapota súlyosságától függ.
2018. júl. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!